Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Adnan Oktar Hakkında  (Okunma sayısı 8598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 21, 2014, 04:48:57 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şahıs (İsme hitap yoktur!) kendisini ilgi odağı haline getirmeyi,bir lider konumunda göstermeyi seven bir kişidir. Sözde Mehdilikle ilgili yaptığı yaklaşımlar,ağız oyunları;

( Örn:
+ 100 Mehdi hadisi bana uyuyor.
 - O halde siz mehdi misiniz?
+ Hayır ben mehdi değilim. Ama zaten mehdi de ben mehdi değilim diyecek. )

vb. kelime oyunlarıyla kendisini bir önder statüsünde tutmayı seven birisi. Masonluk gibi bir kuruluşun böyle bir şahsa bırakın itaat etmeyi davet bile etmeyecekleri ortadadır. Masonların bu şahsa ve yaptığı hiç bir çalışmaya ihtiyacı yoktur. zira şahıs takipçisi olan,itaat edilen,kitlelere hitap eden birisi değil. Hiç bir medya,politik güç ve herşeyden öte ilmi bilgi ve tecrübe sahibi değildir. Bir kişi ekrana çıkıp ben masonum,masonlar bana itaat etti diyorsa yalandır. Açıkçası acınacak halde görüyorum kendisini. Zira masonların uyaracak kadar bile önemsemediği bir zattır. Çevresindeki bayanlar ve erkekler sözde para karşılığı değil onun ilmi ışığından etkilenip ona tabi olduklarını iddia etseler de kimimizin maddi gücü yetmeyeceği arabalara binmekte,evlerde kalmaktalar.

Mason olmak ayrı,kukla olmak apayrı birşeydir unutulmasın.

Velhasıl kelam bu ve benzeri şahıslarla ilgili konuları forum kirliliği olarak görüyor ve yönetimin gerekeni yapmasını rica ediyorum.

Eylül 21, 2014, 01:01:50 ös
Yanıtla #11

Burada merak edilen konu Adnan OKTAR değildir. Zaten bu insanı tanımayan kalmadı. Benim dikkatimi çeken oraya gelen insanlardı. İnternetten araştırma yapıldığında, belirli resimleri çıkıyor ve net bir bilgiye ulaşılamıyor. Bilen varsa bizi aydınlatmasını istedim. Yorumlar için teşekkürler.

Eylül 21, 2014, 01:55:14 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Burada merak edilen konu Adnan OKTAR değildir. Zaten bu insanı tanımayan kalmadı. Benim dikkatimi çeken oraya gelen insanlardı. İnternetten araştırma yapıldığında, belirli resimleri çıkıyor ve net bir bilgiye ulaşılamıyor. Bilen varsa bizi aydınlatmasını istedim. Yorumlar için teşekkürler.

Bunun için çok detaylı araştırmalara gerek yok. Gelen şahıslarında masonizmle bir ilgisi olmadığı açık. Mason olsalar orada işleri ne?

Eylül 21, 2014, 11:49:02 ös
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Geçen yıl forum üyeleri ile paylaşmak üzere Sayın Pilloni ye birkaç soru sordum.
Daha dolu bir diyalog gerçekleştirebilseydim o günlerde aktaracaktım.
Ancak beklentimden çok düşük bir verimlilik elde ettim ve yetersiz gördüm.
Paylaşmak üzere sorduğum için bu diyalog özel sayılmaz, çok  kısa olarak notlarımı bugün paylaşmak isterim.

Kendisi, Adnan Oktar'ın antimason olduğunu kesinlikle kabul etmemektedir. Ona göre Adnan Oktar, masonluğun tam bir destekçisidir.
Antimasonik kitaplarının varlığı bir sessizlik konusudur.
Clipsas, Ugle konuları açıldığında, yazışmada geçen UMSOI nin arasında nokta kullanmadığım için(!) benimle diyalogu kestiklerini ifade etmişlerdir. Bu da bir cevaptır.

Anlaşılan, söylediği gibi dünyanın bütün localarında kendisine Pillioni'nin düzenlediği belge ile verilen yeni hak söz konusu değildir.
Amacı, kendisinden çok daha iyi bilenlerin bulunduğu bir yere, bilmediği bir konuda tebliğ yapmak da değildir.
Şu anda sanırım yetkisinin geçtiği tek yer, başında kendisinin bulunduğu locadır.

Bu tiyatronun amacı sadece mürit sayısını artırmak mıdır? Yeni müritlerini inisiye etmek isteyebilir mi? Bilene birşey olmuyor, bilmeyene hep yazık oluyor.

Saygılar

Eylül 22, 2014, 12:40:25 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bazı durumlarda mucizevi olan herşeyin  kasıtlı olarak üstü örtülür .

Ona ulaşmak için çaba sarfedilmesi istenir .

Bu durumlarda kullanılacak adamlara ihtiyaç vardır !

Gerçek şudur ki hepimiz kontrolün nerede oldugunu tam olarak kestirmiş değiliz .
Ama en azından bunun farkında olanlarımız vardır .

Farkında olamayanlar ise tam bir makine edasıyla iş görür .

Oktar , ister Mason olsun ister olmasın .
Yıllardır ağızına çiklet gibi yapıştırdıgı mehdi - mesih - anti darwinist  - anti materyalist söylemleri ve son zamanlarda kanalına çıkardıgı bilinci kontrol altına alınmış robotik mankenleri ile tamı tamına ( tüm çirkin ve itici adam ) olma ödüllerini bünyesinde toplamıştır .

Sevimli tek bir yanının oldugunu söyleyecek insan yalancıdır !

Kendisini Richard Dawkins ile yarışacak kapasitede görmesi başlı başına bir trajedidir .

Asıl trajedi ;  değişen dünya ve düzende  bilgiye ulaşmanın onca farklı yolu açılmışken    '' sistemin  ''      neden hala bu adamlara ihtiyaç duyuyor olmasıdır  ?

Bence vakti dolmuş olan bu şahsın mal varlıgına derhal el konulması gerekir .
Daha fazla beynin bulanmaması için kitapları ve yayınları her alandan kaldırılıp yok edilmelidir .

Oyunun daha adil , daha  çekici ve daha insancıl olması için bunun gibilerine harcanan imkanlarla farklı yollar denenmelidir .
"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Eylül 22, 2014, 07:45:07 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Sayın Dor güzel demiş...

Richard Dawkins sözde kendisinden çekiniyor Oktar'ın dediğine göre...

Bence çok akıllı  cahillerle zaman harcamıyor...
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti