Masonlar.org - Harici Forumu

 

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Islam / Ynt: Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: malang Dün, 11:56:15 ÖS »
Sn. Zaharoff,

Islama, Hırıstıyanlığa, Musevılığe ve farklı dınlere karşı saygısızlığa Ilk karsı çıkacaklardan bırısı benım. Sanırım sız Masonluğun kavramını tam olarak kavrayamamışsınız. Dunya genelınde bınlerce Mason locası ve Mason mevcut.. Hepsı farklı kısılıkte ve dınlerıde farklı. Mason kısıde Musluman, Hırıstıyan, Musevı, Deıst, Ateıst, Agnostık vb. gıbı pek çok dınden Mason mevcut.. Burada herhangı bır dıne saygısızlık göremıyorum..

Amacınız ceza almaksa buyrun cezada ödülde sızın olsun..

Buradan tekrar tüm Musluman dunyasının Ramazanı, Arıfe günü ve Bayramı mübarek olsun..

Saygılarımla.
2
Islam / Ynt: Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: Zaharoff Dün, 06:53:49 ÖS »
Eğer bu forumda mübarek Ramazan ayında şu saçma sapan yazıları okuyup da sessiz kalan müslüman varsa hepsinin yüzüne teker teker tükürmek isterdim. Ben bu yazıyı yazdıkdan sonra "elhamdulillah müslümanız AMA" diye başlayan hiç bir yazıyı okumayacağımı şimdiden söyleyim.

İslam ve Din karşıtı demek isterdim ama ne yazıkki İslam karşıtlığından başka bi yazısını görmediğim, ve bundan da bir öteye gidemeyen üyenin paylaşmış olduğu SAÇMA konu.

Bundan sonra İSLAM Dini hakkında ileri geri, tahrik edici paylaşım yapan kim olursa benden saygı beklemesin. Bende müslümanım. Hristiyanlık,Musevilik ve birçok din olmak üzere ve bu dine mensup olan kişilere burada bir saygısızlığımı gören oldu mu? Aksine birlikte hoşgörü örneği temsil edecek yazışmalarımız oldu. Dileyen eski konulara bakabilir.  İslam'a ve müslümanlara karşı acımasızca iletiler atanlar diğer dinlere karşı neden hemen saflık ve masumiyet kılığına bürünüyorlar? Sizin İslam ve müslümanlarla derdiniz ne?

Burada bir hakikati gören gözler olursa göstermek istiyorum. Sitenin ismi masonlar.org ve Masonluk hakkında birçok güzel bilgi barındırıyor. Türkiye'de son günlerde artan ve antimasonik kişilerin savunduğu "masonlar dinsiz, islam karşıtı, islam düşmanı..." gibi sözler yaygınlaşmakta. Bu foruma ziyaretçilerde girmekde yazılanları  okumakda. Ve böyle SAÇMA konuları görüp Masonlarla bağdaştırmakda.

Yönetim bana akıl vereceğine bu gibi sorunlarla ilgilensin.


Tüm dinlerde olması gerekendir. Islamda imam, hiristiyanlikta papaz, papa vb. musevilikte haham gibi kadınların olması çok iyi bir şey..

Umarım ki Papa'nin da bir gün bir kadın olması dileğiyle..

Saygılarımla..


Şunu yazan üye'de dilerimki şaka yapıyordur. Eğer ciddiyse yine diliyorumki müslüman değildir.


Sayın Arais,

Hadi şimdi beni diğerlerine yaptığınız gibi  "90 gün süreyle forumdan uzaklaştırıldınız." mesajı atarak keyiflendiriniz.

3
Islam / Ynt: Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: Arais Dün, 05:26:17 ÖS »
Sayın Zaharroff,Üyelerimize hitap ederken daha dikkatli olmanızı rica ederim.Saygılarımla
4
Islam / Ynt: Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: Zaharoff Dün, 01:33:58 ÖS »
Haber gibi üyelerde saçmalamış.  :)
5
Benim aklıma ARI KOVANI denilince "Arı kovanına çomak sokmak." deyimi de geldi nedense?

Son derece düzenli, disiplinli, yoğun bir çalışma ortamı KOVAN. Bu tür bir ortama tedbirsiz ve bilinçsizce müdahale ettiğiniz de arıların saldırısına uğrarsınız.

Masonlar sanırım arı kovanlarına çomak sokmamayı tercih ediyorlardır. 
Eğer bir kovana (Yani belki bir çalışma grubuna yada bir iş sahasına)  yönetsel anlamda müdahale edilecek ise bu tür bir ortamı tanımlamak için Arı Kovanı terimi kullanılıyor olabilir mi? 
6
Islam / Ynt: Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: malang Dün, 02:15:22 ÖÖ »
Tüm dinlerde olması gerekendir. Islamda imam, hiristiyanlikta papaz, papa vb. musevilikte haham gibi kadınların olması çok iyi bir şey..

Umarım ki Papa'nin da bir gün bir kadın olması dileğiyle..

Saygılarımla..
7
Islam / Ynt: Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: Tık-Tik-Tak Dün, 12:00:27 ÖÖ »
Dinlerin başlangıç aşamalarından zaman ile değişim aşamalarına kadar geçen süreçleri inceler isek,İstiridye'nin bir kum tanesini inci'ye cevirme süreci ile bağdaştırabiliriz.

İstiridyeler içlerine kum, çakıl veya zarar verecek parazit organizmalar girdiğinde bundan rahatsız olur. Bu gibi durumlarda bir korunma yöntemi olarak bu davetsiz misafiri izole eder ve üzerini sedefle kaplamaya başlar. Böylece inci oluşur.

İstiridyeleri toplum,dinleri ise kum tanesi olarak tanımlar isek,yaşanılan çağın gereksinimleri boyunca üstlerine ardı sıra sedef kaplanır ve inanç, inci gibi sürekli o kültürün aldığı şekillere göre iç içe geçen bir yapı kazanır.İncinin kalitesi şeklinin muntazamlığına göre değişkenlik gösterir, bu da sedef katmanlarının orantılı olarak eklenmesi ile alakalıdır.

Bir inancın ve ya inci'nin gercek değeri, orantılı ve yerinde bir gelişime maruz kalıp kalmaması ile ilgilidir.

Konu başlığında ifade edilen durumun, İslam inancına orantılı bir sedef katmanı ekleyebileceği kanaatindeyim.


Saygılar

8
Islam / Ynt: Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: Herakles Haziran 22, 2017, 09:56:53 ÖS »
Pek rağbet göreceğini sanmıyorum.
Tatlı su müslümanı diye tabir edilen , en ılımlı olanları bile belli başlı kurallara sıkı sıkıya bağlı.
Umarım herhangi bir saldırıya maruz kalmaz.
9
Islam / Kadin Imam
« Son Gönderilen: Gönderen: Tij Haziran 22, 2017, 09:02:05 ÖS »
Kadın imamlı liberal cami Berlin’de açıldı

Almanya’daki cami dernekleri bugüne kadar muhafazakar göçmenlerin organize olduğu kurumlardı. Berlinli kadın hakları savunucusu Seyran Ateş bunu değiştirmeyi amaçlıyor.
ALMANYA
Kadın imamlı liberal cami Berlin’de açıldı

Almanya’daki cami dernekleri bugüne kadar muhafazakar göçmenlerin organize olduğu kurumlardı. Berlinli kadın hakları savunucusu Seyran Ateş bunu değiştirmeyi amaçlıyor.
Deutschland Eröffnung liberale Moschee in Berlin (picture-alliance/dpa/M. Gambarini)

Kadın hakları savunucusu Seyran Ateş’in başını çektiği bir grup, Almanya’nın başkenti Berlin’de liberal Müslümanlar için bir cami açtı. İbn-i Rüşd-Goethe Camii’nde kadınlar ve erkekler birlikte ibadet edip vaaz veriyor. Caminin kapıları Sünnilere, Şiilere ve diğer Müslüman mezheplere açık. Kadınların namaz kılarken başını örtme zorunluluğu yok. Projeyi kamuoyuna tanıtan Ateş, Almanya’daki cami cemaatlerinde kadın olarak ayrımcılığa uğradığını hissettiğini ve bu nedenle böyle bir cami açma yolunu seçtiğini belirtti ve “Biz liberaller daha görünür olmak zorundayız” şeklinde konuştu. Projenin ortaklarından Freiburglu İslam bilimci Abdel-Hakim Ourghi de, bu camiinin “Müslümanların kendilerini yeniden tanımlamaları için bir imkan” yarattığını söyledi.

Türkiye kökenli avukat ve yazar Seyran Ateş, proje için Berlin’in Moabit semtindeki bir Protestan kilisesinden bir mekân kiralamış. Ancak hedefi orta vadede, kendi cami binasına sahip olabilmek. Köln kentinde de 2012 yılında kurulan Ren Bölgesi Müslüman Cemaati de, bir Protestan kilisesinin çatısı altında ibadet ediyor. 1970’li yılların sonunda Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçen İslam bilimci Rabeya Müller de, bu cemaatin kadın imamı.

Seyran Ateş, caminin açılışına paralel olarak “Selam, Frau Imamin” (“Selam, İmam Hanım”) adlı bir de kitap yayınladı. Ateş kitabında, Alman İslam Konferansı'nın, "İslamı yorumlama konusunda önceliği” Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) gibi İslami kuruluşlara vermesini eleştiriyor.

© Deutsche Welle Türkçe
10
Masonluk ile ilgili Sorular ve Cevaplar / Ynt: Ari Kovani (Masonik Terimler)de Ne ifade ediyor.
« Son Gönderilen: Gönderen: Tık-Tik-Tak Haziran 22, 2017, 07:24:45 ÖS »
Konu Arı Kovanı mı,Arı mı? Arılar sosyal böceklerdir; bireysel hiç bir arzuları yoktur,onlar için önemli olan türün devamlılığıdır.

İnsan türünün bazı örnekleri bir çok dogmatik saçma saplantılara yaygın biçimde kapılabilirken; hayvanlar, evriminin onlara verdiği zeka ve mantığın dışına çıkmazlar. Onlar, bilmeleri gerekenler neyse, onları evrim sayesinde öğrenmişlerdir. Gerekli olmayan bir şeyle asla ilgilenmezler. Gereksiz inançları, anlamsız hurafeleri olmaz.Bir Arı-"Durup bir şiir yazmalıyım" ve ya "Boğaz manzarasından uçarak bir çiçeğe konmalıyım" demez.Yaptıkları her eylem, kusursuz-muntazam bir düzen içindedir.


Hayvan türlerinin bir çoğunda gözlemlenen, evrim ile öğrenilmiş düz mantıkları, sadece hayatta kalmak üzerinedir.Sosyal hayvan türlerinde ise; bireyin değil, türün devamlılığı önemlidir.

İnsan denilen canlı, hem sosyal hem bireysel canlı türlerinin özelliklerini taşır.Hayata sosyal olmanın edinimleri olan kültürel birikimleri ezberleyerek düz mantıkla bakan topluluklar  ve insanlar da vardır,hayal kurabilenlerde,bu durumu dengeleye bilenlerde...

İnsan topluluklarının bir araya gelme nedenlerine göre yukarıdaki 3.hal de gözlemlenebilir.

(Karmaşık İnsan doğasını tanımlamak için tabiki bu kadar yalın bir benzetme yeterli değildir.)

Gereksinimine göre bir araya gelen sosyal böcek eğilimindeki topluluklardan düz mantık eğilimi olan bazı yapıları tanımlamaya çalışır isek:

İnsanların düşünce eğilimlerini katagorize ettiğimizde, sosyal böcek eğilimindeki hiyerarşik zihin yapılarına uygun düzenlenmiş toplulukları fark edebiliriz.Medeniyetlerinin tüm edinimlerini; ezber,zeka ve düz mantık üzerinden yürüterek materyalist yapı üzerinden tanımlarlar.Kendileri ne kadar inkar etsede, yaratıcılıkları sadece materyal doğadan kopyalama üzerine eyleme geçebilir.

Nazi Almanyası öncesi oluşan materyalist düz mantığın, nasıl arı kovanı gibi bir savaş makinasına dönüştüğü, konu adına güzel bir örnek olabilir.

Arıların sosyal bir tür olarak evrimleşme sürecindeki edinimlerine dikkat ile bakıldığında sadece soy devamına odaklı oldukları ve bütüncül arzularında tek bir bireysellik taşımadıkları göze çarpar; sadece türün devamlılığına odaklanılmış düz mantık taşırlar ve her birey, tür için, kendini hiç düşünmeden anında feda edebilir.Bu durumda, sosyalleşmiş-toplum ve kültürümüzün sonu bizi bu çıkmaza getirecek mi? ve ya getirirse, "bizden geriye ne kalır?" sorusunu da önümüze getirebilir.
 
Arıların ekolojik katkıları, zamanın şartlarına göre mükemmel sayılabilecek evrimleri,petek şekilleri ise,ayrı bir konu.

Saygılar-Sevgiler

Üst yazıma ek olarak:

Sosyal böcek türlerininden biri olan arının hiyerarşik yapısında rastlanan türün devamı için her bireyin kendini hiç düşünmeden anında feda edebilmesi, İnsan topluluklarında görülen tür devamı için yapılan fedakarlıklar olarak tanımlana bilir; Vicdan,ahlak,fedakarlık ve her birini tanımlıyan yaratıcı inancı gibi.

Daha az sosyal canlı türlerindeki bireysel hayatta kalma arzusu ise İnsanlarda; bencillik,menfaat vb.münferit arzular olarak tanımlanabilir.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10