Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonların kendi kanalı var mı?  (Okunma sayısı 13043 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 17, 2017, 12:59:01 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Oktar, Mason kılığına girmiş Tapinakcilara hizmet eder. Bunu iyi analiz etmek gerekir.

Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Şubat 17, 2017, 08:50:14 ös
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Hangisinin üyesi?
SMOTJ  mi,  OSMTH mi, OTO mu?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 19, 2017, 01:31:12 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Adam,
Bu yazdıklarınız Tapınak Şövalyeleri örgütü mü? Yani masonluktaki gibi belli bir locaya bağlı olanlar ve özgür masonlar gibi mi? Saygılarımla.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Şubat 19, 2017, 10:13:42 ös
Yanıtla #13
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

SMOTJ: The Sovereign Military Order of the Temple of Jerusalem
OSMTH: Ordo Supremus Militaris Templi Hierosolymitani
OTO: Ordo Templi Orientis
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 19, 2017, 10:18:42 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Lütfen bunu bir sataşma olarak algılamasın, ama Sayın malang'ın  "Tapınak Şövalyeleri" konusunda bilgi birikimi oldukça fazla gibi görünüyor. Ardışık iki paylaşımında Tapınakçılardan söz etmiş. Bilgi birikimini ve kaynaklarını bizimle paylaşır ve bizi de aydınlatırsa(!) sevinir ve memnun oluruz.

Türkler aslında Masonlardan nefret etmez. Tapinakcilardan nefret eder. Ama ne yazık ki her zaman sadece Türkler değil tüm dünya toplumu Masonlar ile tapinakcilari birbiriyle karıştırır.

Masonlar ile tapinakcilar düşünce bakımından olsun bir çok şey bakımından uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.

Masonlar hiçbir insanlığa zarar verecek bir şey yapmaz. Fakat Türklere geçmişte en büyük zarari tapinakcilar vermiştir. Bu yadsınamaz bir gerçektir. Sadece Türklere değil hatta Yahudilere de en büyük zarari yine Tapinakcilar vermiştir. Bu konu da Türklere hak veriyorum. Insanlığa hak veriyor.

Saygılarımla.

Oktar, Mason kılığına girmiş Tapinakcilara hizmet eder. Bunu iyi analiz etmek gerekir.

Saygılarımla.

Saygılarınla
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2017, 10:29:22 ös Gönderen: Caliper »
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 19, 2017, 11:05:19 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Calipper,
Kısaltmaları açıkladığınız için teşekkür ederim. Size katılıyorum sayın malang Tapınak Şövalyeleri ile ilgili bilgisini ortaya koysun. Saygılarımla.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Eylül 18, 2017, 11:43:41 ös
Yanıtla #16

İlgili şahsın programına çıkan kişiler, kendilerine ''mason'' diyen ancak herhangi bir muntazam mason obediyansıyla bağı, geçmişi, ilişkisi olmayan kişilerdir. Bu yüzden bol keseden 33 derece de verirler, üstatlık da verirler, mehdilik de verirler.

Saygılarımla

Sayin risus,
Oncelikle iyi aksamlar dilerim.. Bu insanlar mason degilse neden masonlar bununla ilgili bir aciklama yapmadı ( belki yapıldı ben bilmigorum) bunun gibi insanlara önlem alınması gerekmez mi masonlar neden isminin kullanılmasına izin verdi bunu sormak istedim teşekkürler

Eylül 19, 2017, 12:21:39 öö
Yanıtla #17
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

İlgili şahsın programına çıkan kişiler, kendilerine ''mason'' diyen ancak herhangi bir muntazam mason obediyansıyla bağı, geçmişi, ilişkisi olmayan kişilerdir. Bu yüzden bol keseden 33 derece de verirler, üstatlık da verirler, mehdilik de verirler.

Saygılarımla

Sayin risus,
Oncelikle iyi aksamlar dilerim.. Bu insanlar mason degilse neden masonlar bununla ilgili bir aciklama yapmadı ( belki yapıldı ben bilmigorum) bunun gibi insanlara önlem alınması gerekmez mi masonlar neden isminin kullanılmasına izin verdi bunu sormak istedim teşekkürler

Sayın night manager,

Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye bir söz vardır. Herhangi bir obediyans bu konuyla ilgili bir duyuru yapsaydı bu durum onların lehine olur ve daha fazla ünlenmelerini sağlardı. Oysa hiçbir obediyans önemsemedi bile.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Eylül 19, 2017, 12:33:26 öö
Yanıtla #18

Saygılarımla

Sayin risus,

Sayın night manager,

Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye bir söz vardır. Herhangi bir obediyans bu konuyla ilgili bir duyuru yapsaydı bu durum onların lehine olur ve daha fazla ünlenmelerini sağlardı. Oysa hiçbir obediyans önemsemedi bile.

Saygılarımla
Tesekkurler sayin Risus, eksik olmayin sizi hep yoruyorum ama sayenizde bilgi sahibi oluyorum iyiki varsınız

Eylül 19, 2017, 02:01:24 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Cübbeli Ahmet Hoca, büyük din alimi olarak Farabi ve İbni Sina gibi insanları kafir ilan etmiş, okumanın ve bilimin ne kadar zararlı olduğunu ifade etmiş muhterem zattır. Bu konuda sadece fikir beyan etmemiş ispat dahi yapmıştır. Yanlış hatırlamıyorsam Kuyruklu Yıldız üzerine dron gönderip araştırma yapanlar için "orada ne arıyorsunuz her şey burada (Kuran) yazıyor, orada et mi arıyorsunuz" diyen ve her konuda olduğu gibi din konusunda felsefe eğitimi almış ulu bir bilgedir.

Bu muhteşem fikir sahibi ve taraftarlarının oluşturduğu topluluğun beyanını sadece burada değil her platformda dile getirip tartışmak gerekir. 

Yani kısaca bu zatı muhterem bir şey için var diyorsa, ben de derim ki: "yalan, var dediğini yok kabul edin, kabul edin ki örümcek ağına düşülmesin."

Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek