Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati ve Cinayet  (Okunma sayısı 22410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 19, 2011, 01:07:44 öö
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Arkadaşlar bugun İslam,Hristıyanlık,Yahudilik te olduğu gıbı masonluktata sapık tarıkatlar olabilir.Ama nasıl dıger dınlerde dının tumune mal edilmiyorsa bu cinayetler ki bahsedilen cinayet kurgu sanırım.Ki doğru olduğunu varsayalım.Masonluk alemının tumune mal edilmemelidir.şimdi bunu soyledım muhtemel olarak Masonluğun bir din olmadığı sölenecek masonluk her ne kadar dın deılsede.Akıl mantık olarak gorusunsede özu ıtıbarı ile bir inanç işidir.Öncelik inanmaktan geçer Masonluğa inanmayan mason olabilir mi ?

Baktım da konu çok dağılmış.Ben konu açmayı bilmiyorum.Bilen arkadaşlar varsa orda devam edelım istersenız bu cinayet konusu hakkında

Aşağıda aynısı yazıyor  ama bi yanlıslık yapmısım burda duzelttim rica etsem aşağıdaki iletimi silebilirmisiniz.

Sn.Sirusa tesekkurler bu konuyu başka yere taşıdığı için

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2011, 11:16:48 ös Gönderen: MASON »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 19, 2011, 08:06:40 öö
Yanıtla #1
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Arais, bu konu altinda devam edebilirsiniz.

Saygilar
İmza -M-

Aralık 19, 2011, 07:54:09 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Masonlukta sapik tarikatlar olabilir mi?
- Muntazam Masonlukta olamaz.

Masonlar arasinda da kotu insanlar bulunamaz mi, bu kisiler yasalara aykiri isler yapamazlar mi?
- Malesef bulunabilir. Cok nadirdir. Bu kisiler de gizliden gizliye yasalara aykiri isler yapabilirler.

Bu kisiler, ornegin cinayet veya vatan hainligi gibi eylemler icerisinde girisir, bu da diger Kardeslerce anlasilir ise ne olur?
- Masonluktan cikarilip harici aleme iade edilir, harici yargi organlarina teslim edilirler.

Butun bu olanlara en cok kimler uzulur?
- Masonlar.

Masonlar arasindan bu tur hadiselere kirk yilda bir ismi karisan kisiler oldugu bilinmektedir. Hariciler, her gun dunyanin dort bir yaninda defalarca bu tur eylemlere karismaktadirlar. Yorum sizin.

Sevgi ve Saygilarimla,
Eureka
The mason square doth clear the air of folly and deception
The rule is straight, the angle clear, for greatness has direction

Aralık 20, 2011, 12:22:53 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayın Arais, yazınızı ve samimiyetinizi çok beğendim. Hele bir yanlışlık yaptığınızı belirtmeniz, sanki kendimi gördüm. Ben de o kadar çok istemiyerek bir yerlere dokunuyorum ve nasıl oluyorsa yazılarım uçuyor ki, zaman zaman yazmaktan bile vazgeçtiğim oluyor.
        Konu ile ilgili düşüncelerimi daha sonra belirteceğim.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 20, 2011, 02:08:50 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Aslında her fikir, millet, ümmet ve en çekirdeğe inersek her aile homojen bir yapı değildir. Hatta homojen bir insan kavramı da yoktur. Heterojenlik her gruba hakimdir kısacası. Fakat belli kalıplar çerçevesinde demircinin demire şekil verme çabasında olduğu gibi kuvveti elinde bulunduran dogmalar toplumlara ve bireye gerektiğinde ateşte yakarak ve demirle döverek şekil verme çabası içine girmişlerdir. En özgürlükçü gözüken toplum şekillendiricileri bile bu yüzden diktaya başvurmuş görünürler. Netice ise şekli değişse de demir demirdir, çelik çeliktir. Yani bir ustanın elinde preslenme neticesinde şekilleri benziyor diye de demir ve çelik aynı olamaz. Demek istediğim bir insan mason olma çabasına girişmesi onu iyi insan yapmaya yetmez. Yani masonların mükemmel insan veya insanı kamil olma çabasını alkışlasam da bu kolay bir mevzu değildir.

Heterojenliğe çarpıcı bir örnek vermek için genelde Asprin ve Eroinin aynı bilimadamı tarafından icad edilmesini örnek veririm.

Saygılarımla.

Aralık 20, 2011, 12:05:26 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sayın Alşah

Yazım hakkında ki düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.Bende sizi büyük bir beğeniyle izliyor ve okuyorum.Lütfen vazgeçmeyin güzel düşünceler bir saniyede gelir insanın aklına ve bi o hızlada gider nedense.Amerikan toplumunun en çok beğendiğim yonu en aptalca fikirlerin içinde bile bi güzel yön ararlar
sürekli olarak  Hulahup mesela:küçükken şu belimizde döndürdüğümüz daire batmakta olan bir şirketi kurtarmıştır.Çok düşünmeden içimden ne gelıyorsa yazıyorum. Çünkü düşündükce daha çok ayrıntıya ınıyorum ve işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Samımiyeti bu yüzden sanırım.

Sayın Eureka bizi bir mason olarak daha da aydınlatmış Sayın Eureka'ya teşekkürler.Diger mason arkadaşlar masolukta cinayet konusunda ne diyecek bakalım.Zira bizim diyeceklerimizden çok onların diyecekleri önemli

Alınızın daha al olması dileğiyle Sayın Alşah

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2011, 12:10:07 ös Gönderen: Arais »
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 20, 2011, 12:37:34 ös
Yanıtla #6
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Illuminati konusu üzerinde pek fazla yazmak istemediğim, bu ve benzeri başlıkları pek katılmayışımdan belli olsa gerek.

Aslında oturup şu Illuminati üzerine tarihçesiyle, gelmişi geçmişiyle, bugünüyle, bağlantılarıyla bir açıklama dizisi yazsam belki iyi olacak Fakat benim yazacaklarım öyle herhangi bir sansasyon içermeyeceği için, olasıdır ki ilgi görmeyecek hatta bir omuz silkmeyle geçiştirilecek. O yüzden bu zahmete girmeye değer mi diye düşünüyorum doğrusu.

Derken, Sayın Arais bu başlık altında forumdaki masonlara şöyle bir soru yöneltiyor: “Masonlukta cinayet konusunda ne düşünüyorsunuz?”

Önüne soru işareti konmamış olsa bil o yazıdaki deyiş böyle de söylenebilir, değil mi?

Böyle söylenebilse de söylenemese de, Sayın Arais’e bu sorusuyla ne demek istediğini sormak gerekiyor. Çünkü ben bu soruyu birkaç ayrı anlama çekebilirim ve bunların sadece biri doğrudur. O doğruyu da bize ancak soruyu yönelten söyleyecektir.

Sonra masonlar ya da konu üzerine bilgi sahibi olan diğer katılımcılar bir şey söylemeyi düşünür.

Belki konuyu şu Illuminati’den koparıp  yeni bir başlık altına almak daha doğru olur. Sayın Arais bir de bunu yaparak, konuyu Masonlukla İlgili Sorular bölümünde açarsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 20, 2011, 12:46:52 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Sayın  Arais 'in açtığı konu hakkında katılım düşüncem olumsuzdu.Takip ediyorum fakat katılacak noktada ipin ucunu bulamıyorum..Sorgulanan insan ırkının vahşetinden bir kesit..Öldürülme olayı.Bağlantı..Masonlarla bağlantısı.Ve asıl can alıcı nokta konuya illuminatinin hakim olması günümüzde varlığına bile inanmadığım bir söylentinin konuya hakim olması masonluk ile olan kısmını gölgede bıraktığından konuyu izlememe rağmen dahil olacak zamanlamayı bir türlü ayarlayamadım.

Saygılar.Umarım yanlış anlaşılmadım.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 20, 2011, 01:19:14 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Sayın Adam , Sayın Bulgarıa

Öncelikli olarak şunu ifade etmek isterim ki Konu başlığını ben açmadım.Konu başlığını Sayın Sirus bana yardımcı olmak için açtı ben 3 aydır bu forum da olmama rağmen hala konu nasıl açılıyor bilmiyorum.Konu baluğınıda Sayın Sirus ole uygun görmüş evet içerikle uyuşmuyor.Konuda Sayın Nosam33 bir sorusu üzerine ullimunati konusunda altında mason cinayetlerine değinmesi üzerine açıldı.Bende en aşagıda yazanları   soledım

Arkadaşlar bugun İslam,Hristıyanlık,Yahudilik te olduğu gıbı masonluktata sapık tarıkatlar olabilir.Ama nasıl dıger dınlerde dının tumune mal edilmiyorsa bu cinayetler ki bahsedilen cinayet kurgu sanırım.Ki doğru olduğunu varsayalım.Masonluk alemının tumune mal edilmemelidir.şimdi bunu soyledım muhtemel olarak Masonluğun bir din olmadığı sölenecek masonluk her ne kadar dın deılsede.Akıl mantık olarak gorusunsede özu ıtıbarı ile bir inanç işidir.Öncelik inanmaktan geçer Masonluğa inanmayan mason olabilir mi ?

Baktım da konu çok dağılmış.Ben konu açmayı bilmiyorum.Bilen arkadaşlar varsa orda devam edelım istersenız bu cinayet konusu hakkında

Aşağıda aynısı yazıyor  ama bi yanlıslık yapmısım burda duzelttim rica etsem aşağıdaki iletimi silebilirmisiniz.

Sn.Sirusa tesekkurler bu konuyu başka yere taşıdığı için

Saygılarımla

-Ortada her ne kadar burda gözükmesede Sayın Nosam33'un bir suçlaması var.Ben düşündüklerimi söledim evirmeden çevirmeden
          -Soruya gelınce Suçlanan ben değilim.Soru masonlara soruluyor.cevap vermesı gerkenlerde onlar bakın suçlama şu şekilde:

Aşagıdaki  Sayın Nosam33 İllumunati neye hazırlanıyor? başlığı altındaki yazısıdır.

Sn . Hacamat ben Tapınakçıların sadece kudüse gidenlerin parasını taşıyan kişiler olarak biliyorum bir nevi Bankacılıktaki havele sistemini dünyaya tanıttılar .Benim anlatmak istediğim o kadar çok hurefe varkine özellikle Masonlukla ilgili şöyleki yakın zamanda okuduğum bir kitap' ı sizinle paylaşmak istedim . Yalnız bu kitap' ın sonunu getiremedim  bakın Masonları nasıl anlatıyor ; Sheikh  Virtue  Masonik Cinayetler '' Vesica Piscis '' Çeviri: Genım Sipan Loran -  Bir tür ritüeli andıran bu akıl almaz kasaplığın tek açıklaması, masonik ritlere olan uygunluğuydu. Boğazların kesilme şekli , kalplerin çıkartılması . bağırsakların dışarıya çıkartılması,üçgen şeklindeki kesikler,maktülün önlüğünün  bir kısmının kesilip çıkartılması... Tüm bu detaylar ,mason localarında okunan ve '' hainlerin cezası '' olarak belirtilen vahşetlere birebir uyuyordu... Mitre ( terzilikte ve inşaatta kullanılan gönye benzeri araç ) ve kare masonik aletlerdir ve Mitre Hani de masonların meşhur buluşma yeridir. '' Juves '' kelimesi, masonlukta masonluğun simgesel kurucusu olarak kabul edilen Hiram Abiff 'i öldüren üç hainin , yani jubela,jubelo ve jubelum ' u ifade eder.- Dostlar kitap' tan alıntım bu kadar neden böyle bir iğrençliği MASON' lara ithaf ediliyor anlamadım gitti .    Syg

Sayın Adam Buyuk ustanın Hiram abif öldürülmesine göndermemi yapıyorsunuz Sayın Arais diye gizlice sordu? sanırım.Okuduğum Masonlukla ile ilgili kitap ta bunun bir hikaye oldugu söyleniyor.Bir hikaye için neden masonları suçlayayım ki?

-Cevabım: Hayır Sayın Adam

Umarım Konu bu bilgiler ışığında daha net anlaşılmıstır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2011, 01:29:24 ös Gönderen: Arais »

Aralık 20, 2011, 01:46:27 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Sayın Arais.Benim hedefimdeki en uçta eleştirilen birey siz değilsiniz.Size sadece açtığınız konuya veya sizin adınıza açılan - taşınan konuya dahil olamadığımı belirtmek istemiştim.Genel olarak sıkıntım son zamanlarda forum gündeminde bir illuminati hayranlığı bir illuminati yaygarası koptu gidiyor.Meğersem ne kadar çok gündemi meşgul edecek ciddiyete ve öneme sahipmiş illuminati.Ne yapacak  ? Neye hazırlanıyor ? Nedir ? Ne değildir ? Yani ayrıca konular açılıyor ki üstüne üstlük bide konular haricinde illuminati ile alakası olmayan konulara da dahil oluyor var olan sürmekte olan bir tartışma da bunun sonucunda illuminati saçmalığı yüzünden sulanıp gidiyor.

Umarım illuminatiyi gündemden düşürmeyen arkadaşlar alınmazlar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O: