Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Taksimde Röportaj ve Güzel Kareler. :)  (Okunma sayısı 22106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 03, 2012, 01:09:17 ös
Yanıtla #40
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.skullg

Hz.Ali'ye ait olan o sözün izninle daha geniş açılımını yazacağımki daha net anlaşılsın konu şöyle;

Hz.Ali'ye sormuşlar Kuran'ın özü nedir diye Hz.Ali Cevaplamış.

Kuranın özü Fatiha suresidir
Fatihanın özüde Besmeledir
Besmeleninde sırrı b harfindedir
B nin özüde noktasındadır

İşte cahillerdir o noktayı çoğaltanlar.

Çok sevdiğim ve muhabbetlerde öze dair anlatmaktan hoşlandığım bir anekdottur.

Saygıalrımla
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 03, 2012, 01:15:57 ös
Yanıtla #41
  • Uzman Uye

EDEP YA HU ' dan Hz. Ali ye geldik .Neyse küçük bir çocuğun hatasından Özde doğruya uzanmanın EDEP ' le ne alaka ...Bilgi sahibi iseniz susarsınız diyerek eksik giderilir de karşınızdaki , konu hakkında gittiği yolun yanlış olduğu izleminini gördük ise ne olacak sonuçta Hariciyiz .
Cevaplar ışığında Bilgiye ulaşmak daha iyi olur kanaatindeyim .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2012, 05:54:02 ös
Yanıtla #42
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konunun bu noktaya gelmesi şaşırttı beni. Sonuçta biz burada tartışıyoruz ve konu Mason kökenine geldi. Bizde bu konu hakkında kesin bir bilgiye ulaşmak için araştırma yaparak bulduklarımızı birbirimize ilettik.

Haşa bizim burada sokak diliyle konuştuğumuz yok. Abi ve Kardeş gibi güzel bir sohbet yaptık tartıştık. Ve çokta iyi bir beyin fırtınası gerçekleştirdik.

Lakin susmak yanlıştır. Bulduğunla yetin yada bildiğin yeterdir deyip konu üzerine bize uyarıcı sözler yazmak yerine konu hakkında bize bilgide verebilirdiniz.

'' Ya söyleyen, öğreten bilgin ol, ya dinleyen belleyen öğrenci, üçüncüsü olma. ''

Hz. Ali

Saygılar  :)
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Aralık 03, 2012, 07:23:58 ös
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Uzatmaya gerek yok .Benim sana nasihatımı tut ve hiç bir zaman BEN deme bu ŞEYTANIN , FİRAVUN' ların yoludur,hangi Ülkede yaşarsan yaşa o ülkenin İnsanları ile  BİZ  ol ve Sözde değil özde hakkaniyet ölçüsünde PAYLAŞIMCI OL.Sonuçta inan sen kazanacaksın; O toplum ne olursa olsun sen çıkarcı olma .Yolun ve bahtın açık olsun .Sonuçta yaşanan bu adaletsiz ve İnsan olanın çözemediği LANET bir dünya burası .

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2012, 07:57:52 ös
Yanıtla #44
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn Ares,

Ben bir şey söylediğimi düşünüyorum.

Sn Nosam,

Bir gun umarım dediklerimi ilk okuyuşta anlayacaksinizdir.

Tartismanız ya da araştırmanıza söylenmiş hiç bir soz yok o iletide. Elbette araştırmak bulduğunu tartışmak tartışarsak öğrenmek, öğrenerek gelişmek gerekir. Eyvallah.

Ama benim okuduğum o dört sayfa boyunca gördüğüm seylere karşıda susamam. Yol göstermek icin yolu bilmek lazımdır. Sadece bu kadarını söylemem yeterli galiba. Yazarken defaatle söylediğimiz şey su: Forum Kurallarına uygun davranınız. Bu kadar! Ötesi degil.

Dahası hala FKya aykırı gittiğinizin de farkında değilsiniz. Allah'ınızı severseniz su Kurallara bir daha bakınız.

Bu vesile ile saygılarımla.

Aralık 03, 2012, 08:34:43 ös
Yanıtla #45
  • Uzman Uye

Sayın Ares; şimdiki alıntıları senin yazından alıyorum Sayın SkullG beyefendinin serzenişinde haklılık payı var , sonuçta ben kendime düşeni aldım.İzin verirsen sende gördüğüm yanlışlarla konuyu kapatacağım...

Alıntı
Ek : Susmak mümkün değil hocam    Defterlerimi bir görsen ha bire  iç içe geçmiş iki üçgenden oluşan altı köşeli yıldız çiziyorum. Defterlerin her köşesi yıldız doldu. Devletin sıralarına bile çizer oldum. Bir baktım bunu gören arkadaşlarımda çizmeye başladı. Bu iç içe geçmiş üçgenlerin sırrı ne bilmiyorum

Ve buradan Tayyip amcaya sesleniyorum  Bizde tablet istiyoruz. 

Gecenin yarısında yazılan bu yazı takdir edersinkine böyle bir site için uygun değil.Daha dikkatli olmanda fayda vardır kanaatimce.
Ayrıca TAYYİP AMCA serzenişi yakışmayan bir Üslup tarzıdır .Umarım yanlıştan dönmeninde ayrı bir ERDEM olduğunu anlarsın ..Saygılar
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2012, 08:53:41 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2012, 08:41:13 ös
Yanıtla #46
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Anlaşıldı hocam. Uslup düzenine uyarım. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Fatih projesi ile eğitimde devrım yapacaktı. Fakat biz faydalarını göremedik yada rüzgâr yanımızda sessizce geçti.

Büyüklerimden özür dilerim :)
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Aralık 03, 2012, 08:52:42 ös
Yanıtla #47
  • Uzman Uye

Sayın Ares; Bundan sonrada bu forumda Özel ileti haricinde bana ve diğer Üyelere de Hocam, Üstad ,Kardeşim gibi sözleride kullanma .

Dediğim gibi saygılı olursak burda ve dışarıdaki çevremizde de  saygı görürüz. Bugün  ben bile yeni , yeni şeyler öğrendim. Eğer Masonluğu gerçek anlamında yaşamak istiyorsak , Yaşamımızda daha dikkatli olmamızda fayda olacağı kanaatindeyim.Umarım bu yaşlı Dostuna kızmadın . :-[

Saygılar .

Önce Okul ,İyi bir eğitim , sonra Masonluk tabi bu arada araştırmayada devam edeceğiz . 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 25, 2013, 07:26:25 ös
Yanıtla #48
  • Aktif Uye

açıkçası bu röportajları yaparken başınıza bir iş gelmedigine sevindim ben. istiklalde her tip insan mevcut.

Eylül 19, 2017, 12:10:42 öö
Yanıtla #49

Güzel olmuş ellerinize sağlık,
Halkin verdiği cevaplar tam beklediğim gibi hiç şaşırmadım çünkü masonluk dışa kapalı bir topluluk olduğu için insanlar bilmiyor ve efsaneler dolaşıyor ( sahsen bende masonlugu masonlardan ogrenmek için siteye üye oldum)
Bizim toplumda söyle bir inanış var,biz hiçbir zaman bilmiyoruz demeyiz eğer  masonları veya herhangi bir grubu tanimiyorsak onlar ya kötüdür ya cok zengindir.. Benim fikrim benim gibi ogrenmek isteyen bireyler zaten forumda  benim gibi gönül vermiş kişileri burada aydinlatirsak bizlerde buradan edindiğimiz birikimi insanlara aktarirsak  sokaktaki efsaneler son bulur insanlar gercegi görür diye dusunuyorum herkese saygilar