Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ibraniler,Hristiyanlik ve Masonluk arasindaki Bag nedir ?  (Okunma sayısı 15236 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 29, 2010, 08:25:21 ös
  • Ziyaretçi

Hepinizi Saygiyla Selamliyorum.Beni ilgilendiren konu Hristiyanligi Ibraniler Yaratdi,Masonluguda Ibraniler Yaratdi,Peki Hristiyanlikla Masonluk Arasinda ne kadar Bag Vardir ?Cevaplarinizi Sabirsizlikla Bekliycem,Tewekkurler...

Ağustos 29, 2010, 08:34:47 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Hiç bir bağ yok. Yalnız  ibranilerle ve hristiyanların arasında bir bağ var o da ikiside Allah ın hanif dininden olmasıdır.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 29, 2010, 08:39:09 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

II.Abdulhamid bey hic bir bag olmadigini nerden biliyorsunuz?Ya bir Bag varda biz bilmiyorsak ?

Ağustos 29, 2010, 08:49:11 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Çünkü masonluğun hiç bir ritüeli veya görüşünün tam olarak Allah ın hanif diniyle bağdaşmıyacağına inanıyorum.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 29, 2010, 09:04:49 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

peki Masonlukla biraz cok ilgilendiysen woyle bir lafada rastlamiwsindir ,Weytanin gucu daima sakli kalmasidir,,Bunu bir Mason soylemiwdi,,Ya cook buyuk bir bag varda biz icde olan bu bagi bilmiyorsak ?
Burda ki,onemli olan,Wahsi Duwunceler degil Gerceklerdir,,Wahsi Duwuncelerimizi paylawiyorsak ben Masonlukla Hristiyanlik arasinda bir bag olduguna inaniyorum...ama ne ben nede sen Bir Mason kadar Gercegi Bilemeyiz...

Ağustos 30, 2010, 03:47:05 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın genau,

Hıristiyanlığı İbranilerin yarattığını ve Masonluğu da İbranilerin yarattığını söylemişsiniz. Bunları biraz açar mısınız acaba?

Şahsen "Şeytanın gücü daima saklı kalmasıdır." gibi bir söze önceden rastlamamıştım, Google araması yaptım ve bir sonuca ulaşamadım ne yazık ki, bu sözü bir Masonun söylediğini iddia etmişsiniz, bunu da açıklamanızı rica edeceğim..

Son olarak; başka bir konuda sayın skullG de uyarmış sizi, ş harfi yerine w harfi kullanmanız okumayı ve anlamayı oldukça güçleştiriyor. Klavyenizde ş harfi yoksa s harfini kullanınız lütfen..

Sevgi ve saygılarımla..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Ağustos 30, 2010, 09:35:36 öö
Yanıtla #6
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Forumda böyle bir konunun bu tarihte gündeme getirilişini çok yadırgadım doğrusu...

Üstelik Sayın genau forumun çok eski bir üyesi.

Bu durumla pek sık karşılaşıyoruz. Bu da bizim ulusça kaçınamadığımız bir yanlışlıktan ileri geliyor: Ortaya bir soru atmadan önce bu konu üzerinde biraz araştırma yapmak.  Üstelik bu araştırma için öyle sayfalarca kitap karıştırmaya, internette didinip durmaya da gerek yok. Bu forumun arşivinde bu bağlamda yazılmış o kadar açıklamalı yazı var ki...

Acaba şöyle kısa sözler etsem, nasıl karşılanır?

İbraniler ile Masonluk arasında hiçbir bağ yoktur.

Hıristiyanlık ile Masonluk arasında da hiçbir bağ yoktur.

Tüm mesnetsiz iddialara karşılık, böyle bağların olmadığının kanıtları da vardır. İşte bunlara bu forumun arşivinde yeterince açıklama yer almaktadır.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 30, 2010, 09:43:22 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

sayin cornelius benim konuyu acmama hic bir gerek yok...!!
okadar cok ilgini cektiyse Isa Mesihi Tanri olarak kabul et,,hristiyan ol 4-5 yil surekli mebetde bulun en sonunda az bile olsa bir bag oldugunu anlarsin,,,Mukaddes kitabta yazilanlarla Ustad Masonlarimizin Soyledikleri zaten ust uste dusuyor bazen,,bunu anlamak o kadarda zor degil...ve son olarak sayin skullG nin soyledigi birseyi tekrarlamaniza zannimce gerek yok...!!eyer siz ilk defeda anlamiyorsaniz kendiniz icin kac kere isterseniz tekrarlayin..!!

Ağustos 31, 2010, 01:04:35 öö
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

O söz, Sayın Popperist'in imzasının deforme olmuş hali gibi geldi bana.

"Şeytanın en büyük hilesi, bizi var olmadığına inandırmasıdır"
Baudelaire

Weytanin gucu daima sakli kalmasidir,,Bunu bir Mason soylemiwdi,,Ya cook buyuk bir bag varda biz icde olan bu bagi bilmiyorsak ?

Ağustos 31, 2010, 03:31:53 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Haklısınız Sayın ozkann. Bugün forumu gezerken Bay Popperist'in bir iletisinin altında o sözü ve Sayın genau'nun bahsettiği sözün benzerliğini ben de farkettim.. Eğer sayın genau Charles Baudelaire'in o sözünü kastediyorsa belirtmek isterim ki internette Charles Baudelaire'in Mason olduğuna dair bir bilgiye rastlamadım ben.

Sayın genau, sizin konuyu açmanıza gerek olmadığı gibi benim de sizinle daha fazla muhattab olmama gerek yok.

'Boş ve yararsız olan sözü' işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve: "Bizim yapıp ettiklerimiz bizim, sizin yapıp ettikleriniz sizindir; size selam olsun, biz cahilleri benimsemeyiz" derler. (Kasas / 55)

Size selam olsun Sayın genau..

Saygı ve sevgilerimle..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.