Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kullanıcı isimleri ve anlamları  (Okunma sayısı 59413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2011, 12:06:55 öö
Yanıtla #60
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hallacı Mansur' a bir gönderme. Enel Hak demiş ya; e bütün sırları da içimde barındırıyorsam, o halde ''enelsır''.

Saygılarımla.
enelsır

Nisan 02, 2011, 12:20:45 öö
Yanıtla #61
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yeryüzünde ulaşamayacağım nokta yoktur.

Nisan 03, 2011, 03:08:15 ös
Yanıtla #62
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Prometheus, sanırım herkesçe bilinen birisi ama yinede kısaca anlatacağım. Yunan mitolojisinde tanrılardan ateşi çalıp insanlara hediye etmiş, kimi kaynaya göre yarı tanrı bir insan. Daha sonra tanrılar tarafından bir kayaya bağlanarak, ciğerleri kuşlar tarafından yenilenerek ölüme mahkum edilmiş ama ciğerleri her gün yenilenip ölmemiştir.

İnsanlık için en önemli şeylerden birisi de ateştir. Ateş insanların gelişmesi için olmazsa olmaz bir etkendir. Soğuktan ve vahşi hayvanlardan korunabilmek, Gecelerin karanlığından kurtulabilmek ve yiyeceklerinin daha uzun ömürlü  olması için gereklidir.  İnsanlık ateş sayesinde daha kolay yer değiştirmiş, soğuk iklimlerde yaşama şansı elde etmiştir.
Böylesine önemli bir şeyi, (mitoloji de olsa) tanrılardan çalmak ve karşılıksız olarak insanlara vermek büyük bir erdemdir. Üstelik tanrıların gazabı kaçınılmazdır ve insanlarında karşılığında verebileceği hemen hemen hiçbir şey yoktur.
Böyle birisi benim için hayalide olsa harika birisidir.
Belki ben onun gibi olamam ama hayal bu ya, o Prometheus bildiğimiz ateşi hediye etmiş, belki bende başka bir ateşi karşılık beklemeden hediye ederim, sadece yüreklerde yanabilecek sevgi ateşini.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 14, 2011, 11:30:03 ös
Yanıtla #63
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Ocak 11, 2016, 10:25:41 ös
Yanıtla #64
  • Aktif Uye

Hiçbir anlamı yok. Üye olurken uydurduğum bir isim. Başka bir platformda da kullanmıyorum. İnternette bile aradığımda bu bir kelimenin bir anlam ifade etmediğini gördüm.

Saygılarımla

Mart 12, 2016, 08:09:59 ös
Yanıtla #65
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yunan mitolojisinde bir karakter. Neleus ile Kloris’in üç oğlundan biri olan Nestor, Akha ordusunun danışmanı ve Pilos kralıdır. Ayrıca Homeros’un İlyada destanının ana karakterlerindendir. Antik dönem sonrası azizler tarihinde de rastlanan bu isim Yunanca “eve dönüş, yolculuktan dönen kişi”, İbranice ise “Tora mucizesi” (nes-torah) anlamına gelmektedir.
« Son Düzenleme: Mart 12, 2016, 08:17:53 ös Gönderen: Nestor »

Mart 13, 2016, 02:15:51 öö
Yanıtla #66

Night manager;türkçe anlamı gece müdürü demektir.
Çünki ben turizmciyim ve görevim gece müdürlügu
Gece mudurü  gece otelden sorumlu tek yetkili kisidir

Ocak 31, 2019, 05:12:33 ös
Yanıtla #67

Kullanıcı ismimi ‘Rancho’ ve ya ‘Mandıra Filozofu’ olarak değiştirmek istiyorum.

Rajkumar Hirani’nin yönettiği Aamir Khan’ın Rancho karakterini canlandırdığı 3 aptal filminden çok etkilenmiştim. Filmdeki Rancho tam benim kafadaydı. Bollywood’dan çıkma bir ‘Mandıra Filozofu’ diyebilirim.

Umarım isim değişikliği isteğim kabul olur. ‘Rancho’ ve ya ‘Mandıra Filozofu’ arasında kaldım. Site yönetimi hangisini seçerse kabulümdür.

Sevgiler.

(Yanlış başlık diye düşünenler olabilir. İsmim ‘Rancho’ olursa anlamını paylaşmış oldum aslında).
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2019, 05:19:27 ös Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 31, 2019, 06:38:09 ös
Yanıtla #68
  • Orta Dereceli Uye
  • **

baran kürd dilinde yağmur anlamına geliyor.21 ise doğduğum ilin plakası.