Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk-Murat Bardakçı-Fatih Altaylı-Sorular  (Okunma sayısı 51527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 07, 2009, 07:36:32 ös
Yanıtla #60
  • Ziyaretçi

Sevgili Karahan;
Ben masonluğu bir sanat,masonları ise o sanatın sanatçıları olarak görüyorum.Bu sanat yüzyıllarca zaman sanatçıları tarafından işlenmektedir.Sanatçıları sanatı hakkında yorum yapmamış,yapmıyor ve yapmayacağını da az çok  bu konuya vakıf  tüm insanoğlu biliyorken;
Sanata vakıf olmadan sanatçı gibi davranmak genel etiğe aykırıdır.Bu aynı zamanda gazeteciliğe de aykırıdır.

Zırvalamak; boş konuşmak,kelime kalabalığı yapmak eş  anlamındadır.Ben de kelimeyi hakeret anlamında değil aksine gereksiz konuştuklarına atfen cümlemde kullandım.

Ben bir harici olarak elbette bir taraf olamam bu konuda ama, yüzyıllardır konuşulmayanı yani ketumiyet esasken bilinmeyeni de kalkıp biliyormuş gibi ki birde etik olmayan bir üslupla konuşmak doğru değildir.Doğru olan Bilgiye kesin olarak ulaşmadan bilgi hakkında yorum yapmamaktır.onların da bizim gibi forumda araştırıp,doğruyu doğru kişilerden öğrenmesidir.
Ayrıca fikrime katıldığınıza sevindim sayın Karahan.
 Sevgilerimle…

Temmuz 16, 2009, 10:58:57 ös
Yanıtla #61
  • Uzman Uye

Ben de merak ettim bilen, düşüncesi olan?

Ya gok kubbenin 41. dk 54 sn koordinatinin Halic Koprusune tekabul etmesi neyin nesidir?

Ekim 10, 2009, 07:33:30 ös
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

Ekim 13, 2009, 07:36:13 ös
Yanıtla #63
  • Aktif Uye

Eşya zıddı ile bellidir.
İzledikçe  masonluk gözümde daha da netleşmiştir.

Teşekkürler Sayın Akyol.
Alıntı
İzlemek isteyenler indirebilirler .

Ekim 20, 2009, 04:46:52 öö
Yanıtla #64
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sevgili Forum Üyeleri,
Siteye yeni katılmış bir harici olarak forumdaki konuları sırayla okuduğum için bazı eski konulara henüz yorum yapabilme şansım oldu. Siteye üye olmadan önce masonik ve anti-masonik kitapları okumaya başladım. Böylece masanın her iki tarafında bulunan tarafları objektif olarak eşit mesafede kalarak tanımayı tercih ettim. Hala da çeşitli kitapları okuyarak Masonluk hakkında kendi bilgi seviyemi arttırmaya çalışıyorum.
Okuduklarımı kendi akıl süzgecimden geçirdikten sonra hangisinin bana daha doğru geldiğine karar verdim.
Öğrendiklerimden çıkardığım sonuç;
Bahsi geçen programlar gecenin ilerleyen saatlerinde tamamen rating almak amacıyla hazırlanmıştır.
Ezoterik eğitim sistemine yüz yıllar boyunca sadık kalmış, bundan dolayı hariciler tarafından her zaman merak edilmiş, gizemini çözemedikleri bu ezoterik sisteme dahil olamamış kişilerin ve/ veya şahsi menfaatlerine ters düşmüş dini veya siyasi oluşumların oluşan kızgınlık ve kıskançlıklarından dolayı gündemden asla düşürmedikleri Masonluk sistemini boy hedefi yapmalarından kaynaklanmaktadır.
Mason kelimesinin geçtiği her eser ister yazılı ister görsel olsun hele birde anti düşüncelere sahipse toplumlarda çok ilgi çekici olmuştur. Kitaplar birden çok basım yapmış, filmler ise defalarca izlenmiştir.
Anti Masonik yayınlardan menfaat sağlamaya, yüksek gelirler elde etmeye çalışmışlar ve kısmen de başarı sağlamışlardır.
Gecenin ilerleyen saatlerinde o programı Türkiye çapında kaç kişi izlemiş olabilir ki ? Onlara kızan bir kesiminde programı izlemesi, yayın anında mailler göndererek istediği tepkileri alması onları hedeflerine ulaştıkları izlenimini kendilerine hissettirmiştir diye düşünüyorum. Gelen tepki maillerini okumamaları bundan olabilir diye düşünüyorum.

Sonuçta bu kişilerin Masonik konular hakkında bilgi sahibi olmasının veya derin araştırmalar yapmalarının gereği veya önemi yoktur, çünkü toplumun büyük bir kısmı bu konu hakkında doğru bilgiye sahip olmadığı için onlara istedikleri şekilde kendi düşüncelerini satma fırsatını vermesi onlar için önemli ve yeterlidir.

Bu nedenle bu insanlara kızmak, sinirlenmek sadece iç huzurumuzu bozacak, kendimize zarar verecektir. Önemli olan onların doğru bilgiye ve gerçeklere ulaşmamak için verdikleri çabaya üzülmektir.
Onlarında bir gün gerçek ve doğru bilgilere ulaşabilmesini dilememiz bizlere daha fazla huzur getirecektir.
Sevgi ve saygılarımla.

Ekim 20, 2009, 11:53:29 öö
Yanıtla #65
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kızmak , sinirlenmek,öfkelenmek bilgin bir insana yakışmayan hususiyyetlerdir. Bugün birçok insanlar birçok şeyleri tanımadan geçiyorlar. Ama birgün herşey ortaya çıktığında ne olucağını herkes biliyor. Fazla söze gerek yok bence. Bu bilgisiz olduğu halde konuşan insanlar hep bilgisiz olupta konuşma hakkına sahip kalıcaklar. Ama bunu istemiyoruz çünki herbir insanın doğru yolda olmasını umut ediyoruz. Ama bugün bu insanların ellerini sıkarak uyandırmak istememizin de anlamı olmaz. Zaman kendi işini görücektir.

Aralık 28, 2009, 04:11:35 öö
Yanıtla #66
  • Uzman Uye

M.B. son bir kaç programdır günah çıkarıyor. Hem de nasıl vah vah vah. Yok öyle yapmadım da, böyle yaptım da, yok öyle demek istemedim de, yok öyle anlaşıldı da. Konuya da öyle alakasız giriyor ki, birden Masonlukla ilgili yaptığı programdan konu açıyor.

Mart 20, 2010, 01:45:37 ös
Yanıtla #67
  • Uzman Uye

Programa Türkiye'nin önde gelen parapsikoloji uzmanı, yazar Ergun Candan katılacak

Teke Tek Özel yarın akşam gizli sırların kapılarını aralayacak. 3 boyutlu olarak da izlenebilecek programa konuk olarak Türkiye'nin önde gelen parapsikoloji uzmanı, yazar Ergun Candan katılacak.

Habertürk Gazetesi'nin bugün ücretsiz olarak verdiği gözlükler sayesinde 3 boyutlu olarak da izlenebilecek programla Fatih Altaylı, Murat Bardakçı ve Ergun Candan yarın akşam evlerinize konuk olacak.

Mısır Uygarlığı'ndaki büyük piramidin mimarisinde hangi mesajlar gizlendi?

2000 yıldır insanlıktan saklanan sırlar neler?

Türkler Şamanizm'i neden terk etti?

Nostradamus'tan, Edgar Cayce'ye kadar pek çok ünlü kahinin öngörüleri gerçekleşmeye başladı mı?

Ölümden sonra yaşam devam eder mi?

3 boyutlu yayınlanacak Teke Tek Özel'de yarın akşam Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı soracak, Ergun Candan, canlı yayında yanıtlayacak.

Teke Tek Özel, 21 Mart Pazar saat 22.05'te Habertürk'te.

Kaynak: http://www.haberturk.com/medya/haber/502055-teke-tek-ozel-3-boyutlu-yayiniyla-evlerinizde

Not: Sadece program duyurusu için, ayrı bir konu açmak istemedim.

Mart 20, 2010, 03:21:42 ös
Yanıtla #68
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Çok ilginç bir program olacağı kesin.Kerem Doksat hocanın dediği gibi 2 Narsist adamın arasında Ergun Candanı doğrusu merak ediyorum.Umarım Masonlukla ilgili aradıkları cevapları verebilir ergun candan.Her ne kadar konu tamda masonluk olmasada muhakkak mevzusu geçecektir.Burda bence birde tesbit yapmalı Murat bardakçı yada Fatih Altaylı Programlarında masonlukla ilgili düşünceleri tam olarak anlatamıyorsa bence tek suçlu onlar değil.Hala insanlar kafalarındaki önyargılar kırılamamışken ve bunun içinde en ufak bir çaba gösterilmiyorsa konuyu sadece katılan birikim sahibi insanlar biliyorsa ki burası tartılısılabilir ilgi ve merakı bu konuda olmayan bu tip entellektüellerin yorumları bundan öteye gitmez zaten.

Ben 2 yıldır nerde ise bu siteden faydalanıp okuyarak araştırıyorum ilk zamanki ön yargılar ancak kırıldı ve sadece işin en başında şunu anladım inisiye dedikleri olay bu imiş.Bende kendimce olayın başlangıç kısmında kendimce inisiye oldumn sayılır.Demem odurki masonlar ne yaparsa yapsın mevcxut semavi dinlerin varlığında eski dinsel anlatımları anlatıp yaşatmak kolay olmasa gerek.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 22, 2010, 10:32:30 öö
Yanıtla #69
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İlk yazıyı ben yazmış olayım.Programı sonuna kadar izledim maalesef  Ergun bey sonuında pes etti.2 büyük egolu Narsisitin saldırılarına daha fazla dayanamadı kendi isteği ile programı bitirmek istedi.

Açıkçası şunu söyliyeyim bilgi hem cahilde hem akıllıda çok farklı duruyor.Her ikisindede bence aynı oranda tehlike saçabiliyor.Belliki altaylı konulara fazla vakıf değil ve sadece yüzeysel bardakçıyı kullanıyor yani bir nevi bilgi bankası gibi.Bunu kendide diyor zaten kelime aralarında.

Murat Bardakçı artık her hafta beni şaşırtıyor iyice,o kadar önem verdiğim bilginin kötü kullanıldığında ne kadar tehlikeli olduğunu gördüm,kısaca açıklamaya çalışayım.

Ergun candan dün akşam sadece çok kibar ve saygılı olduğu için paçasını kurtardı murat bardakçı program sonunda resmen böyle söyledi,inanılır gibi değil.

Ezoterizmi sadece kendi bildiği ve inandığı gibi ifade ediyor ve kabul ediyor.Aksi bir düşünceye ise şans tanımıyor.

Narsisitliği o kadar üst boyuttaki her konuda bilgi sahibi olduğunu sandığından sıkı ahkam kesiyor hatta dün akşam ezoterizme inanmanın şirk olduğu fetvasını bile verecek kadar kendinden geçti.

Anlatılacak çok şey var ama gerisi sıkıcı olur.sevgiyle kalın
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo