Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2016, 09:31:22 öö
Yanıtla #810
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zaharof paylaşım yapan bayan için , yazısında şeriat diye yazmamış demişsin ama sorduğunda muhtemelen vereceği cevap belli. Ayrıca senin bahsettiğin gibi yaşayan ülkelerin sistemi şeriat değil. Malezya, Katar ve diğer bazı Arap ülkeleri   parlementer monarşi ya da emirlerden oluşan oligarşik sistemle yönetiliyor.  Şeriat ile yönetilen Suudi Arabistan , İran  ve Taliban gibi örnekler için de aynı şeyi söyleyebilir misin ?  Şeriatta bayanların mirasta ve tanıklıkta yarım sayılması yalan mı ? Veya çocuk gelinlerle yapılan evlilikler , bir erkeğin evlenmede dört eş ve sınırsız cariye alabilimesi. Hırsızlık yapanın kolu kesiliyor mesela. Belki çalan kişi açtır ve çok ihtiyacı vardır. Olamaz mı yani ? Bunun için bir insanın kolu kesilir mi ? .. Örnekler daha da çoğaltılabilir.
           Hatırlarsan İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedijad ilkokul öğretmeni yaşlı bir bayanla sadece tokalaştığı için ne kadar eleştiri almıştı. Suudi Arabistanda bir erkekle konuştuğu için sokak ortasındaki kırbaçlanan kadın görüntüleri , yakışıklı olup kızları tahrik edebileceği için sınır dışı edilen genç ve daha bir sürü örnek.
           İsrail örneğine gelecek olursak. Evet İsrail'in yaptığı saldırılarda aşırıya kaçtığı zamanlar  oluyor. Ama İsrail'in nasıl kurulduğuna bakarsan , zamanında Filistinlilerin toprağını Yahudilere sattığını görürsün.  Dünyada toprak satın alarak kurulan başka bir örnek olmadığını da görürsün.  Müslümanların deyimiyle '' Allah dağına göre kar yağdırır''
          Son olarak Müslüman devletlerin geçmişine bakacak olursak , Kerbeladan belli birbirini kesip duruyorlar. O zaman İsrail mi ya da Amerika mı vardı ?

Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Ağustos 30, 2016, 05:08:10 ös
Yanıtla #811
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuda ihtimallere göre konuşamayız. Ayrıca benim bahsettiğim ve gittiğim Arap ülkesi Suudi Arabistan'dır. Sanırım kulakdan dolma bilgiler ve internette asparagas haberlerle konuşuyosunuz. Ben medyanın hiç bir zaman Müslümanları ve İslamı iyi yansıttığını düşünmüyorum. Sanki Müslümanlar hep kandan besleniyor, zır cahiller ordusu.
Çocuk gelinlerden bahsetmişsiniz. Eğer Kuran'da yani Allah'ın hükümlerinde böyle birşey yazıyosa gösterin. Bekliyorum. İnsanların yaptığıyla ne İslam nede Müslümanlar kötülenemez. İslam'ı Müslümanlara bakarak değil Kuran ve hadislere bakarak yorumlamak lazım. Hırsızlık yapınca kol kesme kesiklikle doğrudur ve ülkemizde de olması gereken bir cezadır. Hırsızlığın iyisi ve kötüsü olmaz. Benim 20 bin Lira'ya  ihtiyacım var hemen koşup dükkan soymalıyım. Sorarlarsada ihtiyacım vardı derim.  Devletlerin ihtiyaç sahipleri için evleri ve yardım kuruluşları vardır. Tüm bunları geçtim Müslüman'ın paraya bile ihtiyacı olsa diğer Müslüman bilmeli ve ona yardım etmeli. İslam budur. Ülkemizdeki hırsızlık oranına bakarsak eskiye oranla ciddi bir artış olduğuju görürüz. İran zaten ayrı bir konu. Neredeyse çoğu Müslüman devleti tarafından dışlanmıştır. Birde merak ettiğim bir husus var. İslam düşmanımısınız? Hemen beni İslam düşmanı ilan etti demeyin sadece bir soru. Yanlış anlamayacağınızı umuyorum.

İran hakkında aynı şeyleri söyleyemem çünkü bilmiyorum ve gitmedim. Zaten Müslümanlar tarafından pekde sevildiği söylenemez.

İsrail aşırıya felan kaçmıyor bizzat devlet terörü uyguluyor. Hem aşırıya kaçmak ne demek. Bir devlet doğmamış çocukları, kadınları, kundakda ki bebekleri öldürebilir mi? Kudüs bambaşka biryer. Gitmediyseniz gitmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca 2. Abdülhamid Han'ın Filistin için söylediği o müthiş söz vardır:

Osmanlı Filistin'den çekilirse orada kıyamete kadar kan durmayacakdır!

Kerbela'dan beri birbirlerini kesiyorlar demişsiniz. Hristiyanlar, Katolik ve Ortodokslar tarihinde hiçmi birbirini kesmedi?

İslam birbirini kesme veya öldürme dini değildir. Bildiğinizi varsayıyorum. Bu tür algı operasyonlarına itibar etmemenizi öneriyorum.

Konu başlığı "Masonlar.org'a Gonderilenler" biz burada konuşmaya devam edersek konu başlığından saparız. Dilerseniz yeni bir konu açıp orada tartışabiliriz.

Bu başlığı daha fazla gasp etmeyeceğim.

Son olarak doğrular ve yanlışlar hiç bir zaman değişmez.

Saygılar
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Ağustos 30, 2016, 09:43:51 ös
Yanıtla #812
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Son birşey yazıp tartışmayi noktalıyorum.
       Hırsızların ve hak yiyenlerin kolunun  kesilmesini onaylıyorum demişsin ama emin ol dediğin gibi olsaydı, bu ülkede kol kesmeye ilk muslumanlardan başlarlardı. Kaç yüz bin insanın hakkını yiyenleri ve buna göz yumanları şu an medyada bangır bangır duyuyor ve görüyoruz. Saygılar
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2016, 09:50:13 ös Gönderen: Herakles »

Ağustos 30, 2016, 09:57:07 ös
Yanıtla #813
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu başlık altında konu başka yere kaydığı için ayrıca tüm forum üyelerinden özür dilerim.

Ağustos 30, 2016, 11:49:14 ös
Yanıtla #814

Bir toplumun Özgür düşünce ve davranış biçimi, dünya hazlarını ne oranda doğru kullana  bildiği ile orantılıdır.

Dinsel ve kültürel tabular ile kıskaca alınmış zihinler..."Cinsellik,alkol vb" bir cok rahatlatıcı kavramların, toleranssız yasakları ile boğuşuyor iken,bu toplumların ileri medeniyetler seviyesine cıkmalarını bekleyemezsiniz.

Dünya hazları,kişinin bireysel seçimidir ve yaşadığı toplumu, hangi  oranda  etkilediği kadar değerlendirilmelidir.

Bütün hazların kısıtlandığı toplumlar ; agrasifleşir ve düzensizleşir.Bilim,sanat ve kültür yapıları,daraltılmış vizyonları kadar sınırlıdır.

Bu şekilde cembere alınmış bireylere tek bir cıkış gösterilir;İbadet.

İbadet ve antidebresan eş merkezlidir. Hastalıklı zihinlere uygulanır ve uyuşturur.Bu hasta zihinlerin yaratıcılıkları ise; kendi tabularının var ettiği,gercek dışı olgular üzerinden şekillenir.

Bitmek bilmeyen iç çatışmalar ve kıyımlar nerelerde yaşanıyor? Suçlu kim?

Masonlar.org`a Gonderilenler ve yapılan bütün bu suçlamalar;toplumların kendi düştükleri bataklığa neden olarak gördükleri ve suçlu aramaktan ibaret olan beyinlerindeki, dar görüşlerdir.

Tek günah; bir İnsanın diğer bir İnsan ve ya canlı'ya açtığı zarardır.

« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2016, 11:57:32 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Ekim 07, 2016, 06:40:26 ös
Yanıtla #815
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Kimden: Hacı Ö**** D**** <*******@hotmail.com>
Konu: selamlar

İleti Gövdesi:
Selamlarlar kolay gelsin , bu kutsal dini yayıcak dünyayı tek bir çatı altında toplayacak peygamber olarak benim ile irtibata geçmenizi talep ediyorum.

Masonluk ve Yeni Kitap gündemi altında benim Kutsal Yeşil Kitap adını koyduğum kitap için çalışmaların başlatılması , benim diğer konuları ve  diğer olayları öğrenip topluma aktarmam için yeni dökümantasyonlara ihtiyacım olduğunu belirtiyorum.En kısa sürede görüşmek dileğiyle... Hacı Ö**** D****
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 07, 2016, 09:10:06 ös
Yanıtla #816
  • Uzman Uye

Masonluğun hala bir DİN olduğunu sanan biri daha ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 07, 2016, 09:43:21 ös
Yanıtla #817
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu insanlara vikipedi linki falan atıp, not olarakta "internetteki dandik sitelerde gördüğünüz şeylere inanmayın" şeklinde bir yazı ekleyelim. Gerçekten üzülüyorum.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Ekim 07, 2016, 11:19:00 ös
Yanıtla #818
  • Yeni Katilimci
  • *

Bir kaç defa okuyup "bu nedir ya" şeklinde düşünmeme sebebiyet verdi...
Ad vitam æternam.

Ekim 07, 2016, 11:32:57 ös
Yanıtla #819
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Üyeler,

Bir kaç defa bu konuya benzer bir şeyler yazmıştım. Tekrar yazmakta fayda görüyorum. Bu gibi insanlara karşı lütfen önyargılı davranmayınız. Onları bu hale getiren sebeplerden birincisi Basın-yayın organlarının tv kanallarında, gazete ve sosyal platformlarda insanlara Masonluğu yanlış lanse ettiklerinden kaynaklanıyor. İkincisi ise araştırmamak! Kulaktan duyma yalan-yanlış bilgilere inanmak. Görüyorsunuz ki internet ortamında Masonluk hakkın binlerce kirli bilgi dolaşıyor. Ki bu durumda böyle şahıslar maalesef Masonluğu din olduğuna inanıyor. Masonlar.org platformu'nun kuruluş amacı Masonluğu öğretmek, gerçek Masonluğu anlatmak, bilgi alışverişi yapmak, konular hakkında tartışmak ve bu insanlar için bir velinimet..

Onlara karşı her ne olursa olsun saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesinde yaklaşmalıyız.

saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”