Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Merhaba !  (Okunma sayısı 8134 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 15, 2012, 08:38:08 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese Merhaba.

Aranıza yeni katılan bir kardeşinizim... Kardeşten kasıt bu kelimeyi yaşım olarak değerlendirdikten sonra bunu yakıştırdım..

İlk olarak ismim Ahmet, Yaşım 16, belkide aranızda en küçük benim. Öncelikle Ares Nickimi koyma amacım ; Yunan mitolojinde ki tanrılardan etkilenip böyle bir ismi koymaya karar vermem oldu. Ares - Savaş tanrısı.

Yukarıda ki kısa tanıtımı geçtikten sonra kişisel metnimi yazabilirim.

Masonlar.org sitesine katılma amacım eğlenmek yada boş vakitlerde zaman öldürmek değil, Nedendir bilmem küçük yaştan beri tarihi oldukça ilgisi olan birisiyimdir. 13 Yaşımda zeka olarak yavaş yavaş doğrulma aşamalarım da hazır internetiminde  elimde olduğu zamanlarda saatlerce internette arkadaşlarla muhabbet Edeyim düşüncesiyle  başlayanlardan olmadım.. Masonluğun ne olduğunu İllüminati nedir ? diyerek başladığım olgularda rastlamam la zamanla ilgi odağı  haline geldi. 14 yaşımda 8.sınıfta İnkılap dersinde hocama Hocam Atatürk Mason muydu ? Dememle ünlü bir arkadaşınız olmak yerine alay konusuna maaruz kalmıştım. Sanırsam Türkiye topluluğunda yetişen birisinin Cahil yada Ön yargılı davrandığını anladığım gün oldu diyebilirim.

Üstünde uzun uzun makaleler okuduğum ve araştırmalarımda en çok ilgimi çeken şeylerden biriside Tapınak Şovalyeleri olmuştu. Daha sonra Masonluğun derinlerine ne kadar inmek istesemde bir yerde tıkanıp kalan yazılar, makaleler, araştırmalar görünce aslında onları yazanların sadece alıntı yaptıklarını fark etmem çok çok iyi oldu. Liseye geçtikten sonra benim gibi bu konulara meraklı bir arkadaşa rastlamamla bu araştırma mevzusu gittikçe derinleşti. En arka sıraya oturarak saatlerce Amaçları ? Kuruluş nedenleri ? Bağlantılarını tartışır olduk. Tabi bu laylaylom günleri sınıfta kalmamla 1 sene son buldu. Tabi sonrada devam edip kendimi toparlayana kadar bir müddet uzak durdum. Ama dayanamayıp arada sırada açar bir kaç araştırma yapar not tutar çıkardım. Merak etmeyin şuan Lise 2 deyim :) 3 olmak vardı ama teklemekte varmışş.

Çevrem olarak oldukça dar bir görüşün içerisindeyim. Ailem Alevi ve koyu alevi sayılabilecek gibiler. Arkadaşlarım da oldukça fazla ailemin tabiriyle Sünni arkadaşım çok ve kızlarından uzak dur sözleri beni deli eden yanlardan birisi oluyor. Aleviliğin hoşgörü yanı sanırım henüz bizim aileye vurmamış. Aslında başı kapalı bir kızın inançlarını yargılamak aileme göre normal bir davranış...

Tanrı varmı ? sorusunu oldukça fazla sorguladığım zamanlar oldu. Fakat baş ağrıları yaptığı için mola verdim :)

Çok uzun oldu biliyorum devamınıda yazmıyorum. Hoşbuldummmm :)

« Son Düzenleme: Kasım 15, 2012, 08:41:25 ös Gönderen: Ares »
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 15, 2012, 09:44:28 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Eyyyyyy 16 yasindaki savas tanrisi can arkadas,

aramiza hosgeldin. Hernekadar ailendeki "hosgörü" hakkinda söyledigin ( bugün itibariyla) dogru olsada, yani sunni kizlardan uzak dur demeleri cok dogru olmazsada, bunun neden böyle oldugunu ailenle istersen bir otur konus, sor.

Saygilar

Kasım 15, 2012, 10:22:32 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eyyyyyy 16 yasindaki savas tanrisi can arkadas,

aramiza hosgeldin. Hernekadar ailendeki "hosgörü" hakkinda söyledigin ( bugün itibariyla) dogru olsada, yani sunni kizlardan uzak dur demeleri cok dogru olmazsada, bunun neden böyle oldugunu ailenle istersen bir otur konus, sor.

Saygilar

Sorun her iki tarafında aile bireylerinin zıt olmasından kaynaklanıyor.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 15, 2012, 11:01:19 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin Ares. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 15, 2012, 11:49:25 ös
Yanıtla #4

Sayın Ares ,
hoşgeldiniz
bu arada savaş yerine barış tanrısı olsan :)
sevgiler...saygılr...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Kasım 16, 2012, 01:23:52 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Tanrı esirgesin bu yaşta böyle derin konular, kendimle kıyaslayınca hakikaten Evrim bu yüzyılda çok hızlı ilerliyor , kendim adına seviniyorum . Küçük dostum öncelikle ailenin tavsiyesini dinle bizim sunnilerin bazı olmazsa olmaz tabuları vardır o yüzden ya sen sunni olacan yada eşin alevi olacak.Bence ileride Mason olursan İnşallah ileri görüşlü bir hemşire ile evlenirsin ve rahatlarsın .Tekrar Hoşgeldiniz Işık bloguna .
Saygılar , küçük dostum Ares
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 16, 2012, 01:49:35 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sayın Ares, hoşgeldin.
 Aşkının peşinden koş gibi romantik söylemler kulağa hoş gelse de, henüz yaşın çok genç. Karşına ne insanlar çıkacak, ve günümüzde evli çiftler bile boşanıyorken kız arkadaşınla ilişkinin ne kadar devam edeceği meçhul. Ancak ailen hep hayatında olacak. Bu yüzdendir ki, ailene bu konuda çok sert çıkmamanı öneririm.
 Alevi ve Sünni birisi elbet bir arada mutlu olabilir, ancak ciddi bir şekilde baktığın zaman pek çok gelenek farkı var ve şimdiki gibi sadece dışarıda görüştüğünü değil, bir hayat boyu beraber yaşayadığını hayal edersen karşılaşabileceğin sıkıntıları ve yorgunlukları görebilirsin umarım. Unutma ki ailen seni korumak istediği için bu konuda bu kadar ısrarcı.
 Henüz bu yaşta evlilik gibi bir planın olmadığını düşünerek, kız arkadaşınla seviyeli bir birliktelik yaşamanı desteklerim. Bunlar hep hayat tecrübesi olarak sana geri dönüşü olacak şeyler. Ailenin yerinde olsam 'bir musibet bin nasihatten iyidir' mantığıyla ilişkinize karışmazdım, böylece sen kendin görüp bu işin olup olmayacağına karar verebilirsin. Ama bunun için seviyenizi koruyacağınıza dair ailene ve kızın ailesine güven vermelisin, kim bilir belki çok iyi anlaşırsınız, belki yaşadıkça sen de ailenin niye karşı çıktığını anlayabilirsin.
 Bu tarz nasihatlar için benim de yaşım çok genç, bunları nasihat olarak görme dertleşmek olarak gör lütfen. Ne yaparsan kendine bu hayatta, saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2012, 01:53:33 öö Gönderen: frekans »

Kasım 16, 2012, 06:58:36 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhaba Sayin Ares. Hosgeldiniz.

Teşekkürler

Kasım 16, 2012, 06:59:41 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tanrı esirgesin bu yaşta böyle derin konular, kendimle kıyaslayınca hakikaten Evrim bu yüzyılda çok hızlı ilerliyor , kendim adına seviniyorum . Küçük dostum öncelikle ailenin tavsiyesini dinle bizim sunnilerin bazı olmazsa olmaz tabuları vardır o yüzden ya sen sunni olacan yada eşin alevi olacak.Bence ileride Mason olursan İnşallah ileri görüşlü bir hemşire ile evlenirsin ve rahatlarsın .Tekrar Hoşgeldiniz Işık bloguna .
Saygılar , küçük dostum Ares

Hiç sorma hocam aynen dediğin gibi. Gelenek ve Kültür çarpışmaları oluyor.

Kasım 16, 2012, 07:01:01 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Ares, hoşgeldin.
 Aşkının peşinden koş gibi romantik söylemler kulağa hoş gelse de, henüz yaşın çok genç. Karşına ne insanlar çıkacak, ve günümüzde evli çiftler bile boşanıyorken kız arkadaşınla ilişkinin ne kadar devam edeceği meçhul. Ancak ailen hep hayatında olacak. Bu yüzdendir ki, ailene bu konuda çok sert çıkmamanı öneririm.
 Alevi ve Sünni birisi elbet bir arada mutlu olabilir, ancak ciddi bir şekilde baktığın zaman pek çok gelenek farkı var ve şimdiki gibi sadece dışarıda görüştüğünü değil, bir hayat boyu beraber yaşayadığını hayal edersen karşılaşabileceğin sıkıntıları ve yorgunlukları görebilirsin umarım. Unutma ki ailen seni korumak istediği için bu konuda bu kadar ısrarcı.
 Henüz bu yaşta evlilik gibi bir planın olmadığını düşünerek, kız arkadaşınla seviyeli bir birliktelik yaşamanı desteklerim. Bunlar hep hayat tecrübesi olarak sana geri dönüşü olacak şeyler. Ailenin yerinde olsam 'bir musibet bin nasihatten iyidir' mantığıyla ilişkinize karışmazdım, böylece sen kendin görüp bu işin olup olmayacağına karar verebilirsin. Ama bunun için seviyenizi koruyacağınıza dair ailene ve kızın ailesine güven vermelisin, kim bilir belki çok iyi anlaşırsınız, belki yaşadıkça sen de ailenin niye karşı çıktığını anlayabilirsin.
 Bu tarz nasihatlar için benim de yaşım çok genç, bunları nasihat olarak görme dertleşmek olarak gör lütfen. Ne yaparsan kendine bu hayatta, saygılarımla.

Öncelikle yazdığın yazı için teşekkür ediyorum. Durum şu ki eğer bir kızla konuşuyor isem onun Alevi Yada Sünni olduğunu ister istemez sorgulamak durumundayım.