Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sinir anı  (Okunma sayısı 7186 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2008, 09:06:34 ös
  • Uzman Uye

Birine sinirlenipte onu öldürmek istediğiniz bir an yaşadınızmı?

Mart 08, 2008, 09:53:22 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ona bu dünyayı yaşanmaz hale getirmek varken öldürmek ne diye :)

Mart 08, 2008, 10:32:57 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Ben yaşadım. Hiç bu kadar öfkelendiğimi hatırlamam, birini o an öldürmek... İşin kötü tarafı ise tüm gönlümle sevdiğim birisiydi, aşk ile nefretin o ince sınırında yürüyordum belkide. Canına ufacık bir zarar gelse kahrolacağım birini öldürmek istedim...

Mart 09, 2008, 08:20:10 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Ona bu dünyayı yaşanmaz hale getirmek varken öldürmek ne diye :)
Evet çok güzel bir cevap teşekkür ederim

Mart 10, 2008, 12:04:48 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Ben birisine sinirlendiğim anda onu öldürmek isterim dolayısıyla insanlara sinirlenmemle öldürmek istemem aynı orantıda ilerliyor.İşkenceyi sevmem kafasına tek kurşun yeterlidir ama hayatı zarardan ibaret olan pislik insanların ellerini kollarını ve dilini kopartıp bırakabilirsiniz

Mart 10, 2008, 12:23:53 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Adam öldürmek o kadar kolay değil ki kişinin hayatını yaşanmaz hale getirmek hiç değil. Kimin kim veya nasıl birisi olduğunu hiç bir zaman bilemezsiniz.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 10, 2008, 12:29:47 ös
Yanıtla #6

Ben çok sinirlendim, Öfkelendiğim anlar oldu. Gerek Sosyal Yaşantımda, Gerekse de Özel Yaşantımda ve de buna :) Net ( Sanal ) Ortam da eklenmiştir.

Geçtiğimiz Haftalarda yaşadığım Büyük ve Derin Acı ( Sevdiğim Biri'ni Kaybetme Tehlikesiyle Karşı Karşıya Kalmıştım ) (Yanlış Anlaşılmasın Lütfen, Aşk Anlamında değil ) Öfkenin ve Nefretin Yersiz Olduğu Kanaatine Varmamı Sağladı.  Bu nedenle Tanrı'm Korusun Birini yok etmek şöyle dursun, Zarar vermek bile Ürpeticidir.  

Öyle ki, bazan karşılaştığım ve belki de sinirlenmemi sağlayacak Olaylara şimdi ise gülüp geçiyorum.

Çünkü Hayat'ı Öğrendim Ben;)

Saygılarımla,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 10, 2008, 07:15:32 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sevil hanım zaten izafi konuşuyoruz :) Yoksa bunu düşünenlerden biri olarak, canice bir düşünce değil bahsettiğimiz... :)

Mart 10, 2008, 07:41:51 ös
Yanıtla #8

Sevil hanım zaten izafi konuşuyoruz :) Yoksa bunu düşünenlerden biri olarak, canice bir düşünce değil bahsettiğimiz... :)

Anlıyorum ama Bilinen bir Gerçek vardır ki O da Düşüncede gerçekleşen herşey eninde sonunda Fiiliyata geçer. Sistem Gereği ;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 10, 2008, 08:24:35 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Kimin kim veya nasıl birisi olduğunu hiç bir zaman bilemezsiniz.
Sevgili Alaaddin aslında haklısın kişiyi tanımak için zaman gerekiyor.
Ama diyelimki birisi aşırı derecede üzerine geliyor.Sana  başka hiç bir seçenek bırakmıyor