Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: III. Dünya Savaşı  (Okunma sayısı 20636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 27, 2010, 12:48:29 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Dışişleri bakanı Davutoğlu bugün konuşmasında biz İran'ın avukatı değiliz dedi, bana kalsa İran ve diğer arap ülkelerine bi darbe vurmamız lazım ama batı, bizi sürü gibi güdüp kararımızı değiştirmek için ellerinden geleni yapıp kendileri o ülkelere girip yeraltı kaynaklarını elegeçirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Aslında islami kimliğimiz %98 kadar ön planda olmasa  islam ülkelerinin yediği şiddet yanlısı etiketinden bize de zarar gelmezdik ve de barışçıl bir ülke olarak anılırdık, bizi de onlar gibi asi ve dize gelmez algılıyor batı Dünyası %98'imizin müslüman olduğunu duyunca, ve neticede onların krallık ve de monarşik, tiran rejimlerini değiştirir ve demokrasi getirir yeraltı kaynaklarınada el koyardık. Yeterli hak ve özgürlüğü tanımadığımzıdan bizleri baskıcı, şiddet yanlısı ve tiran olarak algılıyorlar ve önemsiz piyon görevler vermek istiyorlar yani kısacası, Amerika'nın kuzey Irak'ta çekiç güç veya Afganistan'da barış gücü olarak kullandığı gibi kullanmak istiyorlar.
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 12:53:40 öö Gönderen: Escalation »

Kasım 29, 2010, 01:12:14 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Nette 2011 yılıyla ilgili bir şeyler ararken,  çok ilginç bir makaleye denk geldim, şu an sarı denizde yapılan tatbikat, büyük bir savaşın habercisi olabilirmiş:  http://darkstarastrology.com/north-korea-mundane-horoscope-war-2010/ 

2010 aralık ayı tahmini içinse: http://darkstarastrology.com/december-2010-horoscope-forecast/

Vanga'nın iki günü kaldıı... :)
Çöl Bilgesi

Kasım 29, 2010, 01:42:03 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Wikileaks'in belgeleri açıkladığı bu gecede bunu okumak ürkütücü biraz çıkçası..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Kasım 29, 2010, 12:12:16 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn cornelius'un da dediği gibi yeni bir döneme girildiğini düşündüğüm belgelerin açıklanmasından sonra bu açıklamalar biraz daha önem kazanmakta. Birbirilerine gülen ülkelerin içeriden nasıl birbirileri hakkında söz ettikleri ve azerbeycan rusyatürkiye üçlmesinde Azerbeycanın türkiyenin enerji kaynağı olarak görülmemesi için rusya ile yaptığı çalışmalar, Amerikan hükümetinin herkes zaten bilmekte İran konusundaki düşüncelerini fakat harekatla ile ilgili tarih vererek yapmış olduğu görüşme ve yazışmalar, kuzey koreyi bu planda kullanarak güney koreyi de destekçi olarak alması asyadaki savaşıda bize işaret ettiğini düşünüyoum. Obama'nın Avrupa'dan çok Doğuya önem vermesini belirttiği belgede de ABD'nin müttefiki İsrail ile orta asyada bhazı planları artık somut olarak uygulama içerisinde olduğunu görebiliyoruz.

Sn Texan'ın da dediği gibi ki Nisan ayında yazılmış bir paylaşım bulunduğumuz yılın sonbahar aylarında olabilecek bir savaştan Obama belgelerdede yer vermiş.

Bakalım görelim bu belgeler dünya gündemini ve dengeleri nasıl bir boyuta taşıyacak
saygılarımla,

Kasım 29, 2010, 07:32:57 ös
Yanıtla #14

Boyle bir savas cikarsa ki hic sanmiyorum ama olabilirse de olmasinda buyuk bir hayir vardir ve sonuclari itibariyle de yeni dunya duzeni icin cok guzel olumlu olaylar gerceklesegi inancindayim.. tipki 1. ve 2. dunya savaslari sonrasinda oldugu gibi.. dunyanin siyasi haritasinin ozellikle gunumuz surecinde tam tesekkullu bir bicimde olusturulmaya, olusturulmasina gercekten cok ihtiyaci var.. Gerci bu gibi onemli gordugum muhim mevzular detayina inilmedikce kolaylıkla anlasilmak zordur, bunun bilincindeyim.. Bunun icin de ayrintisina girmek de benim hesabima gelmiyor. Yani herseyin dunya ve insanlik adina onemli derecede ozellikle de 'lehine' islenecek bir durumsa neden olmasin :D  

Belkide tüm dünyayı değişime zorlamak için kasıtlı olarak savaş çıkartacaklar..

Bazen boyle olmasi gerekiyor da .. ( kisisel fikrimce ve kanaatimce )
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2010, 07:41:26 ös Gönderen: Prenses Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 29, 2010, 09:29:33 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sn. Prenses Isabella, acımasız bir yorum yapmışsınız ama tamamına katılıyorum. Savaş yıkıcı olduğu kadar yaratıcıdır da aynı zamanda

Kasım 29, 2010, 10:50:21 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Bizim kaybeden tarafta olacağımızı wikileaks belgeleri bence yeterince açıklıyor. Sadece F-511 botlarımız bize ait, diğer özgün ve de yazılımı bize ait savaş aracımız yok diye biliyorumen yanlışım varsa düzeltin, askerdeyken tuvalet yıkayan bir sürü Doktora dereceli mühendisle karşılaşmıştım ama buna rağmen bizde bir yabancı hayranlığı almış başını gidiyor. Nato isterse Leopar tanklarımızı, f-16larımızı, BTR'lerimizi yerinden hareket ettirmez deniyordu ya ne oldu bilmiyorum son gelişmeleri. Açıkçası ben NAto'ya %100 güvenmiyorumda Nato'nun gizli orduları isimli kitapta bütün Dünyada yediği haltları anlatmaktaydı birde buna Tayyip Erdoğan'ın Osmanlıcılık sevdası etkilenince daha da durum vahim. Cumhuriyetçiler Irak savaşı çıkartınca bunlar haç seferi yapıyor eski Roma demişlerdi, adını hatırlayamadığım Amerikalı bir brökratta çıktı dedi ki "Romayla benzerliklerimiz ve alıntılarımız olabilir ancak biz daha yeni ve de özgün bir uygarlığız" demişti. Bende burdan duymicaklar ama Osmanlıcılık oynamak isteyen Türkiye yöneticilerinin yapmış oldukları hatayı gözler önüne sermek istiyorum.
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2010, 10:53:14 ös Gönderen: Escalation »

Kasım 30, 2010, 01:20:38 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dünya değişiyor. Hissetmeyen kaldı mı? Dünyadan haberi olmayan insanlara bile sorsanız bir gariplik var diyebileceği bir zamandayız.
Bu daha başlangıç gibi :) sanırım tank ve uçaklardan daha etkili silahların farkına vardı birileri.

Kasım 30, 2010, 07:17:37 ös
Yanıtla #18

Sn. Prenses Isabella, acımasız bir yorum yapmışsınız ama tamamına katılıyorum. Savaş yıkıcı olduğu kadar yaratıcıdır da aynı zamanda

Tesekkurler. Savasin yikici oldugu kadar yaratici olabilecegini de dusunmeniz ne kadar guzel:) Acimasizca demeyelim de sadece olayi mumkun oldugunca sogukkanlica degerlendirmek diyelim isterseniz Sayin Calatrava; cunku hayat oyle ki gercek uzerine temellendirilmistir. Bunun icin de gercek bazan can yakici olabilir. Olaylari surekli olarak yumusatma yontemine basvurulup ya da sorunlari gormezden gelerek kendilerini hep bir mutluluk havasi icersinde gorenleri, gormek isteyenleri ( kendilerini bu sekilde avutanlari daha dogrusu kendini kandiranlari ) - ( olaylari yadsimak yerine oldugu gibi kabullenerek cozumler uretmek varken) saskinlikla karsiliyorum. Malum, biraz da olaylari degerlendirirken olumsuzlugun en uc noktasina gidilmeli ki, en azindan bazi durumlar yasandiginda, olaylar seyrederken, olaylari serinkanlilikla karsilamak daha iyi olur, dusuncesindeyim ( bunu birey acisindan da dusunebilirsiniz ). Peki siz, bu konuda ne dusunuyorsunuz?

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2010, 07:31:30 ös Gönderen: Prenses Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 30, 2010, 09:00:27 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Her ne kadar konunun uzmanları gelecek 10-15 yıl içerisinde böyle bir olasılık görmeseler de,bence bunu söyleyenler olaylara fazla pozitif yaklaşan kişiler.Dünya tarihini biraz incelediğimizde, 3. dünya savaşının veya birden fazla orta düzey veya ortanın üstü maddi ve askeri güce sahip ülkenin, yakın geçmişte çatışma veya savaşa girmiş olması gerektiğini görürüz.
Savaşın acımasız bir yönü olsada belli dönemlerde yeryüzünde biriken stresin belli yıllarda atılması gerektiğini düşünüyorum.Bunun sonucuna ister yeni dünya düzeni için bir şans deyin veya yeniden yapılanma olarak adlandırın.Sonuçta dünya için çok büyük bir şanstır savaşlar.Daralan ekonomiler veya sanayileşme sürecini yaşamamış veya geç yaşamış ülkeler için savaş, başarabilen için bir şanstır.Evet yıkım veya insan kaybı üzücü.Fakat daha büyük küresel yıkımları önlemek ve önüne geçmek için bence  belli aralıklarla biriken stresin atılması gerekiyor.Global bir savaş yerine belli coğrafyayı içeren (görünen ortadoğu merkezli bir savaşın beklendiğidir) bir savaşın olması.Daralan ekonomilere taze ve sıcak paranın pompalanabilmesi açısından önemlidir.Sanayiler yeniden yapılanır.Savaş sonrası istihdam artar.Belli bir süreç için enflasyon yükselse de,savaş sonrası daha sağlıklı bir yapıya oturur.Sonuçta omlet yapabilmek için yumurta feda edilmelidir.Global ve kapital bir düzenin getirilerinden faydalabilmek için gerçekçi olmalı ve gerekli kayıplara "amaca giden yolda ki ufak çıkıntılar" olarak bakmalıyız diye düşünüyorum.

Saygılarımla