Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nomen est omen'le roportaj  (Okunma sayısı 11621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 03, 2011, 09:17:35 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Aslı, Her ne kadar bazı kişilerin hayat görüşlerine, dünyaya bakış açılarına karşıysam da, haklı olanın hakkını vermek gibi bir mecburiyeti hep hissetmişimdir. Bana bir gece yapıldığı gibi sanırım size de yazdıklarınızdan fazla sayıda not verilmiş. Gerçi çok umursamıyorum bu yapılanı, bir gecede 3 yazı yazmama karşın -29 puan verildi. Üstelik sitede üye sayısı da o saatte 3-4 kişi civarındaydı. Ben kimseye böyle bir şey yapmadım, yapmam da. Hem birilerinin bu konuya dikkatini çekmek hemde fikrinizi(yanlışlıkla konu yazmışım) beğendiğim için + vermem gerektiğini düşündüm. Ve özellikle de belirttim.

Aynı şekilde fikirleri tamamen bana zıt olan kişiden burada özelden teşekkür aldım ki, bu dostlarımdan aldığım teşekkürden daha az değerli değildi. Hatta göreceli olarak daha iyi bile diyebilirim.
Buraya gelmemin sebebi bir kuruma veya bir zümreye ait olma isteğinden ve/veya fikirlerimi kabul ettirebilme derdi yerine, kendi düşündüklerimin akıllı ve dürüst insanlarca eleştirilesi içindi.

Hayat felsefenize tamamen karşıyım, hatta kendinize ve bize de zarar veriyor, ancak en kötü ihtimalle kendime olan saygımdan bile size karşı dürüst(adil) olmak zorundayım. Sizinde beğeneceğim fikirleriniz, tecrübeleriniz olacaktır.
Umarım çok uzatsam da, konuyu açıklayabilmişimdir. Ayrıca ikinci amacımı da böylece yerine getirmiş ve bazı kişilerin yaptığı çocukça şeylerin aslında kendilerine zarar verdiğini gösterebilmişimdir.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 03, 2011, 09:58:26 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Her insan diledigi klupten, siteden, mahalleden, sehirden, ulkeden insanla gorusebilir. Hic kimse, bunu da aciklamak zorunda degildir. Avrupa Insan Haklari Antlasmasi'nin  8. Artikel'ini hatirlayalim lutfen. (ozel hayatin gizliligi)

Bir insan bir seyi mutemadiyen yaparsa, o sey ziddina inkilap eder. Ornegin ben her gun cekirdek citletsem vicudumda asiri yag depolamasi ve sivilceler olusur. Onun gibi, bir insan bilgisayar basina oturup tum gun orada sosyalize oluyorsa ve butun dunyaya da bu pencereden bakiyorsa, etrafindaki hic kimseye guvenmemeye, herkesten suphelenmeye ve neticede sig bir dunya hakimiyetine maruz kalip komplo teorisyeni olup cikar. (Komplo teorisyonleri bu gruptan cikar demiyorum, ancak kuvvetle ihtimalle) 

Unutmayalim ki burasi sanal bir ortam diye iliskilerimizin hepsi sanal olacak diye bir kaide yok.Bir takim insanlarla gorusuluyor diye onlara iltimas gecildigi cikarimi yapmanin da cok sakincali ve beyhude oldugunun da altini cizmek gerek. Bu konuda savcilik gibi sorusturma yapilmasi kime ne fayda saglayabilir?

Ote yandan, Sn Nomen zaten sildigi mesaj icin ozurdilemis sahibinden. Ayrica neden sildigini de izah etmis.
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2011, 10:01:56 ös Gönderen: Isis »