Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar neden insanlar tarafindan kotu tanitiliyor?  (Okunma sayısı 18142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 10, 2013, 09:36:06 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Aslında şeytan sadece bir imge gerçekte ise şeytan biziz yani hem iyiyiz hem kötüyüz bir tarafımız iyiliği temsil ederken allaha yakın durursun diğer taraftan ise kötülüğü temsil ederken şeytan ile hasbihal edersin bu kadar basit aslında.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 10, 2013, 11:00:42 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Şeytan sıfatıyla,nefs simgelenmiş olsa gerek.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 10, 2013, 11:15:41 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Aynen öyle sn.ceycet

Nefsimiz dir aslında bizi biz yapan yada yok eden bizden.
Şeytan bir imgedir benim için,bir adam düşünün bir kıza tecavüz ediyor neden diye sorulduğunda verdiği cevap çok ironik şeytana uydum.
Uy şeytana kurtul değilmi herşeyin kötülüğün sebebi o ya at suçu onun üzerine kurtar kendini ya sen y o nefs ha onu şeytan ayarttı vay hain şeytan vay,öyle olduğu halde bile mahkeme karar verirken şeytanı hesaba katmıyor allahtan.
İyide kötüde biziz,herşey bizde gizli her sır nefs'te onu terbiye edip dizginlediğin zaman insan olursun.
Biz insan olarak yaratıldığımız için özde,insan olmak /olabilmek içinde engebeli bir yol koymuş allah kullarına adınada nefs demiş bu yolu geçtiğinde insan olursun.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 21, 2013, 10:37:47 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Toplum olarak en büyük zaaflarımızdan biri ve hatta en önde geleni, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamız değil mi ?
     Masonluk hakkında hiç bir bilgisi olmayan ve fakat her hangi bir yerden "kötüdür" duyumu sonucu başka bir şey öğrenmeden o konu hakkında olumsuz fikir söyleyenlere ne denir ?
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 24, 2018, 01:48:58 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çünkü bunu hep belirtiyorum ama en büyük sebebi masonluğu kötüleyenlerin taasup olmasıdır. Tek yönlü düşünürler birde bu kişiler. Onca masonluk hakkında güzel, aydınlatıcı kitaplar varken gidip internetin en çöp bilgilerinin yer aldığı sitelerinde dolaşıp cımbızla kötülenen bilgileri çeker alırlar. Neden peki? Çünkü tek inadıkları şey  vardır. At gözlüklerini takarlar tek yönlü bakarlar hayata. Karanlıkta oldukları gibi başkalarını da çekerler o kişiler kendi karanlıklarına o çöp bilgilerle. Ama altın heryerde altındır. Işıldar. Işıltısından hiçbirşey kaybetmez çamurla. Karanlıkta olanlarla, ısrarla karanlıkta kalmak isteyenlerin vay hallerine.

Saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿

Aralık 24, 2018, 06:04:35 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslında çok basit masonlar insanları düşünmeye araştırmaya okumaya öğrenmeye teşvik ediyor.Ancak benim güzel ülkemin güzel insanlarının belirli bir kısmı sadece televizyon da dizi izlerken bile kendini kaybedip balta kılıç vs ile kendini kaybedip fotoğraf ve video çekip atarken bu kişilerin bu düşünce insanlarını tanıyıp bilmemelerini beklemek saçmalık olurdu.İzlenilen diziler de bile masonları kötü göstermeleri yetmezmiş gibi bir de bu insanlar hayatlarında kitap yüzü açmamışken düşünce insanları yadırgamaları sadece kötü bir şaka olmalı..

sevgilerimle..

Ocak 22, 2019, 01:48:46 öö
Yanıtla #16
  • Yeni Katilimci
  • *

Bu konu hakkında bir iki şey söylemek istiyorum genel anlamda masonlar ve masonluğun kötü anılmasının arkadasında ki bir sebep de dışa açık bir yapı olmaması insanlar doğası gereği ilginç ve gizemli şeylere her zaman ilgi duymuştur bunlardan biride masonluk. Araştırmaları sonucu gereken bilgiyi erişememe durumunda ise karalama yapmalarını normal olarak görümek mantıksız sayılmaz.