Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Rahmetli Kardesimiz Uzeyir Garih ten...  (Okunma sayısı 33605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 30, 2013, 10:53:22 öö
Yanıtla #40
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Rahmetlinin yüzünde acayip bir sevimlilik hatta nur var.
Zaten yahudileri çok severim.
Allah rahmet eylesin kalanlara sabır diliyorum. :(

Temmuz 06, 2013, 10:29:11 ös
Yanıtla #41
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Temmuz 07, 2013, 08:36:23 ös
Yanıtla #42
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

içsel bi çatışmanın kurbanı bilginin farklı bi ışığıydı
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Nisan 11, 2014, 01:11:21 öö
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Gecenlerde bir tartismaya sahit olmustum. Gayri Muslim bir mevtaya "Allah rahmet eylesin" denmez "topragi bol olsun" denirmis. Ortam olmadigi icin tartisamamistim, sizler ne dusunuyorsunuz?

Bana malesef sacma geliyor. Sonucta rahmet Allah'indir, ve herkese dilenebilir diye dusunuyorum. Bu tarz seyler nedense benim sinirimi bozuyor (bazi dogmalara anlamsizca koru korune baglanmaya)

Sevgili SublimePrince
Alışılagelmiş bir gelenek. Gayrimüslimlere kullanılan bir tabirmiş. Bir aksam dedemle haber izlerken bir siyasinin toprağa verilmiş bir müslümana "topragi bol olsun" demesi uzerine dedem "Aptal adam! Topragi bol olsun deyimi gayrimuslimlere kullanilir!" Seklinde bir tepki vermisti :) eski kafa olmak bole birsey ama soylemis oldugun gibi bu tarz dogmalar hayatimizin her yerinde var.

Saygilarimla.

Nisan 13, 2014, 11:13:41 öö
Yanıtla #44

Hayati çok HIZLI KOŞMAYIN, nereden geldiğinizi ve nereye gittiğinizi unutmayın... Hayatin bir YARIŞ değil, her saniyesinin tadı çıkarılması gereken güzel bir yolculuk olduğunu aklınızdan ÇIKARMAYIN...
DüN TARiH OLDU...

YARIN bir SIR...

BUGüNüN KIYMETiNi BiLiN...."

Kesinlikle çok doğru sözler. İnsan her gün başka bir şeyler öğrenmelidir hayatta. Küçük veya büyük olması önemli değil. Hayatın yarın bize ne getireceğini bilemeyiz. İyi insan olabilmek lazım. Unutmamak lazım ki iyiler mutlaka kazanır!

Haziran 18, 2014, 03:53:29 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Cinayetinin arkasındaki sırlar perdesini aralanmasına olanak tanınmayan ; Türkiye'nin önemli isimlerinden , Üzeyir Garih'in insanlara hitap ettiği , bu anısından dolayı saygıyla anıyorum. Aynı zamanda ülkemizde mezarlıkta dua ederken öldürülen ilk insan. Ülkenin güvenlik düzeyinin ve mal varlığı yüksek olan zümrenin ne kadar riskli bir hayat sürdüğünün canlı örneği.
Umut ediyorumki ülkemizin ana taşlarından olan diğer holding sahiplerinin başlarına bu gibi durumlar gelmesin .