Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gülen masonluğunu yıllar önce itiraf etmiş.  (Okunma sayısı 20009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 31, 2015, 01:19:44 öö

Merhaba sayın masonlar.org üyeleri,

Yeni şafak'da yayımlanan habere göre,

Kod: [Seç]
Yeni Şafak gazetesi, bugün Fethullah Gülen'in mason teşkilatları ile bağlantılarına dair çarpıcı belgeleri gün yüzüne çıkardı. Önceki yıllarda Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı da, Gülen'e masonluğa dair düşündürücü bir soru sormuştu. Gülen'e 'Size Neo İslamik Mason diyebilir miyiz?"​ sorusunu yönelten Altaylı, aldığı cevapla şaşkınlığını dile getirmişti. 'Masonluk kötü bir şey değil, tabi ki diyebilirsin" yanıtını veren Gülen'in geçmişte de masonluğunu itiraf ettiği ortaya çıktı.

Link;
http://www.yenisafak.com.tr/video-galeri/gulen-masonlugunu-yillar-once-itiraf-etmis/2011196

Haberin doğruluğu ne kadar doğrudur ?

Saygılar...

Mart 31, 2015, 01:52:46 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Beklediğiniz cevaba göre değişir. Bu Mason lar da az değil ha! Önce hocayı HKMBL keşfetmiş Mason yapmış sonra ne oldu ise bizim hocaya Mason magfiline gecivermis. Inanç banyosu hazır. Bu konuya soru sorulmaz dalga geçilir.
Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 31, 2015, 02:20:30 öö
Yanıtla #2

Beklediğiniz cevaba göre değişir. Bu Mason lar da az değil ha! Önce hocayı HKMBL keşfetmiş Mason yapmış sonra ne oldu ise bizim hocaya Mason magfiline gecivermis. Inanç banyosu hazır. Bu konuya soru sorulmaz dalga geçilir.
Karahan

Merhaba sayın karahan,

Açıkcası beklediğim cevap evet veyahutta hayırdan ibarettir. Buraya üye olmamın ve bu ortama katılış sebebim bilgi edinmek & dinsel konularda bilgi paylaşmaktan ibarettir. (Deistim) "Önce hocayı HKMB keşfetmiş, mason yapmış sonra ne oldu ise bizim hocaya mason magfiline geçivermiş." Burdaki tabirinizi (Kendi açımdan) doğru bulmuyorum. (Bu konuya soru sorulmaz dalga geçilir.) 'ede Katılamıyorum ne yazıkki. Açıkcası sorunun iyisi kötüsü olmayacağına inanmaktayım. İnsanlarla dalga geçmekte bizlere uymaz. Örneği şöyle vermek istiyorum = (Bir alkol masasındasınız birisi haddini aştı veya değişik haraketler uyguladı onunla dalga geçmeniz ne kadar doğru?) Gibi aslında alakasız oldu ancak şuanda aklıma gelen bundan ibarettir.
Affınıza sığınarak sormak istiyorum neden böyle bir düşünceye katıldınız? (Bu masonlarda az değil ha!) Burda neyi ima ettiğinizide anlayamadım açıkcası.

Saygılar...

Mart 31, 2015, 02:38:14 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sevgili kara kral

Sözlerim size degil boşuna alınmayan. Işte digin konuyu açar ve bilgiyi bulmaya calisirsin. Forumdaki en doğal hakkın. Gazetenin haberi çok civik ciddiye alınacak bir tarafı yok.

Sevgi ile kal

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 31, 2015, 07:12:40 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Masonluk "itiraf" edilecek birşey mi?

Mart 31, 2015, 09:49:47 öö
Yanıtla #5
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

M. Fethullah Gülen HKEMBL üyesi değildir, geçmişte de hiçbir zaman olmamıştır. Buna 1973 öncesinde derneğimizin adının Türk Yükseltme Cemiyeti olduğu dönem de dahildir.
« Son Düzenleme: Mart 31, 2015, 09:52:03 öö Gönderen: Spock »
Live long and prosper.

Mart 31, 2015, 03:06:32 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Standartlaşmış bir strateji: "bir taşla iki kuş vurma"

Banyo sonrasında tırnaklarını biraz derin kesseler, masonlar tarafından üretilen tırnak makasının ("pres kısmını açınca gönyeye benziyor bak!" diye kanıt da sunabilirler) hususi olarak kendilerine satıldığını; derin kesme işininse bir becereksizlik değil aksine masonik bir komplo olduğunu söyleyebilecek kadar cahil cühela kindar büyük bir topluluk var bu ülkede, belki başka yerlerde de masonlara karşı böyle bir yargı var bilmiyorum.

Ama iki kuş vurma stratejisini güdenlerin yaşadığı kafaya göre vurulacak kuşlardan biri, ezeli düşman masonlar.

Diğeri neo-hain/ aldatan adam Fettullah Gülen.

Haberi ilk duyduğumda gülümsedim. Masonluğu tanıdığım kadarıyla ki sadece fırsat buldukça okuyorum, masonluğu bir denize benzetirsem bu denize su taşıyan en önemli akarsularından üçü aydınlanma, akıl ve çağdaşlık.  Fettullah Gülen'in kişisel ve örgütsel geçmişine bakıldığında ne düşünsel faaliyetleri ne de eylem pratiği bu akarsulardan besleniyor, yaklaşıyor..

Kısaca bu konu, üzerinde durulacak bir mesele değil bence.

Belki fazlasıyla vulgar olacak, bilmiyorum ama bence locanın kapısında sadece "akıllı" olanların bakınca görebildiği "yobazlar giremez" tabelası asılı.

Mart 31, 2015, 08:47:24 ös
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu konuda en güzel sözü Sayın ozkann etmiş kısaca.

Bu ne biçim başlık, sanki mason olmak suçmuş gibi.

Asıl böyle yapanlar bir töresel insanlık suçu işlemiş oluyor. Böyle bir tutum ve davranışı dinler bile suç sayar.

İşin ilginç yanı, masonlar onları toleransla karşılar.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 31, 2015, 11:47:34 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Nisan 02, 2015, 02:03:01 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Masonluğa inisiyasyonlar hakimdir.
Bu noktada başarı gösteren ve kendini ispatlamış şahıslar da para ve idari işlerde olgunluk göstererek bu hak-edişe erişebilir.
Mesele inisiyasyon terbiyelerinin verildiği noktalara ulaşmaktır. Kişi spiritüel algının kıymetlerine ulaştığı takdirde Masonlar tarafından ifade edilen değerlerde yaşama kuvvetine sahip olur.
Ama bu kıymetlere ulaşmanın yolu, yaşamın maddi değerlerinde yükselmek ve arkasından bu oluşan toklukla bir üst aşamaya yani spiritüel akla geçerek mümkündür.
 Masonluk bu yüzden bir araç değil, amaçtır. Masonluğu maddi ve entelektüel amaçları için araç olarak kullananlar yukarıda bahsettiğim inisiyasyon değerlerine kalben ve aklen asla hazır olmazlar. Bu da bir paradoks oluşturur.
 Hak edilmeden şırınga edilen her bilinç kapısı intihardır.
 Masonluğun üst inisiyasyonlarına ulaşmak için bağışıklık gerekir.
Bu bağışıklık da ancak maddenin kavranmasıyla, yani toplum değerlerinde ustalaşmakla, yani toplumu yönlendirebilecek bir bilgeliğe ulaşmakla mümkün olur. Çünkü bir toplum mühendisi olduğunuzda değerleri siz oluşturursunuz.
 Ama bu akıl demokrasi sisteminde iflas etmiştir.
 Platon'un ütopyası bu sorunsalı irdeler, ama çözüm üretemez.
 Memphis üstatlığı bu yüzden son üstatları tarafından kapatılmıştır.
Çünkü üstatlığın verdiği inisiyasyonlar yarar değil, paradokslar üretmiştir.
 İlla ki bu hak edişte olan insanlar mevcuttur.
 Ama Usta-çırak ilişkisinden çıkmışlardır, kabul görme ve yetiştirilme söz konusu değildir, dışa kapalı bir hayat sürerler...
"İnsan kendini çok iyi gizler ve niyeti amelinden farklıdır."
Üstatların görüsünü bozan ve paradoksları oluşturan yetiştirdikleri insanların bu küstahlığıdır.
Ama çok nadir olarak bağımsız hareketlere öncülük eden üstatları fark ettikçe bir şeyleri değiştirmek için zaman zaman sahaya çıktıklarını ve topluluklara yön verdiklerini görmekteyim.
Önlerine çıkan engellere takılmadan, yalpalamadan azimlerini sürdürmeleri, onların spiritüel algının üstatları olduklarının ispatıdır.
Umarım bu aktardıklarım buradaki sorunsala  bir mum dahi olsa yakmıştır.

Her yorumcu kişiye saygılarımı sunar, esenlikler dilerim.