Masonlar.org - Harici Forumu

 

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Sayın @Surgeus , Verdiğiniz link ve açıklama için teşekkür ederim.Sayin Nosam33'un Tanju Koray paylaşımı ve Sayın ADAM'ın açıklaması mantıklı.Koray Aydın'in açıklamasını  araştırırken beyaz iyiliği ,siyah kötülüğü remz eder diye  okumustum.Ama kaynağindan emin olamadım.Dediğiniz gibi başlıktaki simge derin olduğu için 17 maddeye takılıyor... Saygılarımla.
2
Benim forumda sormuş olduğum hatta sizler gibi santranç tahtasına, sadece renk olarak, benzettiğim soru ve verilen yanıtlar

https://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=19564.msg127068#msg127068

Sayın NOSAM33ün yapmış olduğu alıntı ki masonlukta çok kıymetlidir Tanju Koray kardeş, ve sayın ADAM’ın cevapları benim için yeterli olmuştu o zamanlar...

Selamlar

3
Sayın @Farmakoloji,

Yorumlarınıza tebessüm etmedim desem yalan söylemiş olurum. Masonlar kural koyucu değil geleneklerine bağlıdırlar. Masonluk bir okul ya da bir felsefe değildir. Ya da bir eğitim de değildir. Evet geleneklerimize sıkı sıkıya bağlıyızdır lakin bu masonik dünya ve bireysel gelişmemiz içindir. Masonluk üyelerinden tam aksine hırslarından kurtulmalarını söyler, iktidar kavramından arınmalarını tavsiye eder. Masonlar çalışma sırasında eğer gerekli ise  siyah beyaz yer döşemesinin üzerinden geçmezler etrafından dolaşırlar. Hatta bu dolaşmanın belli bir yönü ve şekli vardır. Lakin bunları açıklarsam forum kurallarını çiğnemiş olurum. Eminim ki sayın ADAM bu konuda bilgi vermiştir. Bu konu ile ilgili benim de bir sorum olmuştu ve forumdan çokça yararlandığımı söyleyebilirim.

Sevgiler
4
Sayın @Surgeus, Siyah-beyaz zeminin etrafında Masonlar toplandığı için bende o fikri uyandırdı.Aslina bakarsanız o siyah-beyazlı zeminde santranc taşı rolunde insanlar,santracıda oynayan Masonlar yani kural koyucular var...Daha fazla yönetmek,güç kavramında siyah-beyaz zeminde toplanmış kardeşlik ülküsünde hedef,ideal, başarı, hırs vs....Bu başlıkla ilgili sağlam açıklayıcı bilgi bulamadım.Bulduğum ise antimasonik başlıklar olduğu için açıkçası onları okumak beni sıkıyor..Masonlar organizasyon forumunda beyaz-siyah zeminle ilgili paylaşım olsa idi google arama tarayıcısından çıkardı.Var ise ben goremedim.Iyi bir kaynaktan açıklanması cok güzel olur derim.. Saygılarımla.
5
Bu konuda tahmin değil de bilgi üzerinden ilerlesek daha sağlıklı olacak gibi. Sayıları ya da masonları neden siyah beyaz zemin üzerinde diziyorsunuz:)
6
Sayın @Surgeus, Masonlar Siyah-beyaz zeminin üzerinde yürüyemezler sanki.Nedeni siyah renk farklı bir anlamı ifade ediyor.Beyaz renk farklı bir anlamı ifade ediyor.Iki renk çatışmasına girebilme olasılığı yüksek.Birde düşünün siyah-beyaz zemine sayıları dizdik.Masonlar sayıları dizince  siyah-beyazlı zeminden çıkış yolu aramaları mutlak derinliklerinde zor gibi... Not: Şah Memat yazısını Masonlar organizasyon sitesinde okudum.Ordada dikat ettiniz mi siyah-beyazli zeminin üzerine tek tek insanlar yerleştirillmiş.Santraçta zar (tas) gibi  çıkış yolu olamaz mı?..Saygılarımla.
7
Resim ve Fotografcilik / Ynt: Kendi işlerim
« Son Gönderilen: Gönderen: Farmakoloji Bugün, 05:23:33 ÖS »
Muhteşem ötesi bir tablo ve dahice resmedilmiş sanat eseri.. Tablolarda yer yer Masonluk sembolleri ve derinlikleri görür gibi oldum.. Başarılarınızın devamını dilerim.Saygilarimla.
8
Diger Konular / Ynt: 313 sayisi ne anlam ifade eder??
« Son Gönderilen: Gönderen: FAUST Bugün, 03:25:08 ÖS »
Yanlış hatırlamıyor isem ABD Michigan telefon alan kodu idi :)
9
Resim ve Fotografcilik / Ynt: Kendi işlerim
« Son Gönderilen: Gönderen: FAUST Bugün, 03:12:52 ÖS »
Harika çizim elinize sağlık ...
Saygılarımla ...
10
Resim ve Fotografcilik / Ynt: Kendi işlerim
« Son Gönderilen: Gönderen: A poor knight Bugün, 02:45:57 ÖS »
Selamlar,

Uzun zamandır kafamı meşgul eden bir problemi Geçiş Tablolarından ilham alarak ifade etme fırsatı buldum.

Bu tablonun direkt olarak bir mason çalışma tablosu ile bağlantısı yoktur.

Sağ ve sol stunları Boaz ve Jackin den kadın ve erkek olarak, Tüm tablonun temelini 7 L.S. olarak,
orta dikey şeridi; tabloyu okuyan kişi olarak ve üst kısımda başlangıç zamanını Zodyak haritasında
güneşin pozisyonu ile ifade ederek kullandım.

Okuyacak kişiyi yönlendirmiş olmak istemediğimden fazla açıklama yapmak istemiyorum.

Sergi 6 temmuz a kadar Bankalar Cd Minerva Han Kasa Galeri'de izlenebilir.

Saygılarımla.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10