Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eflatun  (Okunma sayısı 2119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 21, 2010, 05:16:56 ös
  • Ziyaretçi

Gerek müziği gerekse sözleriyle oldukça başarılı bir cd olmuş.İnsanı sakinleştiren,dinledikçe daha çok dinlemek istenecek şarkılar bestelemiş.Özellikle sıkışık,insanı bunaltan trafikte,insanı alıp götüren eserleri var.Ezginin Günlüğü,DüşSokağı Sakinleri gibi grupları beğenen arkadaşların Eflatun'u da beğeneceğini düşünüyorum.Özgeçmişi hakkında çok fazla bilgiye ulaşamadım ama bulabildiğim kadarını sizlerle paylaşıyorum.
"Eflatun kendi deyişiyle şairler şehri İzmir'de doğdu. Edebiyat ve müzik, ayrı yollarda akan birer su gibi onun şarkılarında denizleşti. Konservatuvar yıllarını gündüz müzisyen, geceyse bir edebiyatçı olarak yaşadı. Müzik eğitimini dünyanın en zor çalgılarından biri olan Korno bölümünde tamamladı. Bu arada gizli kalmış edebiyatçı kimliğini de ihmal etmeyip durmadan hikayeler,şiirler ve senaryolar yazmaya devam etti. Birgün, yazmış olduğu bir hikayenin altına ' Eflatun ' adını çiziktiriverdi . O anı günlüğüne şu şekilde yazmıştı ; '' kalbimde eski ve büyük ve de sihirli bir kapının aralandığını hissettim. Bir şeyler sanki cereyan yaptı içimde. Saçları uçuştu aklımın '' . O gunden sonra ürettiği her eserin altında bu ismi neşretti. "

Beğendiğim 2 parçasını paylaşıyorum.

Eflatun - Tiril Tiril - Official Klip (www.Mavizel.com)

Eflatun - Cennette Bir Akşam Üstü

Saygılarımla