Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun Pkk Cevabı  (Okunma sayısı 10154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 30, 2015, 05:27:46 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Düğünde altın takanlar, bu sebepten PKK'lı mı?
Kaçak elektrik kullandıkları için mi PKK'lılar?
Kursa gitmedikleri için mi yoksa?

Dur ne düşündüğünü ben anladım sanırım...
Ne yani, bütün Kürtler PKK'lı mı?
Düşmanın bile mertini nasip etsin derken, bu düşman bütün Kürtler mi?
Okuyan da zanneder ki, kaçak elektrik, arsızlık, yüzsüzlük sadece Kürtler'de var ve hepsi sırf bu yüzden PKK'lı.

Diyarbakır cezaevinde işkence yapanlar da sizi mi temsil ediyor?
Bunun Türkler neden faşist versiyonu yazılamaz mı? Kolaylıkla yapılır.

İnsanları din, dil, ırk, cinsiyet yönünden ayırmak, ötekileştirmek, dışlamak mı bize yakışan?
Bu yöntem ile iç içe yaşama kültürünü geliştireceğiz?
Toptancılık ile mi sorunlarımıza çözüm bulacağız?

Tavşan kaç, tazı tut.
Bu oyunlara doymadınız mı?

Oysa insanlar sadece iyi ve kötü olarak ikiye ayrılmazlar mıydı?

Sadece tesbit,ya öneri ne yapacağız?

Bu kadar kuyruk acısı çok değilmi?
Sapla samanı nasıl ayıracağız peki?
Oktay sinanoğlu sonuna kadar doğru söylemiş,hangisi yanlış yada ötekileştiricidir?
Her türli hainliği ve kalleşliği yaparlarken bu halk kendi çocuklarını pkk dan koruyabişldilermi?
Mesela Türkler bizim dostumuz onları öldürmeyin diye çocuklarına nasihatmi etmişlerdir?

Kendi evlatları pkk ya gitmesin bu devlete hainlik yapmasın diye çokmu çaba göstermişlerdir?
Çokmu korkağız?
Barış savaşın kardeşidir,savaşın sonucudur.

Barış özlemdir,istemektir,gönül vermektir.
Barış yapacağız biz barış istiyoruz deyip!
Askeri,polisi,Öğretmeni,doktoru,mühendisi vs.vs. herkesi öldürüp herşeyi ateşe vermeyi barış miçinmi istiyorlar.
Bu hain ve şer odağı biz türklerin bunu asla kabul etmeyeceğimizi kuyruğumuzun acıdığını,canımızın yandığını bilmezlermi?

Bu kadarmı korkak ve güçsüzüz?
Kürtlerin asla barış istemediğini görememek için kör olmak değil artık sadece ölü olmak gerektirir.
Sadece ölülerin görmeye ihtiyacı yok.KÜRTLER BARIŞ İSTEMİYOR.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 30, 2015, 05:45:45 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Karahan
Korkudan barış yapmak yanlıştır, Ama barış yapmaktan korkmakta yanlıştır.
Toplumsal bir sorunu, bireysel düşmanlıklarla körüklemek nekadar doğru ?
Hiç tanımadığım bir zata, sırf bir ırka mensup diye  nasıl düşmanlık besleye bilirim ?
"Adonai melekh namen"

Temmuz 30, 2015, 05:53:32 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın Karahan
Korkudan barış yapmak yanlıştır, Ama barış yapmaktan korkmakta yanlıştır.
Toplumsal bir sorunu, bireysel düşmanlıklarla körüklemek nekadar doğru ?
Hiç tanımadığım bir zata, sırf bir ırka mensup diye  nasıl düşmanlık besleye bilirim ?

Korkan zaten teslim olmuştur,barış yapmasada olur.
Bu kadar içimşizde acı var iken,sevgi bitmişken,tekrar nasıl başlayacağız.
40 yılda bir kere gördüm diyarbakırda kürt analarının küçük çocuklarını dağa kaçıran pkk ya isyanını,ya sonra?

Taze bir başlangıcı nasıl yapacağız?
Hiç bir şey olmamış gibi karşılıklı sahte oyunlarmı oynayacağız karşılıklı?
Nasıl unutacağız?
Hadi biz unuttuk ,24 yaşında uyurken ensesinden vurulan o polislerin ailesi unuturmu?
Karısının ve çocuğunu gözleri önünde haince vurulan binbaşının karısı ve çocuğu istermi bu barışı?
Ya diğerleri?

Kürtler in sorunu artık daha büyük,Türkleri yola getirmek zordur,çok ağırız ama silkindiğimizdede kimse önümüzde durmamalı.
Barış istemekle olur tehditle değil.

karahan

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 30, 2015, 06:00:52 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Karahan

Demek istediğinizi, Cok iyi anlıyorum.
At izine, it izi karışmış.lakin bir çözüm yokmudur?
Muhakkak vardır.

Saygılar
"Adonai melekh namen"

Temmuz 30, 2015, 06:15:00 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın Karahan

Demek istediğinizi, Cok iyi anlıyorum.
At izine, it izi karışmış.lakin bir çözüm yokmudur?
Muhakkak vardır.

Saygılar

Çözüm kesinlikle vardır,acıda olsa reçetesi vardır sadece uygulamak için yürek olsun yeter.

Çözüm birlikte olmamaktır,birlikte yaşamamaktır,çözüm Türkiye topraklarında yaşayan halkların tümüne türk halkı denir sözünü içselleştirip,kabul etmeyenler ile yolu ayırmaktır.

Suriye,iran yada ırak yada diledikleri yere gitsinler,kimlikleri iptal edilsin.
Kim bir hain ile aynı ortamda güven içinde yaşıyabilirki?

Hatta israil,ingiltere ve amerikaya gitsinler.
Kendilerini biz türk halkına kabul ettirme sorunları vardır kürtlerin artık bu iş bu kadar net.
Forumdaki bir çok arkadaş bana tepki duyabilir hatta beni aşırı ırkçı bulabilir hatta faşist karahan bile diyebilir.

Ben insanım,canı acıyan,üzülen,şehitlerime ağlayan oldukça normal aşırı vicdanlı bir insanım.
Ben muhasebemi şu ara %25 aklımla %75 duygularımla ve vicdanımla yapabilen bir insanım.

Anlayacağın insanım ben ve canım acıyor,Kürtlere ve kürt aydınlarına hayırlı olsun artık hakikaten kürt sorunu yoktur ortada net ve tek bir sorun vardır oda kürtleri artık sevmeyen ve istemeyen türk sorunudur bu.Güle güle büyüttünüz bu nefreti alın hayrını görün bundan sonra.

İfadelerim ve düşüncelerim oldukça net ve ben karahanı bağlar.
Kimsenin barış konusunda yapacağı bir şey yooktur,nafile çabadan öte değildir.

UMUDUM YOK.

karahan

EDMUND BURKE

Temmuz 30, 2015, 08:19:23 ös
Yanıtla #15

Oktay Sinanoğlu'na ait bu yazının pek yavan ve sıradan olduğu bir gerçek. Evet, Oktay Sinanoğlu iyi bir kimyacıdır ancak bu iyi bir siyasetçi/eleştirmen ve filolog olduğu anlamına gelmiyor. Türk diline ilişkin çıkarmış olduğu kitaplarının, bilimsel temellerden ne kadar uzak olduğunu hatırlatmak isterim. Bunun sebebi, dilin "iletişim aracı" olduğunun unutulması ve milliyetçi duygularla bilimsellikten uzaklaşılarak, safsatalara kapılmaktır.

Bu yazı için de aynısını söyleyeceğim. Yaşanan olayları bu kadar basite indirgemek, psikolojik tahliller yapmamak ve siyasi geçmişi tümüyle tek algı ile okumak büyük bir gaflettir. Ne yazık ki Oktay Sinanoğlu da bu gaflete düşmüştür. Bu yazı, ne sürece dair bir bilgi veriyor, ne sürecin sebeplerini gözler önüne seriyor, ne psikolojik tahliller yapıyor, ne de çözüm önerisi sunuyor. Peki, bu yazıda ne var? Bir öfke kusması. Bundan da ne eleştiri türü olur, ne de köşe yazısı.

Forumda gereğinden fazla siyasi konulara girilmemesi taraftarıyım. Çünkü buradaki her bir paylaşım Masonlar.org çatısı altında ve Masonluk teması üzerinden yapılıyor. Haliyle, PKK'yı tartışmak bizlere bir katkı sağlamaz ama bir siyasetçinin nasıl olması gerektiğini tartışmak, eleştirin nasıl olması gerektiğini tartışmak, eleştiri yaparken nasıl bir yol/yöntem izlenmesi gerektiğini belirlemek, terör ve devlet ilişkisine genel bir bakış ile yaklaşmak ve bunu irdelemek... Bunlar daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Böylece yanlış genellemelerden ve öznel tartışmalardan da kaçınmış oluruz.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2015, 08:23:11 ös Gönderen: peacewings »
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Temmuz 30, 2015, 08:46:06 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu yazı bana göre bir durum tesbitidir ve her kelimesi gerçektir.Bilimsel,ahlaki yada felsefi çalışmalarına mahal vermeden yapılmış yalın,sıradan her insanın anlayacağı şekilde net.Oktay sinanoğlu milliyetçidir doğru ve o gözlede bakıyor oda doğru bundan yanlış bir sonuç çıkmazki.Her anlatısı cümle cümle alındığında neresi yanlış.

karahan

EDMUND BURKE

Temmuz 31, 2015, 04:21:56 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın  Peacewings tespitlerinize tamamen katılıyorum düşüncelerinizin tüm insanlara yayılması umuduyla...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...