Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: illuminati kardeşliği  (Okunma sayısı 56486 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 29, 2007, 01:06:00 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

illuminati ile Masonlugun iliskisi, Ritler gibi idi. Illuminatiye sadece belli Derecelere ulasmis, ozel secilmis Kardesler girebiliyordu.

Yani bir nevi Tapınak Şövalyeleri gibi diyorsunuz. Onada daha yüksek belli derecelere ulaşmış Masonlar giriyordu değilmi?

Ayrıca sözde dindar geçinenler neden hep Masonluğa karşı oluyorlar? Aslında onlarında şuanda pek Masonluğa karşı olduğu söylenemez 10-15 sene önce Masonluğa hertürlü iftirayı atanlar bugün Mason olmaya çalışıyorlar veya bazıları Mason, acaba bu değişme nedir? Yoksa benmi yanılıyorum acaba?

Birde Masonluğa iyi bir giriş yapmak sizcede uygunsa ne demek açıklayabilirmisiniz? Çünkü böyle bir tabir duymuştum...

Saygılar!..

Nisan 29, 2007, 01:57:54 ös
Yanıtla #11
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Evet, Tapinak Sovalyeleri gibi diyebilirsiniz. Asiri dinci kesimlerin Masonluga karsi cikmasinin nedenleri, bizleri dini yada dinsel bir topluluk olarak gormeleridir. Bazi kesimler Masonlugun, insanlari dinden uzaklastirdigini yada baska dinlere cevirdigini dusunur. Masonlar genellikle suclamalara karsi sessizliklerini koruduklari icin iddayi yapanlar kolaylikla taraftar toplayabilir. Bu asiri dinci kesimin tepkileri yuzyillardir bircok ulkelerde gorulmustur. Fransa ve Ispanyadaki Masonlarin katliamina kadar giden genis bir tarihi kapsamaktadir.

Onceleri Masonlugu yanlis taniyan ve tanitan kisilerin suanda Masonluga sicak bakmalarinin nedenleri bircoktur. Bunun en buyuk nedeni, bizlerin birkac yildir kapilarimizi aralamis olamizdir. Su an itibariyle kendimizi, toplulugumuzu, neleri neden ve hangi amaclarla yaptigimizi halka gosteriyoruz. Kendimizi belli kaliplarin disina cikmadan ve cerceveler icerisinde sizlere gosteriyor ve bilgiler vermeye calisiyoruz. Bundan dolayi sizin gibi bilgi almak isteyen ve Masonlugu tanimak isteyen kisiler arastirma yaparak cevaplar bulabilmektedirler. Masonluga artik daha sicak ve olumlu bakilmasinin nedeni bu olsa gerek. Ben bu yaklasimin ardinda kotu bir niyet aramaktan yana degilim.

Masonluga iyi bir giris yapmak cumle ile ilgili bilgi veremem.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 29, 2007, 02:47:13 ös
Yanıtla #12

sn. mason anladıgım kadarıyla illuminatini orgutunun masonlar ıle ılıskıye gırmesının baslangıcında ortak neden ıkı teskılatında pozıtıf bılımı yayma cabası cunku o zamanlar kılıse pozıtıf bılımın yayılmasını onluyordu cunku kılısenın kendılerıne gore dogruları vardı(gunumuzde hemen hemen hepsı bılım ıle curutulmus ve kılıseye olan guven sarsılmıstı).ayrıca ıllumınatı orgutu masonların gucunden yanı nufuzundan yararlanmak ıstemıstı fakat daha sonra amacları yanlıs yone kaydıgı ıcın masonlar ıllumınatı ıle ılıskılerını kesmıslerdı.sonrada yok oldular demıssınız.pekı ıllumınatının hangı davranısları masonlarla ılıskısının bıtmısıne neden oludukı ??? hem masonlarla ılıskılerı kesıldıkten sonra yok oldulkar demıssınız ıllumınatı bu kadar zayıf bır orgutmuydu yanı masonlar ıllumınatı orgutunu ıle baglarını kopardıktan sonra orgut hemen mı yok oldu :-\ benım arastırmalarıma gore bu kadar gucsuz bır orgut degıldıkı ıllumınatı.saygılarımla

Nisan 29, 2007, 04:04:11 ös
Yanıtla #13
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Illuminatinin amaclari hakkinda cok yorum yapamam. Yanliz insanlik icin olan amaclari yanlisti. Bu nedenle bag koparildi. Masonlar ile iliskisi koparildiktan sonra cok kisa bir surede yok olmadilar. Bir sure, yer altindan, Masonlar ile iliskilerini devam ettirdiler. Bircok Kardesimizi, bizlerde kopardilar, yanlis ve yasa disi faaliyetlere imzalarini attilar. Yanliz bir sure sonra sayilari azalmaya basladi ve yavas yavas bittiler.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 29, 2007, 04:07:18 ös
Yanıtla #14

sn mason oncelıkle acıklamalarınız ıcın cok tesekkur ederım.benım bır sorun var her ne kadar arastırsamda kesın olarak bır cevap bulamadım. ılluminati orgutune uye olmak ıcın kosullar nelerdı?bu soruyu cevaplalamak ıstersenız saygı duyarım.

Mayıs 01, 2007, 01:17:14 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Avatarini ozelliklemi oyle sectin? Anlamini ve o resmin nerelerde kullanildigini biliyorsundur umarim?

Mayıs 01, 2007, 01:28:16 ös
Yanıtla #16

merak etme neyın ne oldugunu bılıyorum rahatsız olan varsa fıkrını paylassın benle resım cok sız merak etmeyın.saygılarımla

Mayıs 01, 2007, 01:38:10 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Arkadasim yanlis anladin. Ben seni incitmek icin soylemedim. Muhtemelen o resmin anlamini bilmiyorsun, cunku turkiyede yasayan ve Mason olmayan kisilerin genellikle bilmeyecegi bir resimdir. Bilgilerin yanlista olabilir. O yuzden ben sana o resmi biraz anlatayim.

O resim, "Prince Hall Lodge" denilen, zencilerden olusmus olan Mason Locasinin resimlerindendir. Normal Masonlar ile hemen hemen herseyileri aynidir. Tek fark renkeridir. Bu zenci Masonlar hala bazi yerlerde taninmaz. Ama artik dunyanin cogunlugu (Turkiye Muntazam Masonlugu dahil) taniyor. Yani anladim Masonik bir resim koymak istiyorsun ama zencilerle ne alakan var diye soylemistim. Resmin altinda yazan "LET THERE BE LIGHT" yazisini zaten hic aciklamaya bile luzum gormuyorum. Belki buna izinde vermezler zaten :)

Simdi durustce soyle, hakakten biliyormuydun, resmi secerken ne oldugunu? :)

Mayıs 01, 2007, 01:46:11 ös
Yanıtla #18

sn hamlet sana kızmadım resmı bana veren ınsan ne anlama geldıgını senden cok daha ıyı bılıyor sen merak etme ıstersen sana bnde kanadadakı masonların bır resmını vereyım ıstersen acıklamasınıda yaparım.sn hamlet ben arastırma yapmayı cok seven bır ınsanım ole google a gırıp rasstgele resım secmem ıcınız rahat olsun.let there be lıghtın anlamnını bılıyorum ama konusmaya luzum yok bunu sende bılıyorsun.ama sana bozulmadım :-* saygılarımla

Mayıs 01, 2007, 01:59:16 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Peki tamam. Bilgilisin madem. Bisi demiyom.