Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Muhhammed’in Kelamı  (Okunma sayısı 28717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 14, 2011, 02:56:41 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei

Rica ederim.Benim için çok önemli deil.Ben sizi oldugunuz gıbı kabul edıyorum.sizin yapınız bu sanırım 45 yas uzerısınız.Bu saaten sonra degıstıremeyız sızı.

Sevgıyle kalın

Saygılar

İnsaf S.n Arais, bir defada (+) 7... :(
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Kasım 14, 2011, 09:24:58 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, konuyla alakalı kısıtlı bilgilerimi başka bir başlıkta yazmıştım. Kuran harfleri günümüze kadar hafızlar yoluyla korunagelmiş ve bozulmamıştır. Fakat gerek mealciler gerekse tefsir yazarlarınca türevleri yaratılarak bozulmaya çalışılmış bir kitaptır. Dediğim gibi din derin bir ilim dalıdır bu nedenle üç beş senelik eğitimle veya ilahiyat fak. mezunlarının yazdıkları kitaplardan esinlenerek fikir yürütmek yanılgılara sebebiyet verecektir. Allah çarpar gibi kutsallığından ziyade, bilime olması gerken saygı dolayısıyla  konunun derinliğinden ötürü ve toplumların veya çevrenizdeki arkadaşlarınızın olumsuz yönde duygusal tepkilerini üzerinize çekeceğinden ötürü bu gibi konuları gerçekten bu konuya ömrünü vermiş din bilginlerinin fikirleriyle paylaşım yapmak daha dogru olabilir. Bu konularda gerek islami camiada gerekse deist camiada bilim adamı derinliği olan kişilerin kitaplarından alıntılar yaparak paylaşım yapabilirsek daha yakışıklı olur kanaatindeyim.

Saygılarımla.

Kasım 14, 2011, 10:17:52 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei
Alıntı
Müslümanlar daha ilk Ayetlerin hangileri olduğu konusunda ortak bir mutabakata varamadılar! Fatiha mı? İkra mı?
Dahası, Fatiha suresini her gün defalarca okuduğu halde Ayet olmadığını anlayamayacak kadar kör olan yüz Milyon’larca insan var...

Şimdi herkes bir açıp okusun bu fatiha suresini bakalım neresi Allah tarafından indirilen Vahiy’e benziyor!

Kuran yazarları yanlışlıkla dua yazmasınlar, Ayet diye(!) ?

O kitabı bir Allahın yazdırmadığı da son derece açıktır S.n Neuman…

Okursanız anlarsınız..!

Saygılarımla.

olarak belirtmiş. Sayın Agnusdei yanlış bilgiler üzerinde hareket ediyorsunuz.
Tartışma konusu yapılan kurandaki surelerin sıralarıdır.İlk vahiy kesin ve bellidir.
Yukarıda belirtildiği gibi
"Yaratan Rabb'inin adıyla oku .O, insanı ‘alak'tan (aşılanmış yumurtadan) yarattı. Oku, kalemle (yazmayı) öğreten, insana bilmediğini belleten Rabb'in sonsuz kerem sahibidir." (Alak Sûresi, 1-5) olmuştur.

Fatiha Suresinin ayetlerini anlamak için gerçekten felsefi ve bilimsel olarak derinleşmek gerekir.Fatiha suresi çok önemli bir suredir.
Sizinde o ayetlerin üzerinde düşünmeniz dileğimle .Düşünme denilince bir okuyup kendinizce mantıksız gelip "olmaz öyle şey" denilip kestirip atmaktan bahsetmiyorum.Aylarca boş vakitlerinizde düşününüz.Düşüncelerinizi bir kağıda yazın ve nedensel olarak kendi düşüncelerinizi sorgulayın Fatiha suresi hakkında.

Hepimizin doğruya yaşamımızla yaklaşması arzusuyla;

Hayırlı günler dinlerim.

Saygılarımla

Kasım 18, 2011, 02:15:26 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei, konuyla alakalı kısıtlı bilgilerimi başka bir başlıkta yazmıştım. Kuran harfleri günümüze kadar hafızlar yoluyla korunagelmiş ve bozulmamıştır. Fakat gerek mealciler gerekse tefsir yazarlarınca türevleri yaratılarak bozulmaya çalışılmış bir kitaptır. Dediğim gibi din derin bir ilim dalıdır bu nedenle üç beş senelik eğitimle veya ilahiyat fak. mezunlarının yazdıkları kitaplardan esinlenerek fikir yürütmek yanılgılara sebebiyet verecektir. Allah çarpar gibi kutsallığından ziyade, bilime olması gerken saygı dolayısıyla  konunun derinliğinden ötürü ve toplumların veya çevrenizdeki arkadaşlarınızın olumsuz yönde duygusal tepkilerini üzerinize çekeceğinden ötürü bu gibi konuları gerçekten bu konuya ömrünü vermiş din bilginlerinin fikirleriyle paylaşım yapmak daha dogru olabilir. Bu konularda gerek islami camiada gerekse deist camiada bilim adamı derinliği olan kişilerin kitaplarından alıntılar yaparak paylaşım yapabilirsek daha yakışıklı olur kanaatindeyim.

Saygılarımla.

“Sayın Agnusdei, konuyla alakalı kısıtlı bilgilerimi başka bir başlıkta yazmıştım.
Kuran harfleri günümüze kadar hafızlar yoluyla koruna gelmiş ve bozulmamıştır.
Fakat gerek mealciler gerekse tefsir yazarlarınca türevleri yaratılarak bozulmaya çalışılmış bir kitaptır.”

Eğer İslam otoritesinin korkusu yoksa, eğer birazcık cesaretleri varsa ve eğer kasıtlı olarak kafa karıştırmak istemiyorlarsa, mealcilerini tefsircilerini toplasınlar ve değiştirilmediğini şiddetle savundukları Kuranı, ortak bir mutabakatla bütün dillerde çevirsinler de görelim bakalım? (!)

“Dediğim gibi din derin bir ilim dalıdır bu nedenle üç beş senelik eğitimle veya ilahiyat fak. Mezunları’nın yazdıkları kitaplardan esinlenerek fikir yürütmek yanılgılara sebebiyet verecektir.”

İslam dininde, “derin” olan, sadece ve sadece sihir, büyü, cinlerle diyaloğ vb ilimler vardır! Onunda Kuran’la uzaktan yakından bir alakası yoktur.İslami kaynaklara sonradan sokulmuştur ve Direkt olarak Kabala ile ilgilidir..!

Sonuç olarak: din konularını en yalın halleriyle, kutsal olduğu iddia edilen kitaplarıyla ele alıp araştırmak lazım. Onun dışında, özellikle İslam dininde sonradan eklenen on binlerce kafa karıştırıcı eklentiyi araştırmaya kalkışsak tabiî ki buna ömür yetmez. Zaten bu dinin 14 asır boyunca ayakta kalmasını bu şekilde sağladılar.

Saygılarımla.

Kasım 18, 2011, 02:41:05 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, gerek islam tarihi gerekse yakın dünya tarihi mafyasal güçlerce şekillendirilmiştir. Yani insanlar fikirlerini dile getirmekte özgür bir ortam yakalama şansları olmadığından ötürü araştırma geliştirme yapabilmek mümkün olmamıştır. Ezoterizm kavramının da bu mafyalaşmadan korunmak için bir etkiye tepki olarak haklı bir tepki gibi görülmesi doğru olabilir. Bu nedenle günümüze kadar ulaştığı iddia edilen tarihi kaynaklar ve dini kaynaklar bozulagelmiştir. Yani mafyasal güçlerin izni olmadan fikir yürütmek, o fikre ait cemaatleşme yapabilmek imkansızdı. Netice ise gerçekler yalanlarla karışarak günümüze kadar gelmiştir. Hz.Muhammed ile inen islam dininin de ölümünün hemen ardından mafyasal bir darbeyle al aşağı edilişi meşhur Kerbela olaylarıyla tarihte beliriyor. Neticede sizin belirttiğiniz kavramlarında olma ihtimali yok değildir yani dini kaynaklara bu mafyalaşmanın getirileri eklentileri mümkündür.

Fakat bunun tespit edilmesi ilmi bir araştırma çerçevesinde incelenmesi gerekiyor. Aksi taktirde oturup yüzlerce çeşit komplo teorisi üretir dururuz.

Aslında insanoğlu iman etmekten çok inkar etmeye yani kafirliğe yatkındır. Neticede içinde nefs adlı azılı bir kafir barındırıyor. Bu nedenle bozgunculuk, hırs, Allahın gönderdiği peygamber ve velilerin katledilmesi gibi olaylar yaşanagelmiş ve yaşanmaya da devam edecektir.

Kısacası doğal olan kafirlik, anormal olan insanın iman edişidir. Bu nedenle ateist ve deist yaklaşımlar bana çok doğal geliyor. Ve iman etmek çok zordur. Her ne kadar mantık çerçevesinde dini konular irdelenmeye çalışılsa da iman kavramının aşk gibi kadersel bir çizgide ilerlediği kanaatindeyim. Yani milyar dolarlık bir aileden doğan bir çocukla varoşta doğan bir çocuğu karşılaştırırsak gelecekte varoştaki çocuğun çalışarak çabalayarak milyarder olma ihtimali sıfıra yakındır. Aynı şekilde felsefi yaklaşımlarla insanları iman ettirmeye çalışmayı buna benzetiyorum genelde.

Fakat yine de dini ilimlerin zahiri boyutları da olduğu için bu boyutun ilim adamlarınca irdelenmesinde absürt inanışları ayıklamak açısından yarar görüyorum.

Saygılarımla.

Kasım 18, 2011, 02:58:07 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei, gerek islam tarihi gerekse yakın dünya tarihi mafyasal güçlerce şekillendirilmiştir. Yani insanlar fikirlerini dile getirmekte özgür bir ortam yakalama şansları olmadığından ötürü araştırma geliştirme yapabilmek mümkün olmamıştır. Ezoterizm kavramının da bu mafyalaşmadan korunmak için bir etkiye tepki olarak haklı bir tepki gibi görülmesi doğru olabilir. Bu nedenle günümüze kadar ulaştığı iddia edilen tarihi kaynaklar ve dini kaynaklar bozulagelmiştir. Yani mafyasal güçlerin izni olmadan fikir yürütmek, o fikre ait cemaatleşme yapabilmek imkansızdı. Netice ise gerçekler yalanlarla karışarak günümüze kadar gelmiştir. Hz.Muhammed ile inen islam dininin de ölümünün hemen ardından mafyasal bir darbeyle al aşağı edilişi meşhur Kerbela olaylarıyla tarihte beliriyor. Neticede sizin belirttiğiniz kavramlarında olma ihtimali yok değildir yani dini kaynaklara bu mafyalaşmanın getirileri eklentileri mümkündür.

Fakat bunun tespit edilmesi ilmi bir araştırma çerçevesinde incelenmesi gerekiyor. Aksi taktirde oturup yüzlerce çeşit komplo teorisi üretir dururuz.

Aslında insanoğlu iman etmekten çok inkar etmeye yani kafirliğe yatkındır. Neticede içinde nefs adlı azılı bir kafir barındırıyor. Bu nedenle bozgunculuk, hırs, Allahın gönderdiği peygamber ve velilerin katledilmesi gibi olaylar yaşanagelmiş ve yaşanmaya da devam edecektir.

Kısacası doğal olan kafirlik, anormal olan insanın iman edişidir. Bu nedenle ateist ve deist yaklaşımlar bana çok doğal geliyor. Ve iman etmek çok zordur. Her ne kadar mantık çerçevesinde dini konular irdelenmeye çalışılsa da iman kavramının aşk gibi kadersel bir çizgide ilerlediği kanaatindeyim. Yani milyar dolarlık bir aileden doğan bir çocukla varoşta doğan bir çocuğu karşılaştırırsak gelecekte varoştaki çocuğun çalışarak çabalayarak milyarder olma ihtimali sıfıra yakındır. Aynı şekilde felsefi yaklaşımlarla insanları iman ettirmeye çalışmayı buna benzetiyorum genelde.

Fakat yine de dini ilimlerin zahiri boyutları da olduğu için bu boyutun ilim adamlarınca irdelenmesinde absürt inanışları ayıklamak açısından yarar görüyorum.

Saygılarımla.

Kuranı'ı ortak mutabakatla bütün dillere çevirsinler efendim!!! zamanı geldi artık, insanları daha fazla kandırmasınlar. ne okuduğunu bilsin bir milyar insan. Hakları değilmi sizce S.n Masor?

Kasım 18, 2011, 03:03:45 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Benim kanaatimi sorarsanız Kuran ve peygamberler insana inmiştir, fakat maddi ve manevi açıdan kamil insana inmiştir yani fiziksel ve biyolojik anlamda memeli bir hayvana inmemişler. Neticede tüm dillere de çevirseniz, yan da yatırsanız, ters de çevirseniz bir şey fark edeceğini sanmıyorum.  Yani neticede inanan inanacaktır inanmayan inanmayacaktır.

Saygılarımla.

Kasım 18, 2011, 03:21:11 ös
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim kanaatimi sorarsanız Kuran ve peygamberler insana inmiştir, fakat maddi ve manevi açıdan kamil insana inmiştir yani fiziksel ve biyolojik anlamda memeli bir hayvana inmemişler. Neticede tüm dillere de çevirseniz, yan da yatırsanız, ters de çevirseniz bir şey fark edeceğini sanmıyorum.  Yani neticede inanan inanacaktır inanmayan inanmayacaktır.

Saygılarımla.

"Kuran ve peygamberler insana inmiştir, fakat maddi ve manevi açıdan kamil insana inmiştir"

Sahtekar adi yaratıklarda bu gibi laflar kullanarak insanların kanını emsinler öylemi S.n Masor? Yalanlarda dolanlarla her gün bir kaç yüz milyon insanı putperestlerin Mabedine secde ettirsinler, her yıl On Bin TL karşılığında milyonlarca insanı oraya toplayıp rantlar elde etsinler,bu paralarla da haremler kurup içinde grup münasebetler yapsınlar... Onlar aşağılıkların en aşağılığıdır! iğrenç oyunlarla dalaverelerle insanları taş parçalarına secde ettiren zihniyet hayvanlardan bile daha aşağı bir yapıdadır...

Kuran, araplar ve yahudilerin insanlığı denetim altında tutmak için çıkardıkları el yazması bir kitaptır. Bukadar basit!!!

Kasım 18, 2011, 03:37:23 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, insanların geneline yakını sahtekar ve kan emicidir. İnsan faktörünü ele almadan insanların inandıkları kavramları insanların zaaflarını ispat göstererek karalamak bence hatalı duruyor. Hangi izm veya cemaat insanları hümanistleştirebiliyorsa az da olsa saygı duymak gerekiyor. Bu yaklaşımla saf temizlikte bir grup cemaat veya fikir felsefesi gösteremezsiniz. Temelinde dünya malından ve beşerde kalmış insanlardan kaçmak olan felsefeler bile günümüzde bir para kazanma ve insanları sömürme kaynağı olarak kullanılıyor. Ki insanları bir arada tutma çabası olan dini inançların sosyal yapı taşları da sömürgeciler tarafından kullanılması kadar doğal bir netice olamaz. Aynı şekilde ateist ve deist yaklaşım da siyasi güç ellerinde olunca farklı şeyler yapmamışlardır ve yapmayacaklarına kimse garanti veremez.

Bu noktadan sonra size ve kendime tavsiyem bu konularda farklı görüşten insanların araştırmalarını ve fikirlerini okuyup bir terazi yaratarak olaya bakmaya çalışmaktır. Yani ortaya attığınız iddiaları ispatlayabilecek kaynaklar ve bilimsel dozda yazılar paylaşırsanız daha verimli ve faydalı bir söyleşi yapma şansını yakalamış oluruz diye düşünüyorum.

Örneğin Yahudilerin yazdığını iddia ettiğiniz Kuran'da Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin diye bir ayet niye yazsın Yahudiler?.

Saygılarımla.

Kasım 18, 2011, 04:27:28 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Kuran ve peygamberler insana inmiştir, fakat maddi ve manevi açıdan kamil insana inmiştir"

Sahtekar adi yaratıklarda bu gibi laflar kullanarak insanların kanını emsinler öylemi S.n Masor? Yalanlarda dolanlarla her gün bir kaç yüz milyon insanı putperestlerin Mabedine secde ettirsinler, her yıl On Bin TL karşılığında milyonlarca insanı oraya toplayıp rantlar elde etsinler,bu paralarla da haremler kurup içinde grup münasebetler yapsınlar... Onlar aşağılıkların en aşağılığıdır! iğrenç oyunlarla dalaverelerle insanları taş parçalarına secde ettiren zihniyet hayvanlardan bile daha aşağı bir yapıdadır...

Kuran, araplar ve yahudilerin insanlığı denetim altında tutmak için çıkardıkları el yazması bir kitaptır. Bukadar basit!!!

Hayır! Bu kadar basit değildir agnusdei. Bu kadar basit olmamalıdır... Belki başka bir forum ve başka bir ortamda evet, ama burada değil.

Söylediğiniz yanlıştır demiyorum... Kimbilir belki de yanlıştır. "Fakat ben dedim oldu" şeklinde bir yaklaşım bu forumda olmaz. Olmamalı.

Şu basit dediğiniz savınızı bilimsel verilerle ve akılla desteklemediğiniz sürece bunlar sizin şahsi görüşleriniz olmaktan öteye gidemez.

Eğer tersi mümkünse de size inanmamak ahmaklık olur.

Buyrun. Çok bilgisiz olduğum bu konuda bizi aydınlatmanızı bekliyorum.

En içten sevgi ve saygılarımla.
enelsır