Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ünlü Masonlar  (Okunma sayısı 110802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 04, 2007, 03:27:45 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Dediğiniz gibi iddia olabilmesi için kanıt olması gerek yani bir haber kanalına çıkıp şu kişi Masondur şu Locaya kayıtlıdır vs. gibi şeyler söylemek gerekir ama sadece düşünce söylenirse bu düşüncedir. Her insanın Mason olabilme ihtimali gibi bu kişilerinde Mason olma ihtimali vardır. Amerikan yetkililer Mason iseler Türklerdede elbetteki vardır ama kimlerdir? Tabi kişi Mason olmadıkça bunu bilemez, bunun kanıtı olamaz, yani tam bir muammadır. Kısaca sadece düşünür!..

Nisan 04, 2007, 03:33:46 ös
Yanıtla #11

Sayın Kaan ,

Kişi Mason olsa dahi diğer Masonları tanıyamıyabilir.
Masonlar kendi istekleriyle ortaya çıkmadıktan sonra aralarından biri bunu açıklarsa herhalde dışlanıcaktır.
Kendi kabul etmedikten sonra ispatlamakta kolay değil.

Nisan 04, 2007, 03:37:45 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Haklısınız Sayın Fraternis sanırım aynı Locadan kişiler birbirlerini tanırlar ama sırlarını tabiki diğer kişilere vermezler yahutta şu kişi masondur denilemez bu durumda dışlanması büyük ihtimaldir!..

Nisan 04, 2007, 03:49:43 ös
Yanıtla #13
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Soylediklerinizin cogunlugu dogru. Bir insan Mason olunca o kisiye "Dunyadaki butun Masonlarin Listesi" verilmiyor. Her Mason diger Masonlari bilip tanimayabilir. Yanliz sizlerinde tahmin edebilecegi gibi, bir kisinin Mason olup olmadigini, yazilarindan, konusmasindan, davraniznidan, hareketlerinden, giydiklerinden vs... anlayabiliriz. Bu nedenle, yuzyuze gorusmemis olsak dahi, bir kisinin Mason olup olmadigini merak ediyorsak, onunla ilgili kucuk capta bir arastirma yapmamiz yeterli olacaktir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 04, 2007, 03:53:14 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Kesinlikle :) kişinin yanılma ihtimalide olabilir ama doğruluk payıda olabilir sonuçta. Ama yinede hiçbir zaman emin olunamaz  çünkü Masonlar iyi sır saklıyorlar ve özellikle Türkiye'de Masonluklarını pek açığa vurmazlar :)

Mayıs 22, 2007, 10:24:38 öö
Yanıtla #15
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Merhabalar,

Ne kadar uygun bir davranış olduğu tartışılır ama, ilk mesajımı buradaki bazı cümlelere ilişkin duyduğum rahatsızlığı belirterek atmak durumunda kaldım, gönül isterdi ki daha sıcak bir merhaba olsun.

Sayın İttihatçı, Başbakan hakkında belirttikleriniz masonluk hakkında sizinle çok farklı bakış açılarına sahip olduğumuzu gösteriyor. Diyorsunuz ki "Başbakan Tayyip Erdoğan gibi küçük bir insanın Mason olduğuna en azından ben eminim. Belediye başkanlığından, yargıdayken Başbakanlığa vs. bu herşeyi zaten açıklıyor.
"

Her şeyden önce bu bakış açısı, yani sizin deyiminizle "küçük bir insanın" masonluğu sayesinde yargıdan kurtulup başbakanlığa yükselmesi fikri, toplumun genelinde bulunan bir yanlış beklentinin sonucudur diye düşünmekteyim. Zira henüz Mason olmamışken imzalatılan belgede dahi, masonluğun herhangi bir çıkar sonucu yaratmayacağı, bu beklenti ile girenlerin kısa sürede mutsuz olup bu kurumdan ayrılacağı belirtilmektedir.

Küçük bir insan olduğu düşünülen bir insanın masonluğundan söz edilmesi, vurgulanması da bana irrite edici bir tavır olarak geldi açıkcası.

Dahası, (isimlerinin yayımlanmasını istemeyen) Masonların isminin çarşaf çarşaf yayımlanmasının kaynağı olarak öngördüğüm Sayın Başbakanın bu hızlı yükselişi ancak ve ancak masonik değil, çıkar ilişkisine bağlı tarikat ilişkileri ile ilintilidir diye düşünüyorum.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Mayıs 22, 2007, 02:37:16 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Wow. Arkadas bilgili, saygili, aciklayici... Sevdim... Hosgeldin... iyi yaptin. Dediklerine aynende katiliyorum.

Ekim 29, 2007, 02:05:14 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

SEVGİLİ  Omnia Tempus Alit 

son satırlarında doğruluk payı %100'dür ki ben bunu çok iyi biliyorum  bildiğim başka birşey dahi vardır BAŞBAKANIN kesinlikle mason olmadığıdır.
SAYGILAR

Mayıs 14, 2008, 05:22:05 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sn Kaan
Başbakanın veya cumhurbaşkanının mason olsalar dahi bu açıklasalar türkiyede yaşayan bazı kesimlerin Mason Kardeşlerimize bakış açısından dolayı toplumda kutuplaşmalara ve büyük istikrarsızlıklara yol açabilir.Hem bir başbakana "küçük insan" demek veya herhangi bir kişiyi rencide edici ve küçük düşürücü ibareler kullanmak bu forumun bağlı bulunduğu ilkelere ve felsefeye aykırı bir tutumdur. Unutmayalım ki vaad edilen  topraklara barışıda, huzuruda, refahıda getirecek olan Kardeşlerimizdir.Bizde bir gün seçilmiş Kardeşlerimizin arasına katılırsak şeref ve onurumuzla Kardeşlerimize yardım edicez.Sonuçta "sahip olacağımızda, olamayacağımızda bu."
Saygılarımla

Temmuz 10, 2008, 01:55:42 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sabancı'nında birçok yahudi ortağı vardı. Hatta bu gün içtiğimiz en pahalı sigaraları üreten amerika firmasının Türkiye ayağının %25 ortağıdır. Nerden nereye geldiler. Demek istediğim zorluklara direnip iyi mevkilere gelen insanların hepsine mason demek yanlış olur. Sabancı gibi birsürü iş adamı var.
Diyebilirsiniz ki Masonlar bu tarz insanlarda ışık görüyor. Ve onlara destek oluyorlar ve hem kendileri güçleniyor hem de çalışma potansiyeli olan bu insanlar hakettikleri yere geliyorlar. Buna herhalde kimse karşı birşey söyleyemez.
Sn. Ramirez Sn. Mason size bunu açıklayamaz. Sn. Ahmet Necdet Sezer'i bilemem ama Başbakan Tayyip Erdoğan gibi küçük bir insanın Mason olduğuna en azından ben eminim. Belediye başkanlığından, yargıdayken Başbakanlığa vs. bu herşeyi zaten açıklıyor.

Masonların hepsi olmasada bir kısmı kimliklerini gizleme ihtiyacını güderler bu soruyu Sn. Mason açıklamıştı ama Türkiye büyük çoğunluğu Müslüman bir ülke olduğundan vede Mason localarının olduğu tek müslüman ülke olduğundan ayrıca genelde halkın Masonluğa pek sempati ile bakmadığından Türk Masonları kimliklerini gizlerler, bazıları ise ölümünden sonra açıklanabilmesini isterler, diğer bir kısmıda hiç açıklanması istemezler!..