Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ergün Diler: "İki Mason"  (Okunma sayısı 4530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 12, 2013, 09:59:21 öö
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2013/11/27/iki-mason adresinde Ergün Diler'e ait 27 Kasım 2013 tarihli bir röportaj/yazı:

-----------------------------------------------------

İKİ MASON

Salı günleri çok yoğun olurum.

Gün 48 saat olsa yine de yetmez!

Koşuşturmaktan canım çıkar! Hiç kimseye, hiçbir dostuma zaman ayıramam! Dün yine öyle bir gündü! Her zamanki tempoda giderken tanımadığım ve ismini hiç duymadığım biri ziyarete geldi. Sebebini bilmiyordum! Çok da yoğundum! Ama konuşacaklarının çok ÖZEL olduğunu söyledi! Bizlerin bilmediği bir dünyadan söz edecekti!

Kabul ettim!

Üst düzey masondu! Masonları ve Tapınakçılar'ı anlatacaktı! Merak ettiğim ancak sağlıklı bilginin pek bulunamadığı alandı! Bütün planlarımı değiştirip davetsiz misafirimizi dinlemeye başladım...

Ben sordum o cevapladı!

-Mason musunuz?
Evet! Hem de üst derece!

-Üst derece derken neyi kastediyorsunuz?
Türkiye'de Üstad-ı Azam'lar bile 31. Dereceden öteye çok gitmezler! Gidenler olduysa da kabul görmezler!

-Nasıl yani?
Hayfa'daki yani İsrail'deki YÜKSEK ADALET EVİ'ne gitmediyseniz orada kabul edilmediyseniz önünüz kapalıdır! Masonlar'ın elbette önemi ve etkisi vardır! Ama abartmamak lazım!

-Masonları koruyorsunuz galiba?
Yok yok! Gerçek bu! Masonları konuşurken TAPINAKÇILARI gözden kaçırmayın diye söylüyorum bunları! Çünkü gücü elinde tutanlar TAPINAKÇILARDIR! Dünyada ve Türkiye'de asıl söz sahibi olanlar bunlardır.

-Güçleri nedir? Nereden alıyorlar?
Türkiye'de üç vadi vardır! İstanbul, Ankara ve İzmir! Haritada ÜÇGEN olacak şekilde dağıtılmıştır! Bunlara üye olanlar bir, iki ve ÜÇÜNCÜ dereceye kadar gider! Üçüncü derece ÜSTADLIKTIR! Bundan sonra devam etmek istediğinizde LEVENT'te bulunan KIRMIZI LOCA'dan "Bizimle ilerlemek ister misiniz?" teklifi gelir... Kırmızı locanın izinden gidenler çoğunluktadır! Ama inanan ve Müslüman biri BÜYÜK FOTOĞRAFI görürse imkanı yok gitmez! Çünkü varılacak noktada İSLAM ve DİN yoktur! Başka bir inançla, başka bir dinle karşılaşırsınız!

-Olay Kırmızı Loca'da mı bitiyor?
Bu locaya gelenler hazırladıkları TEZLERLE ilerler! Felsefe adına çalışmalar yapılır! 27. DERECE'ye kadar böyle gelinir! Bu saatten sonra işler değişir!

-Nasıl değişir?
Devreye daha önce bilmediği SIR'lar girer! Zamanla YENİ DİNE hazırlanan masonlar bir üst basamağa atlar! 33. Derece'den sonrası bilinmez!

-Neden sızıntı olmaz gerçekten?
Fransız ve İskoç RİTİ'ne bağlı olanlar Beyoğlu'ndadır! Kırmızı LOCA ile Tapınakçılar'ın yeri Levent'tedir! Tapınakçılar biraz daha ileride bulunurlar!
MADEBLERİ farklıdır! İstanbul'u bulundukları yerden takip edecek donanıma sahiptirler! Her türlü koruma ve teknik yapıları mevcuttur! Şifresiz kimse oralara gidemez!

-Kim bunlar yahu?
Önce şunun bilinmesi gerekir! Masonlar içinde her milletten, her ırktan insan olabilir! Ama TAPINAKÇILAR arasında asla! YAHUDİ olmayan TAPINAKÇI olamaz! Olay budur zaten!

-Açar mısınız?
Musevilik ile Yahudilik farklı şeylerdir! Hazreti Musa'ya inanmak başka Yahudi olmak başka şeydir! Bu Yahudiler YÜKSEK ADALET EVİ tarafından örgütlenir! Türkiye'de şimdi TAPINAK KONSEYİ'nde 9 TÜRK görünümlü YAHUDİ vardır! Bunlar çok güçlü ailelerin temsilcileridir! (İsimlerini saydı ama yazmama sözü verdim!) Bu 9 tapınakçı dışında önceden görev yapmış ancak şimdi dışarıdan destek veren 91 Tapınakçı daha vardır! Türkiye'de en etkili 100 kişi bunlardır!

-Hepsini tanır mıyız?
Bir kısmını evet! Bir kısmının ise ismini bile bilmezsiniz! Ama arkalarındaki güç çok önemlidir! PARANIN sahibi aileler bunlara destek verir! Mesela son günlerde sizin de yazdığınız bir KİŞİ İsviçre'den içeri PARA taşımakla görevlidir! Çok güçlü görünmesinin nedeni budur! Yahudiler'in parasını getirir ve içerideki adamlarına güç katar! Kendisinin şirketlerine bak! Son 6 yılda 5 kez zarar açıkladı! Ama borsada 800 milyon dolar kaybedecek kadar zengindir! Bu paralar kimin?

-Sözünü ettiğiniz Yüksek Adalet Evi'ne biz gitsek girebilir miyiz?
Yok, hayır tabii... Türkiye'den oraya giren birkaç kişiden biri benim! Arkamda dünya markası bir şirketin sahibi Yahudi dostum bulunduğu için sivrildim! Kime el verirlerse yürür gider! Sistem bu! Aslında sır da bu! Onların gücünü ilerleyerek görüyorsun! Böyle olunca da daha fazla istiyorsun!

-Neden 9 kişi?
İskoç Riti Türkiye'de en güçlü olan koldur! 14. Yüzyılda İskoçya'ya sığınan TAPINAKÇILAR ilk locaları kurdu! Bu nedenle İSKOÇ RİTİ'ndeki isimler Tapınakçılar'ın kullandığı isimlerdir! Tarihin en önemli masonlarından BARON KARL VON HUND Tapınakçılar'ın tarihini araştırırken 8 ismin yer değiştirdiğini tespit etti! Galiba kendisini de katarak bu sayıyı 9'a çıkardı!

-Bu isimlere kim karar veriyor?
Yüksek Adalet Evi! Dünyadaki her ülkede bunlar karar veriyor! Yahudilik şart! Bunlar Masonları yönetmek ve boş bırakmamak için aralarına karışır bazen! BİRİNCİ dereceden başlayıp yükselenler olur! Motivasyonu artırmak için yapılan bir oyundur! Ajan gibi localarda çalışırlar! Kimse bilemez ve anlayamaz!

-Dünya ile irtibat var mı peki?
Elbette!

-Nasıl?
Çok önemli bir ailenin çok az görünen bir oğlu vardır!

-Kim o yahu? İsim veremem! Ama çok akıllı ve yanlış tanınan biridir! İnanılmaz ilişki ağı vardır!
Sanki birileri onu korumak adına KALKAN oluşturuyor! Dünyanın tepesindeki 9 kişi ile İstanbul'da toplantı yaptığını biliyorum!

-Nerede?
Sultanahmet'teki DİKİLİTAŞ önemlidir! İki yılda bir yazları bu adamlar gelip öğleden sonra turist kıyafetiyle DİKİLİTAŞ'taki size söyleyemeyeceğim mucizeyi fotoğraflarlar! Kimse bunları görmez ve fark etmez! Hiçbiri PASAPORT kullanmaz! Devletin fark ettiğini hiç görmedim...

-Nerede oturuyor bu kişi?
Daha çok İngiltere'de! İngiliz istihbaratı korur! Çok güçlüdür! Ülkeyi kontrol eden ve para ile oynayan bunlardır! Siyasette de ekonomide de varlardır!

-Askeriye de yoklar değil mi?
Hayır varlar! Birkaç kudretli ALBAY bunların adamı! Sık sık görüşüyorlar! Darbelerin arkasında ALBAYLARIN olduğunu gördüğünüz vakit toplantıların boşuna yapılmadığı hissi uyanıyor insanda!

-Çok mu zenginler bunlar?
Görünürde evet! İnanın en güçlü olanlarının başına bir iş gelse yerlerine geçecek isimler bellidir! Holdingleri kendilerinin değildir! Emanettir! Ama algı ve görünüş bu değildir!

Sürpriz misafirim bunları söyledi! Aklım karıştı! Hiç bilmediğim bir alanda yazamayacağım çok şey söyledi! Daha sonra bir vesile ile tanıdığım ve eskiden çok önemli bir MASON olan arkadaşı aradım... Bana anlatılanları bir bir sıraladım! O da şunları söyledi:

Ben Türk'üm! Bizler YAHUDİLER'i pek aramızda istemeyiz! Söylemeyiz ama istemeyiz! Tapınakçı olmak için çok da yükselmek gerekmiyor! Ben 9.
DERECE'deyken oldum. Kırmızılar Levent'te, Maviler Beyoğlu'ndadır! Ben HAYFA'ya bağlı olanını bilmiyorum. Masonlukta İsrail'i değil İngiltere'yi baz alın! Merkez orasıdır! Gözden kaçan da budur! Ama Tapınakçılar'ın mabedlerinin şifreleri muazzamdır! Sık sık değişir!

Maviler 11 kişilik BÜYÜK GÖREVLİLER, Kırmızılar da YÜKSEK ŞURÂ tarafından denetlenir! Ben aramızda Yahudi olduğu için yükseleni görmedim. Üst düzey biriyim! Tapınakçılar'ın böylesine ilişki ağına sahip olduğuna şahit olmadım! Eğer varsa ben bilmiyorum ve başka bir isimle yapılıyordur! Benim bildiğim TAPINAK ŞÖVALYESİ bir apolettir! Ama sizin sorduğunuz gibi özel bir alan ve birim değildir! Ben oldum ve istifa ettim! Ancak Yahudi olmadığım ortada... Hayfa'nın yolunu da bilmem! 33. DERECE meselesi ise başkadır! 31. DERECEDE ya da 32. DERECEDE bekleyen Üstad-ı Azamlar vardır! Ama o kontenjan ölüm gibi bir sebeple boşalmadığı için beklenir! Nasıl bizim Beyoğlu öne çıkıyorsa Hayfa da öyledir! Ama orada bizim bilmediğimiz bir yapılanma varsa ve aralarında dünya çapında bir ilişki varsa biz bilmeyiz!

Durum böyle! Gelin işin içinden çıkın!
Live long and prosper.

Aralık 12, 2013, 10:08:46 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Takvim iyice coşuyor son günlerde enteresan işler oluyor anlamadığım.
Masonların bir yorum yapabileceğini sanmıyorum yazının içeriğide zaten pek yorumlanabilecek gibi değil zaten.
karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 12, 2013, 10:33:09 öö
Yanıtla #2
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Aslında pekala da yorumlanabilir gibi.

Birinci Mason ad vermeden halk arasında doğru ya da yanlış "Illuminati" olarak bilinen oluşuma işaret etmiş ve bu çerçevede bir şeyler anlatmış. Anlattıklarının detayları bu forumda başka konu başlıkları altında irdelenen birçok yazı ve mesajda mevcut zaten. Yine ad vermeden Rockefeller ve Rothschild ailelerine işaret etmiş.

İkinci Mason ise böyle bir şey yok, varsa da biz bilmiyoruz, olsa da biz Türk Masonlarını bağlamaz demiş.
Live long and prosper.

Aralık 12, 2013, 12:14:28 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sonuna kadar okudum sabırla...

İşin içinden çıkılacak bir şey yok.

Eleştirilmeye değer bir yanı bile yok.

Baştan sona PALAVRA.

Öyle bir palavra ki, bu yazının içeriğindeki yalanları ve uydurmacaları niteyebilmek için palavra sözcüğü bile hafif kalır.

Her şey öyle bir karmakarışık edilmiş, öyle bir saçmalanmış ki, bu lâflara ve iddialara olsa olsa Masonluğu ve Tapınakçıları bilmeyenler kanabilir. Onlardan da biraz tarih bilgisi olan ya da kafasını çalıştırmasını bilen kesinlikle yutmaz.

« Son Düzenleme: Aralık 12, 2013, 12:29:03 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 19, 2014, 12:43:05 öö
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Selam,

Foruma yeni katıldığım için konuları yeni yeni okuyabiliyorum.
Okudukça doğru bildiğim yanlışları görüyorum. Forum'a üye olmadan önce bu konuyu çok araştırmıştım.İnternette çok fazla YALAN YANLIŞ bilgi olduğunu gördüm.
Okurken cidden sabırlı olmak gerek aynı zamanda da ekstradan vakit kaybediyoruz Masonluk ve Tapınakçılık ilgili yalan bilgiler görünce cidden çok sinir oluyorum
Gerçek bir mason tapınakçı itiraf eder gibi röportaj vermez.

Saygılar

Masonluk Hiçbir Yerde, Masonlar Her Yerde.