Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "Bilim Ve Teknik" Öldü. Harun Yahya+SIZINTI Karışımı İlim-İrfan ve Takva Doğdu"  (Okunma sayısı 21470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 17, 2011, 09:11:36 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Selam,

Ne güzel anlatmışsınız Sayın Masör. İnsanların Siyasi, Dini, vs Görüşlerine saygılı olmak gerektiğine dikkat çekmişsiniz. Doğrudur. Kesinlikle katılıyorum size. 
İnsanların inançlarına hakaret eden saldırgan insanlara kötek atmayı bile normal karşılayabiliriz. Hele insanlara silah zoruyla kendi inandıklarını kabul ettirenleri, komple imha etmek gerek. Çünkü onlar, Çapulcudan başka bir şey değiller. Olamazlar da…

Şimdi Sayın Masör, siz bana bu yeryüzünde İslam Dininin, Tebliğ yoluyla girdiği, yeşerdiği, kabul gördüğü tek bir bölge ya da ülke gösterebilir misiniz?  Tabiî ki Hayır…
Yayılma döneminden söz ediyorum! Adına “FETİH” dedikleri çapulculuk dönemi. Kılıç zoruyla yayılma döneminden söz ediyorum…

Şimdi, bir Müslüman ordu komutanının,1300 km yol aldıktan sonra Hıristiyan bir ülkenin kapısına dadanıp, Kral’ına şöyle dediğini düşünün “Biz Arabistan’dan geliyoruz. Ya, dinimizi kabul eder himayemiz altına girersiniz. Ya, Cizye (haraç) vermeyi kabul edersiniz. Ya da,bizimle savaşırsınız”  Şimdi buna çapulculuk, barbarlık hatta D_İ_K_T_A_T_Ö_R_L_Ü_K denmezde ne denir? (Ömer dönemi)Ne denilebilir ki…

Hadi geçmişi bir kenara koyalım ve insani boyutunu ele alalım. Peki, her yıl milyonlarca yaşlı insanı yüksek paralar karşılığında Mekke de toplayan. Abraham’ın inşa ettiği İçi boş bir odanın etrafında putperest Ritüel’ler yaptırıp geri gönderen. Kabe’nin boyunu kat kat geçen HİLTON otelleri inşa ettirip kişi başı 30 bin TL’den başlayan fiyatlarla konaklama yaptıran. Tek bir dönem toplanan paranın ¼ kısmıyla bile Afrika da aç insan kalamazken, o paralarla harem kurup, içinde iğrenç münasebetlerde bulunan.(ilahi bir merkezden söz ediyoruz ya!)
Toplanan paraların büyük bölümünü ABD ve İsrail’e SUS payı olarak veren bir sistem ve tüm devrelerinin her birine karşı, bir “İNSAN” olarak saygılı olabilmek mümkün müdür…

Koca Ülkeyi Dini fırıldaklarla  ele geçirip tüm organlarını Ahtapot gibi saran, “bizim gibi düşünmüyorsan yok olursun” telkinleriyle istediklerini yaptıran Din eksenli Dikta bir örgütlenmeye karşı saygılı olabilmek ne mümkün Sayın Masor…

Amacım, insanların fikirlerine ya da inançlarına karşı saygısızlık yapmak değil. Hem de Asla…Ben, sadece bu Ülkenin bir vatandaşı olarak, belirli güçlerin,İslam dini(yolu) çizgisi, kanalını vb kullanarak. İslami yaşam biçimini benimsemiş ve toplumun yarısından fazlasına tekabül eden bir kitlenin Manevi duygularından istifade ederek, yönetimi ele geçirmesine aşırı tepki veriyorum. Bunu da, bana verilmiş bir “HAK” olarak görüyorum. Aynı şekilde tepkilerim, Atatürk’ü (sadece) kullanan yapılanma için de geçerlidir.

Saygılarımla.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 17, 2011, 09:55:07 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, tarihi konularda fikir söylemek yeterli birikimim olmadığı için haddimi aşmak gibi olacaktır. Örneğin dini fikirleri anlatması için bir ülkeye yolladığınız elçilerin kellesi geri gelirse doğal olarak şartlar savaşa sürükleyebilir. Tarihi şartlar, oluşan tansiyon vb... Neticede insanoğlu sinir sistemiyle bazen istemsiz hareket edebilir. Toplumlarda da bu tarz istemsiz ve hoş olmayan olaylar yaşanagelmiştir. Bunun faturasını islama veya dinlere kesmek hatalı olur. Ki bu faturayı kesseniz de ödetemessiniz.

Yakın tarihte dinden uzak durmaya çalışan komunist yönetim sistemleri de başarısız olmuşlardır. Ve vahşetten uzak duramamışlardır. Vahşetin adresini din olarak gösterme çabası hatalıdır diye düşünüyorum.

Ben gerek deist gerekse ateist bakış açısının varlığının gereğine inanan bir insanım. Çünkü dinlerdeki yanlışları tarafsız bir gözle net olarak ortaya serebiliyorlar. Fakat önceden de ifade ettiğim gibi fikir ifade ederken insanların dogmalarına küfrederseniz, veya örnek veriyorum taksimde yürüyüş ve eylem yaparken bankaların ve dükkanların camını kırıp park eden araçları kundaklarsanız filan sizin fikirlerinize kimse kulak asmayacak ve duyabilecekse de  saygı duymayacaktır.

Zaten asıl mesele aynı görüşten insanların oturup konuşabilmesi değil, zıt görüşten insanların oturup konuşabilmesinin sağlanabilmesidir. Ki bu sağlanırsa daha doğru dogmalar yaratılabilir veya dogmalardaki hatalar ayıklanabilir.

Saygılarımla.

Ekim 17, 2011, 10:01:52 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei, tarihi konularda fikir söylemek yeterli birikimim olmadığı için haddimi aşmak gibi olacaktır. Örneğin dini fikirleri anlatması için bir ülkeye yolladığınız elçilerin kellesi geri gelirse doğal olarak şartlar savaşa sürükleyebilir. Tarihi şartlar, oluşan tansiyon vb... Neticede insanoğlu sinir sistemiyle bazen istemsiz hareket edebilir. Toplumlarda da bu tarz istemsiz ve hoş olmayan olaylar yaşanagelmiştir. Bunun faturasını islama veya dinlere kesmek hatalı olur. Ki bu faturayı kesseniz de ödetemessiniz.

Yakın tarihte dinden uzak durmaya çalışan komunist yönetim sistemleri de başarısız olmuşlardır. Ve vahşetten uzak duramamışlardır. Vahşetin adresini din olarak gösterme çabası hatalıdır diye düşünüyorum.

Ben gerek deist gerekse ateist bakış açısının varlığının gereğine inanan bir insanım. Çünkü dinlerdeki yanlışları tarafsız bir gözle net olarak ortaya serebiliyorlar. Fakat önceden de ifade ettiğim gibi fikir ifade ederken insanların dogmalarına küfrederseniz, veya örnek veriyorum taksimde yürüyüş ve eylem yaparken bankaların ve dükkanların camını kırıp park eden araçları kundaklarsanız filan sizin fikirlerinize kimse kulak asmayacak ve duyabilecekse de  saygı duymayacaktır.

Zaten asıl mesele aynı görüşten insanların oturup konuşabilmesi değil, zıt görüşten insanların oturup konuşabilmesinin sağlanabilmesidir. Ki bu sağlanırsa daha doğru dogmalar yaratılabilir veya dogmalardaki hatalar ayıklanabilir.

Saygılarımla.

Tümüne katılıyorum Sayın Masor.

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 06, 2011, 08:31:03 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

AKLINI kullanmayanın üzerine PİSLİK yağdırırım denen bir dini tartışıyoruz. Bana göre dostlar DİN kavramı tek bir kişinin veya azınlık olarak  , kendi kavramlarıyla yorumlar yapan kavramlara  DİN denmez , uygulayan'larada Dindar denmez. Din olgusunun olmadığı , herkesin hesap vermeden yaşadığı, bir ortam
sadece hak edenlerin hakkıdır , orayada CENNET deniyor hadi islam barbar ya Hiristiyanlık , Musevileri nereye koyacağız bütün bu insanlar sizce yanlış yoldalarmı ?  syg.
 :'( :-X :-[

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 06, 2011, 08:38:01 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Dostlar önceki msj. anlatım bozukluğu yaptık özür dilerim şöyleki  (kendi kavramlarıyla yorumlar yapan kavramlara  DİN denmez) yazımı Kendi algılayış biçimleriyle yorumlar yapan topluluklardaki oluşumlara DİN denmez diyerek düzeltiyorum. Son söz ancak Ölünce tam gerçeğe ulaşacağız syg.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 21, 2013, 02:03:25 ös
Yanıtla #25
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Harun Yahya'nın bir de kanalı var ismi A9. Dört beş kızı toplamış yüzlerine badana gibi boya sürdürmüş, göğüslerini sanıyorum pamuk fakan koydurarak abartılı şekilde şişirtmiş aklı sıra kızların güzelliğiyle taraftar toplayacak. Sürekli olarak kendisinin mehdi olduğunu ima etmesi de cabası. Midem bulandı kanalı değiştirdim. >:(

Temmuz 20, 2013, 12:35:15 ös
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olası dır Sayın Tij...

Saygılarımla.
Elinde fosille gezip kitaplarında evrimin olmadığına dair ,sinek fosilinin bi örneğini o balık oltasında imitasyon bir sinekle karşılaştıranlar değilmiydi.bazı kişileri büyü yapmaklada sucluyorlar galiba.gericilik işte
Her yeri sarıyorlar ATAmızın kurduklarını,çay kaşığı şeklinde hissettirmeden yavaş yavaş alıyorlar.
saygılar
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2013, 01:00:06 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ