Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason üstadlarına suikast hazırlığı  (Okunma sayısı 8707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 23, 2010, 08:02:04 ös
  • Uzman Uye

İki mason üstadına suikast hazırlığında yakalanan şahıs tutuklandı. Avukatı Erikel de dahil olmak üzere Ergenekon bağlantılı 11 kişilik çete çökertildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne, Kayseri Yarıaçık Cezaevi’nde bulunan hükümlü H.A.H’nin yapacağı ev ziyareti sırasında bir suikast gerçekleştirileceği ihbarı geldi. Bunun üzerine takip başlatan terör timleri, geçen hafta şüpheli H.A.H.’nin cezaevinden izin alarak Kayseri’den İstanbul’a hareket ettiğini belirledi. Şüpheli H.A.H., İstanbul’daki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası üyelerinin toplantı yaptığı binanın etrafında dolaşmaya başlayınca gözaltına alındı. H.’nin üzerinden Loca’nın eski ve yeni büyük üstadları K.P. ile S.E.’nin fotoğrafları çıktı. Sorgusunda binanın az ilerisinde bıçak sakladığını ve suikast planladığını itiraf eden şüpheli salı günü tutuklandı.

H.A.H.’nin Kayseri Belediyesi’nde çalışırken yolsuzluk yaptığı iddiasıyla tutuklandığı, avukatının ise Ergenekon sanıklarının da avukatı olan Yusuf Erikel olduğu belirlendi. Bu gelişmeler ışığında polis bir haftalık takibin ardından dün 9 ilde avukat Erikel’in de aralarında bulunduğu 10 şüpheliyi daha gözaltına aldı.

‘İNŞALLAH BAŞBAKAN OLACAĞIM’

Erikel’in ismi, Ergenekon operasyonları başladığı dönemde bazı bürokrat ve STK temsilcileriyle görüşüp “Yakında darbe olacak. AK Parti düşürülecek. Ben Başbakan olacağım. Duruşunuza dikkat edip, bize yardımcı olursanız, biz de size yardımcı oluruz” dediği iddiasıyla gündeme gelmişti. Ergenekon klasörlerinde yer alan “taslak hükümet SON 4 EN SON İNŞALLAH.doc” adlı belgede, darbe sonrası görev yapacak cumhurbaşkanı, başbakan, bakan ve bürokratların isimlerinin yer aldığı, Erikel’in ‘Başbakan’ olarak gösterildiği belirtilmişti.

Haberin Videosu: http://webtv.kanald.com.tr/Detail.aspx?Id=6428
Kaynak: http://www.stargazete.com/politika/mason-ustadlarina-suikast-iddiasi-haber-251360.htm
« Son Düzenleme: Mart 23, 2010, 08:05:55 ös Gönderen: Mozart »

Mart 23, 2010, 08:51:46 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Verdiğim haberin videosu linki, kanad D haberde, bu haberin gösterilmesidir.

Açıkcası bu olay yani süikast girişimi haberi kasıtlı olarak çıkarıldığı kanısındayım. Eğer verdiğim videoyu izlerseniz, tamamen bir hikayeden ibarettir, kurgusu da çok saçmadır.

İşin gerçeği, "heryerekon" adı altıda yapılan sorgulayarak kendilerini tatmin eden savc.lar, Mason Localarında, üst derecelerde olan Mason Üstadlarını da sorgulayarak kendilerini tatmin edeceklerini düşünmekteyim, böylelikle yandaş medya büyük puntolarla "Heryerekon Mason Localarında", "Masonlar dar.e yapacaktı"  yazabilecek. Sonuç olarak bu haberin ilk adım olabileceğini üzülerek görmekteyim.

Allah yardımcınız olsun.

Mart 24, 2010, 09:09:18 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

gerçekten çok düşüncesiz bir olay bu tür saçma düşüncelerle ve işlerle ığraşmak hem ınsanlığa hem de turkıyemıze fazlasıyla zarar verömektedir. masonlar locasının rahatsız edilmesini mason biraderlerin basın onune cıkarılıp mason duruşlarını bozmak ıcın yapılmış bir suıkast çalışması olduğunu dusunuyorum. boyle ınsanlar gerçekten kendılerıne yazık etmekte

saygılarımla,

Mart 25, 2010, 01:08:11 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bıçak  , 30 cmlik hem de...Döner bıçağı  mıdır nedir?  Deyyuz ...

Olur böyle vak' alar , Türk polisi yakalar :)

Mart 25, 2010, 02:45:54 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

"Açıkcası bu olay yani süikast girişimi haberi kasıtlı olarak çıkarıldığı kanısındayım. Eğer verdiğim videoyu izlerseniz, tamamen bir hikayeden ibarettir, kurgusu da çok saçmadır. "

Kesinlikle katılıyorum. Geri kalanı konusunda da zihnim benzer şeyleri söylüyor fakat olayın içeriği konusunda bizim yapacağımız yorumların tümü faraziyeye dayanayacağından dolayı bu konuda bir görüş bildirmekten imtina ediyorum.

Mart 25, 2010, 03:37:32 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dünya üzerinde; polis, asker ve istihbarat birimlerinin parmağı olmadan gerçekleşen bir husus olmaya görsün. Malum şahıslar bu birimleri yeteri kadar doyurmadığından (maddi, manevi ve talep olarak) dolayı, olay böyle bir şekilde gündeme gelmiştir.

Ergenekon oluşumu her noktaya değmişken neden Masonlar da bunun içerisinde olmasın? İşte hikaye bundan ibaret...

Açıkçası bu olay gündeme geldiğinden bu yana da bekliyordum bakalım ne zaman gündeme gelecek ve masonluk hususu da hatırlatılıp, gündem değiştirilecek diye. Başarılı oldukları da kesin ki şuanda bunları yazıyoruz. Reklamlardaki gibi birileri gelir, dünyayı değiştirir. Devletler bu slogana sıklıkla ihtiyaç duyar.

Neyse gündemimiz değişti ya hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Mart 25, 2010, 05:35:54 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Tolon, suikastla ilgili iddiayı reddetti

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer, mason üstadlarının öldürüleceği iddiaları ile ilgili soruşturmada müvekkili hakkındaki iddiaların iftira olduğunu savundu
İkinci Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer, bir gazetede yayınlanan 'Masonlara Saldırıyı İhbar Önledi' başlıklı haberle ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Tolon ile ilgili ileri sürülen iddiaların tamamıyla gerçek dışı olduğunu savunan Sezer, Tolon'un haberde adı geçen Avukat Yusuf Erikel ve Hacı Ali Hamurcu ile herhangi bir tanışıklığı olmadığını iddia etti. Tolon'un bu isimlerle dolaylı hiçbir irtibatı olmadığını da söyleyen Sezer, "Ömrünü Cumhuriyetin temel nitelikleri ile Atatürk ilke ve devrimlerine sadık kalarak, ülkesine ve milletine hizmet etmeye adamış, tüm yaşantısı boyunca hukuka ve kanunlara harfiyen riayet etmiş, TSK'da ordu komutanlığı dahil olmak üzere pek çok önemli görev üstlenmiş şerefli bir subay olan, müvekkilimiz emekli Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon hakkında, adli yargılamayı etkilemek amacıyla yapılan bu tamamıyla gerçekdışı, taraflı ve maksatlı yayınların, sağduyulu halkımızca en doğru biçimde takdir edilmesini temenni ederiz. Bu açıklamayı tamamıyla asılsız, çirkin iftiralarla yanıltmaya çalışılan kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız." dedi.

Söz konusu haberde, Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası üstatlarından Kaya Paşakay ile Mustafa Asım Akın'ı öldüreceği iddiasıyla gözaltına alınan Hacı Ali Hamurcu'nun ifadesinde, susması karşılığında Hurşit Tolon'un 10 milyon liralık senet yazılmasını istediği iddia ediliyor.

Kaynak: http://www.dengegazetesi.com.tr/news_detail.php?id=38920

Mart 25, 2010, 09:51:06 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Isleo

yazınızdaki herkesi ergenekon adı altında zor durumda bırakmışken bu kendisini hiç bir zaman on planda tutmayan kendılerı ıcerısınde kendı hedeflerı doğrultusunda çalışan masonlarında ne zaman bu konuya karıstırrılacağını bende merak edıyordum. masonlarıda gundeme cekmek ıcın hazır herseyı bununla kırletmısken bunlarıda gırdabın içine çekelim diyenler var.

dün akşam haberi ilk olarak sanırım kanal d gosterdı ve kısaca cok ayrıntıya gırmeden bılgılendırıp kestı. bencede doğru olanı buydu bu konunun masonlara zarar vermemesı için çok fazla ustune dusulmemesı gerektiğini düşünüyorum

saygılarımla

Mart 25, 2010, 10:33:40 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Iyice abarttilar. Bu ergenekon isini. Ben artik anlatilanlarin coguna inanmiyorum. Olay o kadar buyuduki ici havayla dolu ve patlatip yok olmayi bekliyor.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 31, 2010, 05:05:01 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Bence bu konu çok ciddi ortada bir şüpheli var suç oluşturacak aletide sanırım bulmuşlar ,eeee yani bence tedbir alınmalı.

İnsan kanı dökmenin ne kadar suç ve acizlik olduğunu herkez bilmeli .....

Saygılarımla..