Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sizce başörtü yasağı uygulanmaya devam edilmeli mi ?  (Okunma sayısı 20248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 21, 2007, 03:01:57 ös
  • Uzman Uye

Bence bu tamamen dinden nefret edenlerin, Allah ı hatırlayarak vicdan azabı çekenlerin koyduğu bir kural. Siz diceksiniz şimdi heryerin belli bir kuralı olmalı peki madem Amerika da niye böyle bir kural yok. Amerikadan çok daha ileri bir ülke olduğunuzu mu sanıyorsunuz ? Hele ki biz müslüman bir ülkeyiz. Aslında bizim ülkemizde başörtü yasakları olmaması gerekirken başka dinden olan ülkelerde başörtü yasağı yok. Dini yaşatmamaya çalışıyorlar. Bu bu ülkede gerçekten çok acı verici. Sizce ?
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 21, 2007, 03:24:24 ös
Yanıtla #1

Başörtüsü takmak dini yaşamaksa hiçbir erkek dinini yaşayamıyor. Ben suistimallerin engellenmesi taraftarıyım. Bugün başını örtüp başka taraflarını açan çok örtündüğünü sanan hanımefendi var nerede onların samimiyeti. Ayrıca bu 85. yılına yaklaşan cumhuriyetin en başından beri uyguladığı bir şey mi? Ninelerimiz teyzelerimiz başörtüsü takarmış hala takarlar kim laf edebilir onlara ama ne zamanki dini siyasete bulaştırdılar etki tepkiyi doğurdu. Bana kalırsa artık bu konunun çok bir önemi yok daha önemli sorunlarımız varken saçımı açmalımıyım kapamalımıyım serbest  bırakılsın mı bunlara hiç gerek yok. Ayrıca başörtüsünü bir sorun olarak görüyorsak ve bu sorunu meclisteki büyük çoğunluğuna rağmen akp çözemediyse boşverin gitsin.
ars longa, vita brevis...

Temmuz 21, 2007, 03:30:34 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Akp ye darbe yaparlardı ve bu başörtü takanlar ve dinine bağlı insanlar için büyük sorun. Ben senin gibi görünüp ülkeyi satanlarıda gördüm anladın mı ? Mason olupta (masonluğu şuan iyi bir şey olarak görüyorum ) mafyacılık oynayanlarıda gördüm. Atatürkçü olupta milleti dolandıranı da gördüm .  Başını örtüp orasını burasını açan insanlar da var. Bu ne terbiyesizce bir cümle. Kapiş...

Temmuz 21, 2007, 03:44:41 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar başörtüsü,namaz,oruç,zekat bunlar Allah'ın emirleridir,şahısların hatalı hareketleri kesinliğe bağlanmış şeriat hükümlerini bağlamaz,yani başörtüsüyle ahlaksızlık yapan birisini görüp de başörtüsünün gerekli olmadığını,ya da namaz kılıp insanları dolandıran bir üçkağıtçıdan yola çıkıp önemli olanın iyi ve düzgün insan olmak olduğunu,namaz türü emredilen ibadetlere gerek olmadığını iddia etmek küfürdür,cehalettir!İslam şahısların sapkın hareketlerinden münezzehtir..

İnsan dediğimiz varlık şu an da yeryüzünde 7 milyar tane bulunan,kendi bedenine bile hakim olamıyacak kadar iradesiz basit bir yaratıktır!Böyle zayıf bir varlığın hareketlerinden yola çıkıp yüce Allah'ı tenkid etmemiz bizim bilgisizliğimizden ve içinde yaşadığımız sistemi yeterince kavrayamamamızdan kaynaklanır..Tüm amacı daha dinsiz ve daha ahlaksız bir dünya yaratmak olan şeytanın yardımcısı insanların yozlaşmış hayat tarzları ve mantıklarından yola çıkıp,bütün kainatı anlamlandıran bir dini bir inanışı tartışmaya açmayalım!Şeytan'ın oyununa gelmeyelim..

Saygılar..

Temmuz 21, 2007, 03:50:38 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Burda dini tartışmıyoruz. Ülkemizde olan uygulamayı tartışıyorz. Size daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

Temmuz 21, 2007, 04:07:05 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin alaaddin,

Konusma seviyenizi dusurmezseniz sevinirim. Konu ne olursa olsun, karsi fikirleri anlayisla karsilayarak saygi cercevesinde ornekler veriniz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 21, 2007, 04:46:30 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Mesele onların saygılı olmaması zaten ama neyse tamam Sn. Mason

Temmuz 21, 2007, 09:36:12 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bence bugun bunları tartısmak bıle yersız cunku bu k0nu daha oncelerı sonlandırılmalıydı uzerınden sıyaset yapılacagına 5 saat sakın kafayla tartısılsaydı bugun hastanelerın ,postahanelerın bıle kamu alanı oldugu goz onune alınır ve bu yuz kızartıcı yasak kaldırılırdı.
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 21, 2007, 11:27:37 ös
Yanıtla #8

"Ben senin gibi görünüp ülkeyi satanlarıda gördüm anladın mı ?"

Benim görüntüm size ne ifade ediyor bilmiyorum ama bana göre konuya yaklaşımınız son derecede sığ başörtüsüyle de bir alakasını kuramadım. Diğer arkadaş da şeriat hükümlerinden bahsetmiş ki laik cumhuriyette şeriat kanunlarından bize ne anlamadım açıkcası komik geldi bana.

İslamı başörtüsü olarak yorumluyorsanız diyecek birşeyim yok saygım duyuyorum. Ben dinime bağlı bir insanım ve dinine bağlı bir sürü insan var. Başörtüsü benim için bu sorun değil şimdi dinsiz miyim ben gözünüzde?(ki bu önemsenecek bir şey değil zaten sorun burda başlıyor benim ne kadar inançlı olduğumu zümreler belirleyemez!)

Akp darbe yapılır diye korktu demek yapmayın arkasında öyle bir güç varken medya bile yanındayken bunu gerçekten isteseydi yapamazmıydı? akpnin popülist bir tavrıydı o başka bir şey olamaz!

Benim tespitim bu başörtüsü olayını kullananların çoğu siyasi bir eğilimden dolayı bunu gündeme getiriyor. Gerçekten bunu hisseden isteyen biri zaten hayatını yaşıyor bir sorunu yok.  Başörtüsü meselesi suni bir meseledir ve yaratılmak istenen dinci dinsiz çatışmasının bir parçasıdır.
ars longa, vita brevis...

Temmuz 22, 2007, 12:01:13 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.nietzsche ,Cevabınız umarım bana karsı degıldır, lakın bende sızınle aynı fıkırdeyım
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..