Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Admin (MASON) hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Nefret ediyorum
Fena biri degil
Cok bilgili
Tam bir Mason
Guvenilir
Yalanci
Durust
Harikulade bir insan
Iyi bir insana benziyor
Asiri gizemli
Masonlara yakismiyor
Asiri disiplinli
Rahatsiz edici
Hicbir fikrim yok

Gönderen Konu: MASON  (Okunma sayısı 92586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 21, 2012, 12:54:02 öö
Yanıtla #50
  • Uzman Uye

Sayın karahan , kardeşimiz b12 bence Sayın Mason'un ifadelerini ve anlatımını ; sanki İman edilecek sözler gibi anlıyor olabilir. Kardeşimizde zamanla sevgiyi göstermenin şu anki anlatımı sanki Tapınma gibi , bize nakletti yada biz öyle algıladık zamanla bu  üslüp düzelir .Saygılar   :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 18, 2012, 10:16:09 öö
Yanıtla #51
  • Ziyaretçi

cok fazla tanımadıgım için yorum yapamıyorum bildigim birsey var direk ıletılere cevap verır ama sinsile yolunu hatırlatır. yogun calısması sonucu olarak dusunuyorum

Kasım 18, 2012, 11:51:13 öö
Yanıtla #52
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kendisi hakkında bir seçeneğe katılmam için kendisi yeterince tanımam gerektiğini düşünüyorum. Fakat Site içerisinde dolaştığım bu süre zarfında kendisinin Açık sözlü ve sağlam bir geçmişinin olduğu düşüncesindeyim. Bu söylemlerime karşın söylediği ve açıkladığı şeyle benim için güvenilirdir.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Mayıs 14, 2013, 10:11:40 ös
Yanıtla #53
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Otoriter, adaletli, mesafeli, kültürlü.
Hiç "kardeşlerim bana öyle derler" demesine hacet yok direkman "masonun dibiyim" diyebilir. (dibiyim= halk söyleyişinde son noktasıyım, en ileri noktasıyım)
Adaletli kısmını biraz açarsak bütün üyelere tanışma bölümünde aynı mesajı atıyor hiç bir adaletsizlik yok  :)

Tahminen siyah saçlı orta boylu ince seslidir diye hayal ediyorum. Gerçek yüzünü görmek daha nasip olmadı :(
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2013, 10:14:28 ös Gönderen: Samuray »

Mayıs 15, 2013, 08:53:01 ös
Yanıtla #54
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sadece 7 adet seçim yapabilirsiniz.
 Nefret ediyorum                                  :Tanımıyorum tanımadığım için nefret edemem
 Fena biri degil                                      :Üstteki şık geçerli

Cok bilgili                                             :Bilgili olduğunu düşünüyorum ama yinede göreceli bir kavram lakin sn.adam kadar bilgili olduğunu  düşünmüyorum
 Tam bir Mason                                     :mason olmayı bilmediğim için tam mı yarımmı?bilemiyorum
 Guvenilir                                              :her insan kadar güvenilirliği vardır
 Yalancı                                                 :muhabbetimiz ve alışverişimiz olmadı bir kere ticaret yapsam anlarım ama?
 Durust                                                 :evet o izlenimi veriyor lakin dürüstlüğünü test etme şansımız olmadı.
 Harikulade bir insan                            :kesin bir kanaatim yok dediğim gibi harikuledeliğinide test edemedik.                             
 Iyi bir insana benziyor                         :bendede o izlenim var ama muhabbet etmiyor edemedik
 Asiri gizemli                                          :en kesin yargı bu çok gizemli öylesi hoşuna gidiyor hatta gizemi ajanlara bile benziyor.
 Masonlara yakismiyor                          :saçmalanmış bence kim nereden bileilir.

Asiri disiplinli                                        :orası kesin bak işte sanırsınki köşklerde yetişmiş bir asilzade sarayda eğitim görmüş gibi disiplini  doğuştan geliyor gibi ,
 Rahatsiz edici                                       :kişinin algısına göre değişir

Hicbir fikrim yok                                     :hayır benim bir çok fikrim vardı ve yazdım.

Not:Böyle bir anket insanı narsist yapar açılalı epey olmuş ,sn.masonu tanımam ama verilecek cevaplardan gururu okşanıyorsa tamamdır narsist oldu demektir,neden ihtiyaç duyulurda açılır böyle anketler bilemedim,oturup mantıklı mantıklı yazmaya çalışnalarda var,ama bence sn.masona eziyet ediyorsunuz?
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 10:45:35 ös Gönderen: space »
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 15, 2013, 09:29:48 ös
Yanıtla #55
  • Aktif Uye

İlkeli, tutarlı, istikrarlı.

Şubat 24, 2015, 01:43:52 öö
Yanıtla #56
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sanırım kendisini 'bu sitede'n sonra tanımanın yolu, bir gün HKEMBL üyesi olmak. Ayrıca bir gün bu güzel kardeşliğe girmeyi başarırsam, tanışmayı istediğim ilk insanlardan birisi. Onun dışında kendisini tanımıyor ve şahsını bilmiyorum.

Saygılar...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 18, 2015, 06:58:18 ös
Yanıtla #57
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Yeni üyelerin görüşlerini de almak güzel olur belki de...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 18, 2015, 09:31:56 ös
Yanıtla #58
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kişisel olarak tanımıyorum bu sebeple nefret ediyorum demem mümkün değil. Kişisel olarak tanımadığım gibi, tanıyanı da tanımadığım için sadece bu forum içerisinde yaşananlar ışığında yorum yapabilirim.

Anlaşabileceğim bir insan kesinlikle değil.

Tanıdığım Masonlar içerisinde fikir ve düşünce olarak karşı pozisyonda bulunduğum ilk Mason.

Ama yiğidi öldür hakkını ver demişler. Ben bu kadar OBJEKTİF bir insan hiç tanımadım. Belki de kıskanıyorumdur :) (Şıklarda yok)

Benim için farklı konumda olan 2 Mason üyemizden 1 tanesidir..

1 Bay Mustafa Kemal
2 Bay MASON

Benim kadar yüksek egoları olan bir insanın itiraf etmesi pek kolay değil ama; fikirlerini ve düşüncelerini beğenmiyor olsam da, tarafsızlığından ve olaylara objektif yaklaşımından şüphe duyulmayacak bir insan bence.

Sevmiyorum ama Saygım Sonsuz...

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Nisan 20, 2018, 03:35:40 ös
Yanıtla #59

Saygideğer @MASON,Sizinle ilgili bir başlık açmayı düşünmüştüm.Ama bu başlığı cezalı olduğum zamanlarda okumaya bol bol zamanım  olduğu  vakitlerde paylaşımı okumuştum.Sevgili Mason'u kısa vadede tanısamda olumlu yönleri ile dürüst,ilkelerine bağlı,tutucu,seviyeli, saygılı, anlayışlı,kendisini ve misyonunu düşünen,hisleri güçlü (bunun farkında mıdır bilemem),samimi... Sayın Mason'un olumsuz tarafları ise olumlu taraflarından belki daha azdır.Oncelikle bir taş ustası olarak  kendisine bir benlik (enaniyet) kişiliğinde oluşturmuş ve o benlik duvarından artık kazma , kürek,pergelle inşaatını örüp bitirmesi aşmasi lazim.Ego (bencillik), üyeleri dinlemeden habersiz direk cezalandirmasi, suçlu-sucsuz herkesi ayni karede görmesi,merhamet duygusundan yoksun,İyi bir dinleyici gibi görünüyor olmasi ama hayatı, gerçekleri görmede eksik gibi.Hep Mason kardeşler için yapıcı ( verici ) olmasi oysa ki insanlar olmasa Masonlarda var olamazdı.Bayanlara karşı daha kibar olunabilir.Kati kuralları üyeleri sıktığı için forumdan uyeler belli bir zaman zarfından sonra baskıdan yada cezai durumdan dolayı girmemeye veya uzaklaşmaya başlamasi.Sitede emek veren harici uyeleri bir anda silip atabilmesi...İki aydir gereksiz ileti Masona yolladığım icin cezalıydım.Artık beni anlayan "Churc Seminary"grupları ile bir araya gelip bilgilerimi paylaşıyorum.Bu konuda ihtisas yapan aydınlarla bilgi alışverişi yapıyorum.Masona gereksiz gördüğü iletilerde bulunmaya gerek kalmadi.İnsanlar anlaşılmadığı yerde durmaz.Anlayabilecek aydin insanlar çıkar.Gittiğim seminary bir Üniversite.Her daldan bilim insanlarına sorularımı yöneltiyorum.Bu konuda bana yol gosterip ilgilendiler... Saygıdeğer Masona kırgın değilim.Fikirlerimden dolayı beni mazur görsün...Saygılarimla.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2018, 03:51:06 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!