Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dünya, yolsuzluğu bu karikatürlerle konuşuyor..  (Okunma sayısı 8461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 04, 2014, 02:13:59 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gezi parkı eylemleri için "Dünyaya rezil olduk" diyenler, hepinizi gözlerinden öpüyorum..

Karikatürist Ilias Makris - Kathimerini haber sitesi Yunanistan

The Economist

Paresh- Büyük yolsuzluk

Erdoğan ailesine ve kabineye uzanan yolsuzluk skandalı sadece Türkiye'de değil dünyada da en çok konuşulan gündem maddeleri arasında. Operasyonun detayları karikatürlere konu oluyor. İşte Başbakan Erdoğan'ın başta yolsuzluk olmak üzere konu olduğu çizgiler.

Bob Englehart: “Türkiye’deki isyanlar” Balon çevirisi: “Size ne yiyeceğinizi, ne zaman alkol içeceğinizi ve kaç tane çocuk yapacağınızı söylüyorum. Sorun ne?”

Christo Komarnitski: “Erdoğan’ın Facebook profili”

Tom Janssen: “Türkiye’den diyalog manzaraları”

Patrick Chappatte Balon çevirisi: “Kentsel dönüşüm projenizi beğenmediler sanırım”

Tom Janssen 'Alkolsüz güz'

Rainer Hachfeld: “Erdoğan’dan günün emri

Taylor Jones 'Dini bütün Erdoğan'

Sanırım dünyaya daha iyi rezil olamazdık...
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Mart 04, 2014, 03:11:44 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Derleme hoş olmuş,serzenişte bir harika rezil olma konusuna gelirsek çok önemsemiyorum ben nasıl olsa dünyanın sonu değil.Kendisini rezil etmeye bu kadar hevesli bir toplum dünyanın neresinde var.Kirli çamaşırları ortaya sermeye ben senden daha namusluyum ,ben senden daha temizimi ispat etmek için gözünü karartan bir ülke vatandaşı daha varmıdır bilmiyorum.Karikatürleri önemsemek/önemsememek lazım herkesin kendi kapısındaki pisliğe bakmaktan ziyade başkalarının kapısı ile uğraşma merağıdır benim için.Bu konu benim için benim bakış açıma göre farklıdır biraz.İnanç/inanma anlamında sorunlarım var benim,bu ülkede yayın yapan kuruluşların yayınladıkları bilgi ve belgeleri inanma noktasında sorunluyum biraz söyleki;

Hürriyet gazetesinde Ahmet kaya için VAY ŞEREFSİZ MANŞETİNİN ATILDIĞINDA BENDE BU ADAMA 2 SAAT KÜFÜR EDİP ÖFKELENMİŞTİM O RESMİ GÖRÜNCE RESİMMİ? AHMET KAYANIN APO POSTERİ VE KÜRT BAYRAĞI ALTINDA BERLİNDE KONSER VERİRKEN ÇEKİLMİŞ RESMİ.Sonra böyle bir olayın olmadığı ortaya çıktı çıktı ama bende bu olay sorun oldu,ahmet kayanın şerefsiz olmadığı belgelendide şerefsiz diyen ve yazan şerefsizin asıl şerefsiz olduğu ortaya çıkmasına rağmen yıllarca o gazetede yazdı ve hala yazıyor ve şerefsizliğini ispatlayamayan bu adamıda patronu yıllarca gazetesinde bir şey olmamış gibi pişkin pişkin çalıştırdı.Sonuç olarak ben karahan olarak nemi yaptım?şunu yaptım hangi basın kuruluşu olursa olsun gördüklerim ve duyduklarım dahil hemen inanmamayı öğrendim çünkü bir insan birkere hata yaparsa o iş hata olur aynı hatayı 2 kere yaparsa ahmaklık olur benimde ahmak olmaya niyetim yok.Türkiyede her pis iş ve olayın asıl gerçek nedenlerinin ortaya çıkması için en az 5 ila 10 yıllık bir sürece ihtiyacı olduğunuda bu tarihi süreç ile sabit olaylardan anladım ve öğrendim.Sürü ile hareket etmektense dışarıdan bakıp kendi öğrendiklerim ve bilgilerimle kendi yorumumu çıkarmayı yeğlerim.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 04, 2014, 07:38:42 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sayın Buz resimleri açamadım.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 04, 2014, 07:41:05 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 04, 2014, 08:06:50 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Bu karikatürleri pervasızca yorumlayarak kimsenin günahını almak istemem, karikatürler de montaj olmasın... İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım lütfen.
Adequatio intellectus et rei

Mart 04, 2014, 09:52:08 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Mart 06, 2014, 12:50:39 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Karikatürler içerisinde olduğumuz durumu gerçekten çok iyi izah ediyor.

Saygılar.
"Bir tapınaktır dünya, direklerinden akan

Anlaşılması güç, karışık sesler duyulur..."

Mart 15, 2014, 08:33:08 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Dünya,bizi neden bukadar önemsemeye başla dı?...

Önce onu anlamaya çalışmak lazım.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mart 15, 2014, 09:55:44 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şu bir gerçek. Kimse iktidarları suçlamaya kalkmasın. İktidarlar gelip geçicidir ama toplum zihniyeti kalıcıdır ve iktidar toplumun yansımasıdır. Suçu da iktidarda değil topumda aramak gerekir.  Özellikle o iktidar yıllarca iktidar kalabilmişse.

Bizim toplumumuzun zihniyeti bu. (En az %50'si.)

Ben uzun zamandır siyaset ile ilgili konuşmak istemiyordum. Çünkü bu ülkenin o kadar eksili derecede zeka ve kültür sahibi insanları var ki her konuşanı bir tarafa atıyorlar.

Bu ülkede konuştuğun an seni bir tarafa atıyorlar. Halbuki sen ortadasın,tam ortada...
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 15, 2014, 10:45:04 ös
Yanıtla #9
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Ceycet'e şöyle yanıt vereyim:

1- Üçüncü dünya ülkelerinde bile bu kadar  bir sistematik yolsuzluk olmadığı için
2- Sayıştay raporları yıllardır meclise gelmediği için
3- Basına açık bir şekilde baskı yapıldığı için (başbakan da bunu inkar etmiyor)
4- Yargı, yürütmeye bağlandığı için (böylece demokrasinin üçlemesi bozuldu, ikileme oldu)
5- Yolsuzlukların üstü örtüldüğü için
6- Çocuklar ve masum insanlar sokak eylemlerinde öldürüldüğü için
7- Ayrışmaya ve hatta iç savaşa doğru yol alındığı için
8- Suriyeli teröristlere silah verildiği için
9- Sosyal medyaya karşı bir linç kampanyası başlatıldığı için
10- Her mail ve sosyal paylaşım kaydedildiği için
11- Herkesin telefonu hukuksuzca dinlendiği için
12- İktidarın işine gelmeyen internet haberleri ve paylaşımların, mahkeme kararı olmadan kaldırılabildiği için
13- Mahkeme kararlarını uygulamayan ve hatta mahkemeye kafa tutan bir başbakanımız olduğu için (AOÇ'deki inşaat için)
14- Okullarda çocuklara ikna odaları kurulduğu için
15- Ve bu ülkenin herşeye rağmen AB'ye aday olduğu için (ironiye bakın)

Evet bütün bunlar, Malezya'da olsa, Filipinler'de olsa haber  niteliği taşımaz, ama AB'ye aday bir ülkede olunca, Avrupa'nın içinde bir ülkede olunca haber değeri taşır.
Bir çırpıda aklıma gelen bunlardır. Umarım sorunuza yanıt verebilmişimdir.

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.