Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Cehennem nedir -(Lütfen izleyiniz)  (Okunma sayısı 17758 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2008, 01:53:03 ös
Yanıtla #30
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Deamon ve diger uyeler,

Farkli dinler ve farkli inanclara saygi ile yaklasarak anlayis icerisinde gorusebilmelisiniz. Herhangi bir inanca yapilan saygisizlik, size (yada deger verdiginiz unsurlarada) yapilabilir.

Bulundugunuz ortam siyasi yada dini bir mekan degildir. Masonlar.org forumunda yukarida gosterilen davranis bicimine taviz verilmez. Kisilerin deger verdikleri unsurlardan bahsederken saygili olmanizi ve forumun kalitesini koruyarak anlayis cercevesinde mesajlarinizi yazmanizi rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 24, 2008, 11:18:09 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Daemon'un bütün mesajlarını incelediğimde tamamen provokatörlük yaptığını ve inançlara hakaret ediyor daha ciddi bir uyarı gerekli ben de çoğu konuda neler demek istiyorum ama en uygun şekilde kelimeleri seçmeye çalışıorum.Lütfen dikkatli olunsun.

Ayrıca Deamon'un yaptığı bir yanlışlık ve sitede genelde yapılan bir yanlışlık var Yahudilik bir ırk'tır dinleri ise museviliktir.Ama bir insanın yahudi olması müslüman olmasını engellemez...diğer ırk ve dinlerde de olduğu gibi...

Temmuz 28, 2008, 10:25:18 öö
Yanıtla #32
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin marti,

Konunun, basligindan cikmamasi icin Yahudiligin Irk yada Din olmasi konusunu asagidaki adresden tartismaya devam edebilirsiniz.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3493.0

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 25, 2008, 10:55:29 ös
Yanıtla #33
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

A’râf Sûresinin 179 . Ayetinde 
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.26 

İnsanların bir çoğunu cehennem için yaratmış yani:) E Şimdi Biz Bu Ayetten Ne Anlamalıyız???
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 26, 2008, 08:22:59 ös
Yanıtla #34

A’râf Sûresinin 179 . Ayetinde 
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.26 

İnsanların bir çoğunu cehennem için yaratmış yani:) E Şimdi Biz Bu Ayetten Ne Anlamalıyız???

Çok şey :)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 29, 2008, 08:47:28 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

bunu başka bir topic'te daha söylediniz sanırım sayın agnusdei ve orada cevap vermiştim...Bu ayette bir acayiplik yok,orada bunların nasıl insanlar olduğu tarif ediliyor ve bu zaten her dinin inanışında olan birşey ben burada garipsenecek birşey bulamadım gerçi ben Kuran'daki cehennem olgusunu  farklı düşünüyorum ama bu başka konu...

Nisan 20, 2009, 11:54:45 öö
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Video da,gözyaşı vadisinden bahsetmiş sanırım..

Vicdan var oldukça,cennette,cehennemde var olacaktır.Kendilerine,cehennem olarak bir mekan arayanlar,uzun süre farkında olmadan cennetten  uzak kalacaklardır.Sırtımızda gezdirdiklerimizi,ufukta aramak....Nekadar acı....
Ben"O"yum,"O"ben değil...