Masonlar.org - Harici Forumu

 

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Diger Konular / Ynt: VEDA
« Son Gönderilen: Gönderen: Zennn Bugün, 09:47:54 ÖÖ »
Vedanız konusunda söz söylemek haddim değil ancak izninizle birkaç şey söylemek isterim. Bir harici olarak benim anladığım Harici Forum masonluğun ne olduğundan çok ne olmadığını anlatmak üzere kurulmuş bir internet sitesi. Masonlar.org Harici Forum’da bir hariciye kişi mason olarak tekris edilmedikçe masonlukla ilgili bilgi verilmeyeceğini düşünüyorum. Zannederim “özel ve beni ilgilendiren konulardan” kastınız bu. Kastınız bu değilse sizi yanlış anlamışım, özür dilerim. 
Harici Forum kurulduğu günden bu güne masonluk konusunda ağırlıklı olarak “Türkçe” ulaşılabilir kaynakların büyük kısmının derlendiği, spekülasyonların, tabirimi mazur görün, kitaptaki en eski geyiklerin sıralanıp bitirildiği temel bir kaynak halini almış. Bu kaynağa ciddi katkıda bulunmak giderek zorlaşıyor, zorlaşacak. Ama çaba sarf etmek giderek daha da değerli olacak. Harici forumda özellikle Sn. ADAM tarafından sorulmuş henüz hakkıyla cevaplanmamış sorular var. Araştırmak gerek. Zannederim “forum doymuş durumda” ifadenizden kastınız bu. Kastınız bu değilse sizi yanlış anlamışım, özür dilerim.
Bir harici olarak fikrimi belirtmek istedim. Karar sizin.
Saygılarımla.
2
Arkeoloji / Ynt: 3000 Yıllık Dev Kadın Heykeli
« Son Gönderilen: Gönderen: Tık-Tik-Tak Dün, 11:39:01 ÖS »
 Değerli bir paylaşım; teşekkürler.

Sevgiler
3
Diger Konular / Ynt: VEDA
« Son Gönderilen: Gönderen: Farmakoloji Dün, 10:44:02 ÖS »
Sayin @MEDUSA  geçmişte şöyle bir paylaşım yapmıştı.Belirli seviyedeki üyelere özel bir bölüm olmali diye.Sayın Medusaya şimdi hak veriyorum.Belirli olgun,bilgi birikimi olan üyelere belirli bir bölüm açılabilir.Herkes her paylaşımi icine sindirmiyebilir.İlgi alanina bazi konular girmeyebilir.Bende diyorum ki Sayin @ADAM artik evine donme zamanı geldi.Sayin ADAM bizi okuyorsan sizi beklediğimizi unutmayin.Daha yolun başındayız.Sayin @ANARCHOSA  nereye gidiyorsunuz?..Saygilarimla.
4
Diger Konular / Ynt: VEDA
« Son Gönderilen: Gönderen: Tık-Tik-Tak Dün, 10:37:01 ÖS »
Bundan sonra, sizdeki bu kadar yoğun bilgi birikimi ile, yaşadığınız real cevrede, sizin aidiyeti hissetmeniz çok zor olsa gerek; zira,siz buradan yeşeren ruhun bir parçası idiniz ve enerjisini enerjiniz ile besliyordunuz.

Duygu sömürüsü,otorite kurma,tenkit etme ve mesafe koyma eylemlerinden öte ve yüce olan, tüm benliği hissetme ve doyurma yollarını keşfetmeniz dileği ile...Hoşca Kalın.

Saygılar
5
Diger Konular / Ynt: VEDA
« Son Gönderilen: Gönderen: NOSAM33 Dün, 10:29:01 ÖS »
Bana göre ERKEN KAYIP ...
6
Diger Konular / Ynt: VEDA
« Son Gönderilen: Gönderen: Alşah Dün, 10:12:54 ÖS »
      Sayın ANARCHOSA güzel bir veda metni hazırlamış, bana "hayırlısı olsun" demek düşer.
      Her şeyin gönlünce olması dileklerimle.
      Saygılar-sevgiler.
7
Hukuk / Ynt: Devlet mi halk icin? Halk mi devlet icin?
« Son Gönderilen: Gönderen: Tık-Tik-Tak Dün, 10:12:25 ÖS »
 Bu soru, sayısız sonuçların bir araya gelerek oluşturduğu ve cevaplanabilmesi için sayısız değişkeni bünyesinde doğası gereği sentezlediğinden dolayı zorlayıcı.Diğer bir sorun; sorunun cevaplanmasını sağlıyabilecek bütün verilerin hemen hemen hepsinin soyutlaştığı bir çağda,zamanda,ülkede ve biçimde şekillenerek bu form aracılığı ile sorulmuş olması.

Sayısız sayılabilecek eksik veriler içinde sorulan bu sonuç odaklı soru,yapısı gereği yine sonuç kavramına doğru soyutlaşmaya mahkum.

Örneğin bu sorunun bu çağda, sermaye sahiplerine sorulması uygun bir cevaba vesile olabilirdi; "Tavuk mu Yumurtadan, Yumurta mı Tavuktan Çıkar?" sorusunun en net cevabı alınabilecek canlı olan horoz'a sorulması gibi...

Sevgiler

8
Hukuk / Ynt: Devlet mi halk icin? Halk mi devlet icin?
« Son Gönderilen: Gönderen: Tij Dün, 07:51:05 ÖS »
Tarihte tekerrür yoktur, benzerlikler olabilir.
9
Diger Konular / Ynt: VEDA
« Son Gönderilen: Gönderen: Tij Dün, 07:49:30 ÖS »
Sayin ANARCHOSA ne diyeyim bilmiyorumki.
Bundan iki ay önce özel ileti olarak bana bir soru sormustunuz.

Sanirim sordugunuz sorunun cevabini kendiniz bulmussunuz ki gitmek istiyorsunuz.

Her sey gönlünüzce olsun.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10