Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk Nedir?  (Okunma sayısı 324818 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 31, 2012, 10:10:10 ös
Yanıtla #90
  • Ziyaretçi

teşekkürler çok yararlı bir açıklama.

Kasım 20, 2012, 02:54:12 ös
Yanıtla #91
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Başlığa esas teşkil eden tanımlama ciddi anlamda ilham verici ve yol gösterici olmuş.
Aslında bu tanımdaki gereklilikleri kısmende olsa hayata mal etmek insana çok yol aldırır kanaatindeyim.
Saygı ile,
Ayakta Ölmek Diz Üstünde Yaşamaktan Yeğdir.

Şubat 24, 2013, 08:18:03 ös
Yanıtla #92
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluğun amacı ve genel ahlak kuralları ve ilkeriyle ilgili yeterince bilgi mevcut.Ancak ben daha ziyade tarihsel gelişimi ile ilgili bazı şeyleri merak ediyorum.Masonluk ilk olarak nerede,hangi tarihte,kim veya kimler tarafından,hangi şartlar altında,neyi amaçlayarak kurulmuş bir yapılanmadır?Başlangıçta yada daha sonraki süreçte diğer bazı akımlarla ilişkisi olmuşmudur?(Tpınakçılar,Rozenkrauzcular,Kabalacılar,Druidler vs.)Konu hakkında bilgi vereceklere şimdiden teşekkürler :)

Şubat 24, 2013, 08:34:54 ös
Yanıtla #93
  • Aktif Uye

Sayın BT foruma hoşgeldiniz.

Masonluğun tarihi ile ilgili forumda bir çok yazı var. Özellikle Evrensel Masonluk- Dünya Masonluk Tarihi  başlığı altına bakabilirsiniz.

Sayın ADAM'ın bir yazı dizisi var. Bununla başlayabilirsiniz.

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,11999.0.html
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Nisan 21, 2013, 08:22:48 ös
Yanıtla #94
  • Ziyaretçi

Masonluk tanrıyı reddedip, Deccal'in yeryüzündeki görevini tamamlaması için yapılan, RA'nın gözünün şu anda doların üzerindeki 'herşeyi gören göz' şeklinde devam ettiği, firavunların ailesi tarafından ( bildiğiniz üzere bush, obama, madonna, kraliçe elisabeth hepsi ensest ilişkiler üzerine kurulu bir aile) görevinin tamamlanması için uğraşılan, şeytani dini inancı olarak belirlemiş ve cinler ile iletişime geçen insanların kurduğu ve bu bilgilere sadece üst düzeydeki masonların sahip olduğu oluşum. Şahsi olarak bana saçma geliyor. Dünya üzerinde şeytanla yapılan bir anlaşmanın mantıklı hiç bir anlamını göremiyorum.Bunun bir karşılığı da var, geri ödenecek bedel gibi.
Ayrıca cinler sadece uzun süre yaşadıklarından dolayı geçmiş hakkında bilgi verebilirler, buna inanıp bel bağlamak ta saçma bana göre.
Ama insanlar inanç konusunda özgürler, isterlerse krem peynire inansınlar beni ilgilendirmez.
''Kardeşliktir, hedehödödür, dunyayi daha iyi bir yer yapmaktir.''
evet zaten masonlar da o duvarlar arasında maabetlerde inşaattan duvar örüyorlar. Toplum ekonomisinin yuzde sekseninin elinde oldugu bir örgüt eğer ki dünyayı daha iyi bir yer yapmak isteseydi, materyalistik kaygılardan dolayı binlerce insan öldürülmezdi. İnandığı şey hakkında bilgisi olmayan insanlardan kötü ne var ki şu dünyada?

Nisan 21, 2013, 08:29:30 ös
Yanıtla #95
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Dur tahmin edeyim... The Arrivals (Gelenler)'i seyrettin değil mi?
Live long and prosper.

Nisan 21, 2013, 08:34:09 ös
Yanıtla #96
  • Ziyaretçi

Izledim evet. ayrica cok samimi bir dostum sayesinde mason rituelinde de bulundum. Bana sapikca geldi. Benim yetistigim kultur ve inanclara aykiri geldi. Yadirgamiyorum kimseyi, dedigim gibi istersen 2 kilo domates al karsinda otur ona ibadet et, ama sorumlusu sen olacaksin yaptiklarinin  ;)
Cunku her hatanin karsiliginda bir kayip verir, bedel odersin  ;)
o yuzden erdem tecrubedir ;)
Su dunyanin verdigi zevklerden artik haz almayan birisi olarak soyleyeyim, 5 dk sonra ne olacagini bilmedigimiz bir yerdeyiz ve maddi kaygilardan dolayi bir cok insan cirkinlikten de ote seyler yapiyor.Bu mu dunyayı iyi bir yer haline getirmeyı hedef alan masonların becerdiği şey? komik açıklamalar.
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2013, 08:55:09 ös Gönderen: Agony »

Nisan 21, 2013, 08:40:02 ös
Yanıtla #97
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Izledim evet. ayrica cok samimi bir dostum sayesinde mason rituelinde de bulundum. Bana sapikca geldi. Benim yetistigim kultur ve inanclara aykiri geldi. Yadirgamiyorum kimseyi, dedigim gibi istersen 2 kilo domates al karsinda otur ona ibadet et, ama sorumlusu sen olacaksin yaptiklarinin :)

Mason ritüelinde bulundun!! Peki... Allah akıl fikir versin, başka ne deyim...  ::)
Live long and prosper.

Nisan 21, 2013, 08:42:16 ös
Yanıtla #98
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Yadırgamıyorsun ama sapıkça buluyorsun öylemi.Hür irade diyorlar buna fikir özgürlüğü dedikleri böyle şey işte ,ritüellerini sapıkça bulduğun bir kurumun içerisinde neden olduğunuda sorguluyorsundur doğal olarak sanırım.

Sapıkça kelimesi yazdığınızı bir daha okuyunca sizede ağır gelmiş olacaktır buna eminim.

Masonların her ritüelinin onlar için bir anlamı ve önemi vardır,sapıkça olabilmesinin öngörüsü nedir sanırım diliniz sürçtü biride çıkar size aynını rahatça söyleyebilir sn.agony çok sapık fikjirlerin var derler.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 21, 2013, 08:50:30 ös
Yanıtla #99
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Agony, Sayın Spock

Forum kurallarını tekrar okumanızı rica eder.

7.,8.,9. Maddeleri sizelere tekrar hatırlatmak isterim.

7.   Forum Alanlarımız internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve Masonlar.org Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir.
8.   Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Mesajlar "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif ve özenli olmalıdır.
9.   Forum alanı içerisinde konusu suç teşkil edecek şekilde veya kişileri kurumları rencide edecek şekilde , genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı yazışma yapılması yasaktır. Bu yönde olduğu tespit edilen (konusu suç teşkil eden veya kurallara aykırı) yazılar nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluğu yazana ait olmak üzere tespit edildiği anda yazışma forumdan kaldırılacak, bu şekilde mesaj gönderen kişiler forum üyeliğinden çıkarılarak tekrar forum üyeliğine alınmayacaktır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2013, 08:55:08 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.