Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: illuminati kardeşliği  (Okunma sayısı 56490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 25, 2007, 05:47:01 ös

merhabalar arkadaşlar.ben McCann.sitede illuminati örgütü ile ilgili fikir ve görüş alışverişinde bulunmak istiyorum.yaklaşık 2 yıldır bu örgüt ile ilgili yakından çalışmalarım var.onemli ve gizli sayılabilecek bilgiler haric her türlü sorulara ve fikir alışverişine hazırım.saygılarımla...

Nisan 25, 2007, 06:39:01 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba,

Arastirdiginiz konu marjinal. Elbette herkes bilgilerini paylasacaktir. Yanliz konunuz yanlis baslik altinda acilmis bu nedenle "Merhaba" konusuna tasindi.

Hosgeldiniz.
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2007, 06:45:41 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 25, 2007, 10:18:32 ös
Yanıtla #2

McCann hoşgeldiniz.

Nisan 26, 2007, 01:11:39 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Merhaba McCann hosgeldınız
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 28, 2007, 04:08:02 ös
Yanıtla #4

hosbulduk arkadaslar tesekkur ederım

Nisan 28, 2007, 09:24:41 ös
Yanıtla #5

illuminatinin masonla bir zamanlar ilişskisi oldugunu bılıyorum.acaba bu ilişki ne turdendı?yanı ne ıcın hangı amac ıcın?ve nıcın daha sonra masonlar bu orgut ıle ılıskısını kestı?illuminati yanı aydınlanmıs kısıler pozıtıf bılımın yayılması ıcın kurulmustu.pozıtıf bılımın yayılmasında en buyuk engel olan kılısenın baskıları vardı ve kılısenın bu baskıları sonucu kurulmustu.pekı masonlarla nıye bır ılıskıye gırme gereksınımlerı duydular bır turlu anlamadım?benı bu konuda aydınlatırsanız cok sevınırım.saygılarımla degerlı uyler ve arkadaslar.

Nisan 28, 2007, 09:57:06 ös
Yanıtla #6

Çağızda internet telefon gibi kitle iletişim araçları var Bavyeralı Aydınlanmışlar o dönemde Mosanlar ile iletişim ağını kuvvetlendirmiş kitap ve projeleri için destek aramış olabilir kitaplar ve Mosanluk içinde haberleşme yolu ile gücünü arttırmışlardır diye düşünüyorum Masonlarıniçine girebilmeleri açık illuminati üyeleri elit insanlar baskı ve takibata uğramamak için tarihin en eski ve en içine kapalı örgütlerinden biri Masonluk diğer ezoterik yapılanmalardan farklı olarak bilinen tüm dünyaya yayılmış ağa sahipti. Kim gücüne güç katmak istemezki? illuminati kardeşleri Mason kardeşlerinin prestijini artırırken kedisnine ekonomik siyasal ve nufüs olarak güç kazandırmıştır. Diye düşünüyorum.
En azından başlangıçta.

Nisan 28, 2007, 11:08:32 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Günümüzdeki İlluminati'nin 18. YY. Bavyera İlluminatisi ile doğrudan bağlantısı olmadığı gibi pek alakasıda yoktur ayrıca sanıldığı kadar gizli bir örgütte değildir. Keza  google'dan şuan arama yapsanız yaklaşık 5.000.000 adet sonuç çıkabiliyor. Ayrıca birçok aklı başında kişi artık Rothschild, Rockefeller, Cecil Rhodes, Henry Kissinger, Juan Carlos, Habsburg vs... gibi isimleri bilmektedir!..

Saygıyla!..

Nisan 28, 2007, 11:13:11 ös
Yanıtla #8

Senin söylemine göre illuminati kendini fesh etti ve ardından daha gizli daha sessiz yada artık kendi imzasını kullanmadan başka topluluklarda ete kemiğe büründü!

Ben de böyle olabileceğini düşünüyorum illuminati bir taslaktı ütopik taslak bir kurucu kurul devamı daha farklı şekiller ile resimlenmiş.
« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2007, 01:24:23 ös Gönderen: Fraternis »

Nisan 29, 2007, 09:53:09 öö
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

illuminati ile Masonlugun iliskisi, Ritler gibi idi. Illuminatiye sadece belli Derecelere ulasmis, ozel secilmis Kardesler girebiliyordu. Masonlugun bir baska kolu sayiliyordu. Ne icin Masonlar ile bag kurdular? hangi amac icin bunu yaptilar? Elbette tam olarak bilemeyiz yanliz, Masonlarin ketumiyetini ve disiplinini kullanarak, kendi amaclarini ve hedeflerini ortaya koymak gayesinde olduklarini dusunuyorum.

Illuminati ile Masonlarin iliskilerinin neden kesildigini bu bolumde aciklamistim...
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=64.0

Masonlar bircok ulkede, dini yonetim yada dini kesimler tarafindan tepki gormus, dislanmis, saldiriya ugramistir. Bunun en buyuk nedeni ise, sizinde soylediginiz gibi, aydınlanmıs kısılerin pozıtıf bılımı yayma cabalaridir. Bilimin yayilmasini ve gelismesini dini nedenlerle engelleyen kesimler, bircok ulkede Masonlari kendilerine dusman olarak gormuslerdir. Bu noktada Illuminati ve Masonlar ayni dusuncededir.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.