Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati ve Cinayet  (Okunma sayısı 22405 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2012, 05:14:25 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Dinsizlerin gerçekleştirdiği bir katliam var ise lütfen bileniniz anlatsın ve bende öğreneyim..
Dinsizlik inançsızlık değildir.. Bu algıda isenin yanılıyorsunuz.. İnanç farklıdır..

İnsan kutsaldır..
Onun öldürülmesini, cinayet ile sonuçlanan bir kıyımı hangi düşünce altında söylerseniz söyleyin o düşüncenin ahlaksızlığı ile yargılarım...

Yazdığım yazıda eleştirdiğin bölümü seçerek tekrar yayınlıyorum ve ekliyorum:
Dinsizlik inançsızlık değildir.. Din insanların toplu olarak inanç bütünlüklerini oluşturan, düzenli bir yaşam tarzını belli kurallar ile belirleyen bir yönetim biçimidir.. Bu günkü yönetim biçimleride din olarak algılana bilir.
Atatürk'ün laiklik anlayışı aslında büyük bir devrimdir, Laik bir topluluk dinlere eşit ama insana net olan bir mesafededir. Bir dine mensup olmak kayırılmayı gerektirmez.. Dini ne olursa olsun insanı esas alan bir düşünce sistemi Dünya'nın menfaatinedir.

Temmuz 26, 2012, 05:25:36 ös
Yanıtla #31
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altında yazılanları okuyorum.

Diyeceğim bir şey yok da, bunları yazanlara soracağım bir şey var.

Tüm bu yazdıklarınızın Illuminati (Aydınlanmışlar) örgütleri ile bağlantısı nedir?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 26, 2012, 05:29:04 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Komunizmin, ateizmin vb. akımların yaşanılan savaş ve toplumsal kaos ve cinayetlerde faturayı dine kesme çabası malum. Fakat daha beterini siyasi güç ellerine geçtiği an kendileri uyguladılar. Hala komunizm sonrası çin'de bu baskı ve zulümler devam ediyor çinlilerin şu an 1 gr bile özgürlüğü yoktur örneğin. Beğenmedikleri amerikan emperyalizmine kurban olsunlar diyesim geliyor.

Demek istediğim komunizm veya komunistler kötüdür değil her kesimden bu tarz uygulama ve görüntüler karşımıza çıkıyor malesef. Fakat karşılaştırılırsa dinsizler fazla acımazlar bunda ahiret inancı olmamasının bir etkisi olabilir kanaatini taşıyorum.

Sayın Hakan_34_06 bu cinayetler idealizm veya dini inanıştan dolayı değil maddi çıkarlar ve siyasi gücü ele geçirme çabasından kaynaklandığı için saygıyı hak etmiyorlar. Adamın biri çıkıyor devletin askerine polisine kurşun sıkıyor ve adı devrimci kahraman oluyor örneğin. Ki hangi aklı başında ideoloji ve dini akım insan öldürmeyi bir görev olarak algılıyor böyle bir ideoloji veya dini akım var mıdır?

Laiklik kavramının doğuş nedeni de siyasi menfaatler uğruna dinlerin bayatlatılması, dini mezhepler arası kavgalar neticesinde buna mecbur kalınmasıdır. En mantıklı siyasi rejim dinlerden arındırılmış sistemlerdir bu yüzden.

Bu mantıklı yaklaşımı bile siyasi güç ve katliam yapabilmek için kullanılagelmiş dindarlar zorla dinsizleştirilme çabasıyla işkence ve zulüm görmüşlerdir. Fakat neticeye bakarsak din yok edilememiş örneğin rus diktatörlerinin yıktığı kilise sayısından fazla kilise komunizm öldükten sonra tekrar yapılmıştır.

Saygılarımla.

Temmuz 26, 2012, 05:45:51 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Bu başlık altında yazılanları okuyorum.

Diyeceğim bir şey yok da, bunları yazanlara soracağım bir şey var.

Tüm bu yazdıklarınızın Illuminati (Aydınlanmışlar) örgütleri ile bağlantısı nedir?

Haklısınız.. Afedersiniz..

Temmuz 27, 2012, 11:50:16 öö
Yanıtla #34
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Tam ben söz edecektim.Konu dışına çıkıldığına dair, sözler Sayın ADAM, noktayı koymuş.

Konu Masonluk yada paramasonik grupların cinayetle bağlantısı var mıdır  ?  Bir harici olarak bunu sormak en doğal hakkımız olsa gerek hızla kırlenen dünyada.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 01, 2014, 09:44:59 ös
Yanıtla #35
  • Yeni Katilimci
  • *

malesef soma maden kazasındada illuminati ve katty pery-dark horse klibini bağlantı saymışlardı.beni üzen konu ise videonun sonunda maden sahibinin masonlarla bağlantılı oldugu ve masonlar arası hesaplaşma olarak lans edilmeye çalışıldı.beim görüsüm ise mason düşüncesi yıkıcı olmayı değil yapıcı olmayı benimseyen bir topluluk böyle bir topluluğu kötü göstermeye çalışmak ne kadar doğru acaba? :(    https://www.youtube.com/watch?v=SB4yUFazDFo videonun 5:47 zaman diliminde açıkça bunu söylemeye çalışmışlar .demek istediğim illuminati ile soma arasında bir bağlantı olma ihtimali nedir ? oksa bunlar birer komplo teori mi?

Ekim 01, 2014, 10:22:23 ös
Yanıtla #36
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Forumumuzu dikkatlice incelemenizi rica ederim.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 31, 2016, 03:52:55 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şöyle düşünebiliriz;

Satanizm'de satanistlerin kan döktüğü tek ayin normal olarak muma kan damlatılan ayindir. Satanistlerin kedilerle, hayvanlarla yada insanlarla derdi genel olarak gerçek Satanizm'de yoktur. Hatta gerçek Satanizm'de bir insanın din içinde cevabını bulamadığı yada saçma bulduğu şeytanın haklı olarak gözünde görüldüğü andan itibaren Ateist oluşuyla oluşur. Yani Ateist olmuştur ve buna sebep veren bakış açısı şeytanı haklı buduğudur ve şeytanı savunur. Genel olarak olan bu işin dışında öz Satanizm'de dediğim gibi kan dökme yada birini kesme, doğrama olayı yoktur. Kan dökme olayı muma bir anlaşmada imza olarak temsil olması amacıyla kendi parmağından damlatılır. Fakat bildiğimiz üzere günümüzde Satanist olduğunu söyleyen yada kendi bakış açısıyla farklı bir Satanist yada Satanizm örgütü, tarikatı, bağlantısı kedi, köpek, insan, öküz, böcek vb. şeylere zarar verme ve öldürme gibi eylemlerle kendi ritüellerini yapıyorlar. Bu bir tür Sadizm'dir ki bu evre Parafilinin en tehlikeli doruklarındadır. Bu konuda ise zaten akıl hastaneleri devreye girer ki bu bir akıl sağlıdır dinin genel akıl sağlığı yada faaliyeti değildir.

Tıpkı üstte de belirttiğim durum İlluminati yada masonluktada var olabilir. Günümüzde çoğu insan kaynağı doğru yada tam süratle araştırmıyor yada bunu bilemiyor. Bunun sonucunda çoğu kişi bilgisinin doğruluğundan emin bir şekilde makaleler yazarak yada kitap yazarak cahil kısımdan faydalanmaktadır. Bunu yapan kişinin yanlış kaynaklar sunması çok büyük hata, bunu görüp aynı kaynağı tıpa tıp aynı yada %96 etkilenmiş halde başka yerde sunup bu bilgiyi yayıp benimsetmek çok çok büyük hata ama bu kaynakları görüp araştırmaları yanlış yapıp bu tür şarlatanlara istemsizce destek sağlamak çok çok daha büyük bir hata.