Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ankara' da bomba yüklü araç!!!!  (Okunma sayısı 10325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 11, 2007, 03:54:55 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Zaten bu ülkeye zarar vermek isteyen dış mihraklıdır mutlaka dışarıdan destek alıyordur Türkiye de Hrant Dink olayından başlayan ve daha sonra PKK azıtlmasıyla devam eden kaotik ve planlı bir süreç var ve paranoyakça gelebilir ama bunların hepsinin arkasında belli bir kesim var.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 11, 2007, 03:57:16 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. SkullG

Bir düşünün o denli yüksek miktardaki patlayıcı maddi açıdan örgüt için ne kadar değerli ve eğer o patlasaydı ikinci HSBC vakaa sı yaşanabilirdi devlet destekli terör tam manasıyla amacına ulaşırdı...

Eylül 11, 2007, 04:04:03 ös
Yanıtla #12
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Luckyeye2,

haklısınız patlasaydı felaket olurdu. ancak ben sadece ele vermenin de bir propaganda olduğunu vurgulamak istedim. kaldı ki, bu tip bombalar öyle çok yüksek miktarda bir maliyetle yapılmıyor bildiğim kadarıyla, MYCTİC'tn alıntılıyorum;

Katılıyorum.Bende bu yönde okudum haberde.Ancak bomba TNT değil sodyum nitrat.Bu tip bombaları hazırlamak hem çok ucuz hemde çok kolaydır.Gücü ise C4 den bile fazladır.Sedece ebat olarak çok yer kaplarlar.Bu yüzden karavan veya kamyona yüklenirler.

ancak "devlet destekli terör"den kastınız nedir onu tam olarak anlayamadım?

Eylül 11, 2007, 04:05:43 ös
Yanıtla #13

Şu sıralar ''Bay Pipo'' isimli çok satan bir kitap okuyorum kitapta anlatılan tarihi olaylar izlendiğinde bugün yaşanan olaylar çokta yabancı gelmiyor. Aslında bir şeyi çok merak ediyorum herhalde yıllarca suçlu bulunmaz ya Yunanistan da çıkan orman yangınlarının sorumlusu kim_??? Şu aralar kitapta da sık karşılaştığım ''Gladio'' isimli teşkilatlanmış kontrgerillalarla bir bağlantı var mıdır? Biraz tarih birazda gizli servisler ve ülkeler arası gayr-ı resmi hadiseleri merak edenler bu tip konuları duymaya alışmıştır herhalde.

Eylül 11, 2007, 04:07:13 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

olası terör eyleminin hangi yasa dışı örgütün üslendiği konusunda bi bilginiz var mı ,yada sn luck eye patlayıcı maddelerin  isthbaratın  10 15 günlük takibi sonucu ele geçirdiğini söylemişti, bombalı saldırıy ıpalnlayan  örghüt hakkında bi bilgi varmı?
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Eylül 11, 2007, 04:09:06 ös
Yanıtla #15

Ben asıl hedefi merak ediyorum...
Omnia mors aequat

Eylül 11, 2007, 04:10:02 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. SkullG;

Terörün amacını siz yukarıda belirtmişsiniz peki bu amaç size ne kadar mantıklı geliyor?Terör bazı ülkelerin lejyoneri konumunda artık böl-parçala-yönet anlayışının ilk adımını terör adıyla gerçekleştiryor günümüzün denge belirleyen güçleri anlatmak istediğim kısaca budur umarım anlatabilmişimdir...

Eylül 11, 2007, 04:22:05 ös
Yanıtla #17
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Terörist hareket, ilk amaç ve sonuç olarak kaygı ve korku dalgaları salmaya yöneliktir. Terör, korku psikozu yayarken öznelerinde de bir güçlülük ve gurur duygusu uyandırır. Çünkü onlar artık yaşam ve ölüm kararını ellerinde tutmaktadırlar. Sonunda bu gibi eylemler toplumların, bunlara karşı önlemler almasını zorunlu kılar (Bouthol).

Terörün amacı;
 Halkı veya hedef bir topluluğu korkutmak, dehşete düşürmek,

2. Yerleşik otoriteyi tahrip etmek. Onun, terörist ile masum kitle arasında ayırım yapmadan baskı yöntemlerine başvurmasını sağlamak,

3. Otoriteye veya düzene karşı olan güçleri harekete geçirmek.

4. Yerleşik otoritenin güçlerini ve kurumlarını etkisizleştirmek, işlemez kılmak,

5. Kamuoyunu olumlu (kendi lehinde) veya olumsuz (düzene karşı) yönde etkilemek, yönlendirmek,

6. Siyasal güç odaklarını ele geçirmek veya var olan yönetimi devirmek olarak sıralanabilir.

sonuçta böl-parçalayönet vs. tarzı hedeflerde bunlarla örtüşebilir. ya da terör örgütleri diğer istihbaratlar tarafından kullanılabilir.

sizin ifadelerinize karşı durmadığımı belirtmek isterim. elbetteki bu tip örgütler bazı odaklar tarafından birer maşa olarak kullanılabilir.

saygılarımla

Eylül 12, 2007, 08:34:05 öö
Yanıtla #18
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Ben asıl hedefi merak ediyorum...

Sn. MYSTICPROVOCATEUR

Türkiye' de iseniz muhakkak bilginiz vardır, dün akşam bir çok insanın toplantıları mevcut idi, bu toplantılar aynı kuşku üzerine tedbiren iptal edildi.

Aracın marka - modelinin de özel bir seçim olduğunu düşünüyorum. Sinagog eyleminde kullanılan standart bir kamyon idi fakat Mercedes marka bir araç? Muhtemelen önemli bir noktada durması esnasında terörist bir eylem olacağının göstergesi olmaması için seçilmiştir.
Tempus fugit...

Eylül 14, 2007, 07:44:04 ös
Yanıtla #19

Sanırım bir 2. bombalı araç daha bulunmuş. Bu nasıl bir olaydır? Başka bir ülkede bu tarz bir durum olsa olağanüstü tedbirler alınır güveenlik önlemleri üst düzeye geçirilir. 500 600 kiloluk patlayıcılardan bahsediyoruz bu ne rahatlık!
ars longa, vita brevis...