Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sinir anı  (Okunma sayısı 7191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2008, 08:40:47 ös
Yanıtla #10

Ama diyelimki birisi aşırı derecede üzerine geliyor.Sana  başka hiç bir seçenek bırakmıyor

Bırakıyor da, Sen farkında değilsin (!)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 10, 2008, 08:56:06 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Ama diyelimki birisi aşırı derecede üzerine geliyor.Sana  başka hiç bir seçenek bırakmıyor
Bırakıyor da, Sen farkında değilsin (!)
NEDİR BIRAKTIĞI BU SEÇENEK?

Mart 10, 2008, 09:00:48 ös
Yanıtla #12

Şöyle açıklayayım Sevgili Şemuel; Farzedelim ki Biri sürekli üzerine geliyor ve Sen de Ona uyarak Oyuna Gelirsen hemen o anda bitersin fakat  hemen gaza gelmez de hiçbir tepki vermezsen Sana Doğrusunu Söyleyeyim ki, işte o zaman büyük bir şey kazanırsın yani İnsanlığını ;) 

Sevgiler;)   

Mart 10, 2008, 09:19:19 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Şöyle açıklayayım Sevgili Şemuel; Farzedelim ki Biri sürekli üzerine geliyor ve Sen de Ona uyarak Oyuna Gelirsen hemen o anda bitersin fakat  hemen gaza gelmez de hiçbir tepki vermezsen Sana Doğrusunu Söyleyeyim ki, işte o zaman büyük bir şey kazanırsın yani İnsanlığını ;) 
evet aslında haklısın bunuda denemek iyi olur.En azından sonu mutlu biten bir flim gibi olur

Mart 10, 2008, 10:38:32 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sevil hanım zaten izafi konuşuyoruz :) Yoksa bunu düşünenlerden biri olarak, canice bir düşünce değil bahsettiğimiz... :)

Anlıyorum ama Bilinen bir Gerçek vardır ki O da Düşüncede gerçekleşen herşey eninde sonunda Fiiliyata geçer. Sistem Gereği ;)
Ozaman ben bahsettiğiniz Sistem' e dahil değilim Sevgili Sevil ;)

Mart 10, 2008, 10:39:34 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sevgiler;)   
Başka bir seçenek daha var, "İntikam soğuk içilen çorbadır" :)

Mart 11, 2008, 02:51:54 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Hemde lezzetli bir corbadir :D

Mart 11, 2008, 08:33:07 öö
Yanıtla #17

evet aslında haklısın bunuda denemek iyi olur.En azından sonu mutlu biten bir flim gibi olur

Eminim :) Çünkü Sevgili Kardeşim; şimdiye dek bunun Bilincinde olmayarak yaşadım. Sonuçta gördüm ki yaşadıklarım itibariyle hep bir Yön'e bir Kaynak'a doğru yöneliyorum / yönderiliyorum. İnan bana bu yaşadıklarım esnasında bunun Bilincinde olmuş olsaydım daha önce de gayet esnek gayet toleranslı olurdum. Yalnız ortada bir Gerçek vardır ki söylediğin anda ne şekilde düşünüyorsan Hayat, Seni o şekilde sınayacaktır. Belki yenilebilirim, belki yaşayacağım denenemede başarılı olurum ki tek temennim budur ama sonuç itibariyle Yaşadığımız Dünyada karşılaştığımız her Olay Bize ne derece İnsan olduğumuzu Öğrenmek/Tespit Etmek içindir.

Sana şunu söyleyeyim ki Sevgili Kardeşim; İnsanlığını Kaybeden birçok İnsanların içersinde bulunmama rağmen Hayatta şunu da keşfettim ki ne olursan ol önce İnsan Ol ibaresinin Değerini ve Mahiyetini şimdi anlamış bulunuyorum.

Sevgilerimle,