Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 60 Bin ölü, Arap Bahari (kisi) ve ABD"nin Özgürlügü  (Okunma sayısı 10478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2012, 07:55:15 öö
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Eylül 25, 2012, 11:02:41 öö
Yanıtla #11

Sayın Masor1976, bunlar hangi ütopyaya ait? Demek Atatürk İngiliz casusuymuş.... Kemalizm ve Atatürk birbirinden bağımsız kavramlar demek... Yahu bunlar, şeriatçı takımların milleti Atatürk'ten soğutmak için uydurdukları yalanlar değiller mi? Merak etmeyin, Atatürk hiç kimsenin casusu değildi. Hiç kimsenin emrinde de değildi. Olsaydı, cumhuriyeti değil şeriatı kurardı. Şimdi de tepemize İngiltere çoktan çökmüş olurdu. (Şimdi Atatürk zaten cumhuriyet kurmadı, o tek partili dikta kurdu diyenler çıkar. Onlara da gereken cevap verilir.)

Sayın Masor1976, Atatürkle ilgili bu ilginç teorilerini ayrı bir başlık yapsa... Biz de baksak bu teoriler hangi kaynaklardan beslenir? Bir incelesek, irdelesek... Yoksa Arap Baharıyla, ABD'nin özgürlüğüyle, Atatürk'ün İngiliz casusu olmasının pek az ilişkisi var.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Eylül 25, 2012, 12:03:04 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Alıntı
Sayın Nosam33, ingilizler akıllı olmasa osmanlı gibi bir gücü yerle bir edemezlerdi.

Hiç bir şekilde tartışmaya girmiyeceğim Sayın Masor1976; Osmanlının yıkılmasının tek sebebi bence tabiri caizse YAN GELİP YATMA' dan kaynaklanmıştır başka sebebide yoktur. İkinci en önemli  sebeb de ;Din denen olgunun son dönemde hurefelere bürünmesi vb.
Sonuçta güzel bir alıntı ile konuyu bitiriyorum; “Her medeniyet çöküş sebeplerini kendi içinde taşır.” -C. Meriç.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 25, 2012, 01:44:03 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türkiye bu dünya üzerinde mutlaka olması gereken bir ülkeydi ve kuruldu...neden kurulduğunu belki öldükten sonra anlayacağız...saygılar sevgiler
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Eylül 26, 2012, 03:35:26 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın peacewings, Atatürk ingiliz casusuydu lafı antikemalistlerin iddialarıdır. Atatürk bence iki taraflı oynuyordu fakat aslolarak osmanlı casusuydu. Kısacası satılmış bir adam değildi, ortamın gerektirdiği gibi rol yaptı. "Hiç kimsenin emrinde de değildi. Olsaydı, cumhuriyeti değil şeriatı kurardı. Şimdi de tepemize İngiltere çoktan çökmüş olurdu." diye kendi ağzınızla bana destek oldunuz.

Geçenlerde gündeme gelmişti. Atatürk'ün Malatya'lı olduğu, osmanlı casusu olan babasının öldürüldüğünü ve akrabası ile yunanistana kaçırıldığı iddiaları gündeme geldi. Yani antikemalistlerin iddiaları gibi Atatürk * değildir. Onu getiren kadın annesi gibi davranmış olabilir, hatta o kadının genel evde çalışmasını da belki o kadın da casus olabilir. Casusların genelde kullandıkları taktik fahişelik ve jigololuktur. Ülkemize sızan rus fahişeleri dikkatle incelemek gerekiyor bu nedenle. Atatürk sabatayist gibi gösterilip siyonizme sızdırılmış olabilir. Yunanistan bu nedenle seçilmiş olabilir.  Ben bu kanaatteyim derken kesin yargım değildir, iyi araştırılırsa bunlar ortaya dökülecektir.

Saygılarımla.

Eylül 26, 2012, 03:43:35 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Artik yavas yavas kizmaya basliyorum.

Birilerinin her konuyu döndürüp dolastirip "Kemalizim" adi altinda kendilerindeki Atatürk düsmanligina baglamalari benim midemi bulandirmaya basliyor.

LÜTFEN:

Eylül 26, 2012, 09:17:32 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Vay be!!! 2

ama buraya kadar. Sn. Masor1976, son yazdığınız iletiyi defaatle okudum. Burası insanları karalama yeri değil. Hele hele mesnetsiz, temelsiz, -mışlar -muşları gerçekmiş gibi yedirme yeri de değil. Neye inandığınız falan da benim gözümde önemsiz. Buraya kadar dayandım. Artık konuşma vakti geldi. O son sözlerin sahibi anladığım kadarıyla sizsiniz. Düşüncelerinizi söylemişsiniz. Lütfen DÜŞÜNCELERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYINIZ! İpe sapa gelmez, tamamen sallama ifadelere bir yere kadar dayanabiliyorum. Ama buraya kadar. Ya ne dediğinizi kulağınız duymuyor ya da buradaki özgürlük ortamını kötüye kullanıyorsunuz. Ama yeter!

Sizin en büyük maharetiniz herhangi bir olayı illa cinselliğe getirmek. Ettiğiniz lafın gittiği yeri biliniz.

Hakkınızda Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusunun manevi şahsiyetine hakaret ettiğinizden dolayı ve bu sebeple katılımcılar arasında sert tartışmalara sebebiyet verici mesajlarınızın devamlılık arzetmesi sebebiyle 30 günlük bir yaptırım uygulanmıştır.

Eleştirmek, tarihsel olguları tartışmak ayrı bir şeydir, bunu yapıyorum kisvesi altında bir kişiye onun pak annelerine hakaret etmek ayrı bir şeydir. Eğer bunu ayırt edecek durumda olmayan üyelerimiz varsa onlara başka forumlarda ebleh görüşlerini paylaşmalarını öneririm. Eblehliğe bu forumda yer yok!

Eylül 26, 2012, 09:44:56 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 27, 2012, 02:58:38 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Alıntı
Artik yavas yavas kizmaya basliyorum.

Birilerinin her konuyu döndürüp dolastirip "Kemalizim" adi altinda kendilerindeki Atatürk düsmanligina baglamalari benim midemi bulandirmaya basliyor.

LÜTFEN:

Sagolsun arkadaslar benim kizdigimi görünce geregini yapmislar. ;D ;D :-\ :-\ Saka saka.

Hernekadar burdaki arkadaslardan hicbirinin bir saat dahi forumdan uzaklastirilmasi taraftari degilsemde bazen ve bazi arkadaslar  baska care birakmiyorlar.

Saygilar

Eylül 30, 2012, 12:59:32 öö
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Benim zorum birinin uzaklaştırılması veya yakınlaştırılması değil. Benim zorum mantıkla. Kimlikle, kimliksizlikle. Düşmanlarının bile  saygı duduğu ATATÜRK'e ne yazık ki, kendisine kimlik verdiği bir takım fertler tarafından inanılmaz hakaretler yapılmasıdır benim zorum. Daha önce de belirttiğim gibi tarihte banisine hakaret eden toplumlar elbette olmuştur. Ama o toplumların sonları da ne yazık ki feciat olmuştur. Şimdi de ATATÜRK'e hakaret bazı kimselerce pek moda oldu. Bazı tv kanallarında sözde prof. titrine ulaşmış kişilerin ATATÜRK hakkında söylediklerini dinledikçe onlara bu payeleri verenler adına ben utanıyorum. Bunlar, malesef ülkemizde var. Yine maalesef  ülkemizde bazı sözde bilim adamı, sözde gazeteci-yazar, çizer, sözde aydınların fiyatları ne yazık ki;  inek etinden daha ucuza gidiyor. Aslında bunlar, Mustafa Kemal'in sadece çizmelerini gördüklerinde bile kaçacak delik ararlar. Bunların ağbabaları, gününe göre zoru gördüklerinde ya İngiltere'ye, ya Fransa'ya ya da Amerika'ya kaçarlar.
      Evet, Atatürk'e hakaret edilmesini bir türlü kabullenemiyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"