Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Burs vericeğiniz öğrencileri nasıl seçiyorsunuz ?  (Okunma sayısı 22237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2007, 11:45:10 ös
  • Ziyaretçi

burs vericeğiniz öğrencilerin nereye başvurması gerekiyor ?

Haziran 18, 2007, 12:15:30 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin OptimisT,

Burs verilecek ogrenciler, verilecek olan bursa gore bizler tarafindan seciliyor. Her Loca bu konuda kendi uyeleri ile goruserek kararini veriyordur. Elbette bazi Localar bu konuda farkli sistemler uyguluyor olabilirler. Benim kendi bagli oldugum Locam bu yil bir liseye "Yarini daha guzel bir gun yapmak icin planlariniz nelerdir?" konulu bir arastirma odevi verdi. 4 uzerinden 3.8 basari ortalamasi olan, devamsizligi 2 gunu gecmeyen ve sosyal aktivitelerde aktif olan ogrencilerin bu yarismaya girmesine izin verdi. Sonuc olarak verilen arastirma odevleri, tarafimizdan incelenerek, ogrenci secildi.

Bazen kucuk Localar kendi icerisinde burs vermeye karar verirler. Bazi zamanlarda ise, Buyuk Localar ulke capinda burs programlari duzenler. Sonuc olarak, sorunuza tam kesin bir yanit veremem. Fakat sanirim genel bir cevap verebilmisimdir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 19, 2007, 01:05:18 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Haziran 19, 2007, 03:34:56 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

sn.mason sormak istediğim bir şey var.Burs vermek için bağlı olduğunuz loca  yaptığı bu çalışmayı bu ödevi öğrencilere verirken direkt olarak locanın adına mı veriyor?

Haziran 19, 2007, 09:15:22 öö
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Amerikadaki Masonlugun diger ulkelere kiyasla daha rahat ve ozgur calistigini biliyorsunuz. Bu nedenle, evet Loca olarak bu bursu karsiliyor ve kisiye paranin Mason Locasi tarafindan verildigini soyluyor. Fakat diger bazi ulkelerde paranin kimler tarafindan karsilandiginin, gizlenmesi gerekebiliyor. Bu gizlilik bazen meblaya, okula, halka yada burs verilecek kisiye gorede degisebilir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 19, 2007, 09:30:15 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Haziran 19, 2007, 09:53:00 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sevgili Mason bütün öğrencileri sizmi seçiyorsunuz.
Kendileri size gelemezlermi?

Haziran 19, 2007, 09:55:36 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Kendi bolgemden ornek vereyim, sartlara uygun olan her ogrenci basvurabiliyor zaten burslara.

Eger bahsettiginiz herhangi bir ogrencinin burs icin bize basvurmasi ise, saniyorum direk oyle bir sistem yok. Zira, ihtiyaci olan bir ogrenciyi bir kardesimiz locada onerebilir ve bunun uzerine calismalar yapilabilir.

Haziran 19, 2007, 10:12:05 ös
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sevgili Mason bütün öğrencileri sizmi seçiyorsunuz.
Kendileri size gelemezlermi?

Oncedende soyledigim gibi, bu projeler, Locaya ve Loca Ustad-i Muhteremine gore degisir. Bazi Localar kisilerin kendilerinin gelmesini beklerken, bazilari Kardeslerin tavsiye ettikleri kisiler arasinda secerler.

O yilin Ustadi Muhteremi "Bu yil Locaya burs icin ogrencilerin basvurmasini ve basvuran ogrencilerden en basarilisinin secilmesini istiyorum" diye karar verebilir.

Ocak 30, 2009, 02:59:09 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

burs verilen öğrencilerin lise,üniversite gibi bir sınırı var mı yoksa tüm eğitim aşamaları bu hakka sahip mi ?

saygılarımla,