Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nedir bu Lions?  (Okunma sayısı 68747 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 05, 2010, 10:13:12 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

sayin uyeler istanbuldaki lions kuluplerinin adresleri hakkinda bilgisi olan var mi? Birde uyelik basvurusu nasil gerceklesiyor?

Saygilar..

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=9147.0 daha once acıklamıstım.Daha detaylı bilgi almak ıcın sorularınızı ivedi olarak beklıyorum ayrıca bu adreste leo ve lıon hakkında sıze bılgı verebılır.Istanbul da 2 tane yonetım cevresı vardır.t ve y olmak uzere sız anadolu yada avrupa kıtasını goz onunde bulunduruarak  ve daha cok bılgı edınerek karar verebıleceğinizden eminım .
http://www.md118.org/new/hizmetler.php?id=46
saygılarımla

Nisan 06, 2010, 11:54:11 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

sayin triocharger cok tesekkur ederim yardimlariniz icin minnettarim..

Nisan 15, 2010, 02:21:42 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

sayin triocharger cok tesekkur ederim yardimlariniz icin minnettarim..

Sayın Hiramsavas

Yine sorularınız olur ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarım

Saygılarımla

Mayıs 05, 2010, 08:40:45 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

teşekkürler sayın triocharger :):)

Temmuz 19, 2011, 03:10:48 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Leo ve Lions arasındaki fark tamamen yaş farkıdır; 28 yaşını geçen bir Leo aksini bildirmedikçe bir Lion olarak devam eder. Yani Lionların kanatlarının altından ayrılarak asıl aileye kabul edilir diyebiliriz.

Öncelikle sayın Re-Harakhte, yaş şartı 18-30 şeklindedir fakat son dönemde üst sınırın biraz daha yukarı çekilmesi söz konusudur. Buna karşılık uygulamada 30 yaşına geldiğinde kişi Leo kulübünden emekli olmadan bir kaç yıl daha kalabilmektedir.

İkinci husus ise bir Leo yaş haddinden dolayı emekli olur ise direk olarak Lion veya Lioness olarak kulüpte çalışmalara devam edemez. Bu Rotaract ile Rotary arasındaki ilişki için de geçerlidir. Leo, sponsor Lions kulübü çatısı altında çalışan bir kulüptür ve üyelik şartları Lion /Lioness olmanın şartlarından farklıdır. Lions kulüplerine Leo Kulübünden gelsin, gelmesin herkes ancak davet edilir ise üye olabilir.

Kısacası kulüpler arasında otomatik bir geçiş yoktur. Hami kulübün Leo'dan emekli olan üyeyi Lion olması için daveti ve onunda kabülü şarttır.

Saygılar....

Kasım 11, 2012, 11:48:18 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Bir aday leo olarak izninizle ben de Sayın tcorbaci'nin paylaşımındaki Leo kulüpleri ile ilgili eksikleri birkaç genel bilgi ile doldurmaya çalışacağım:
Öncelikle düzeltmek istiyorum, "leo" sözcüğünün açılımı "liderlik, deneyim, olanak yaratmak"tır; (Leadership, Experience, Opportunity sözcüklerinin baş harflerinden).

Leo kulüpleri, Lions kulüplerine bağlı olarak çalışırlar; kendi işlerinde ve aktivitelerinde büyük ölçüde özerktirler ancak kulüp tüzüğü (örneğin yönetim kurulunun örgütlenmesi) gibi konularda Uluslararası Tüzük dışına çıkmazlar. Bir Leo kulübünün var olabilmesi için o bölgede bir Lions kulübü bulunması gerekmektedir, bağlı olduğu Lions kulübü kapandığında o kulübün altında çalışan Leo kulübü de otomatik olarak kapanmış olur.

Leo kulüplerinin önemli amaçlarından biri, gelecekte topluma faydalı önderler olabilme kapasitesi taşıyan gençlere deneyim kazandırmak ve bu kapasitelerini açığa çıkarabilmeleri için onlara olanak yaratmaktır. "Leo"ya baş harflerini veren sözcüklerin geniş açıklaması budur.

Leoların aktivitelerini "fon aktiviteleri" ve "hizmet aktiviteleri" olarak iki grupta toplarız. Fon aktiviteleri, hizmet aktivitelerine fon sağlamak için yapılır. Örneğin, bir okula kütüphane kurmak gibi bir hizmet aktivitesinin yapılabilmesi için gerekli olan fon, düzenlenen konserlerin veya çeşitli sosyal aktivitelerin bilet gelirlerinden sağlanan fon ile gerçekleştirilir. Böylece hem topluma yararlı ve eğitici sosyal aktiviteler gerçekleştirilmiş olur, hem de muhtaç olanlara küçük de olsa bir yardım eli uzatılmış olur. Leo kulüpleri aktivitelerini hiçbir maddi karşılık beklemeden yürütürler.

Saygılarımla,

Leo ve Lions hakkında bu konu hakkında bilgi kirliliği yada aynı konu ve cevabın yazılmaması için lütfen yazılan konuları ve yorumları takip ediniz.