Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dünya Siyasetinde Aktif Rol Oynayan Mason Örgütleri Var Mıdır?  (Okunma sayısı 1961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 13, 2017, 02:11:19 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Geçmişte aktif rol oynamış mason örgütlerine pek çok üyemiz değindi. Benim merak ettiğim konu ise günümüzde dünya siyasetinde aktif rol oynayan mason örgütlerinin olup olmadığı?
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mart 13, 2017, 09:10:28 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence her nekadar siyasetten uzak durulsada normal hayatlarinda ozellikle masonlugun en temel ogretisi olan iyi insan olmak,vatanina yararli bir vatandas olmak maddelerinden yola cikarak kirip dokmeden siyasetin icinde oldugunu dusunuyorum
Ama bir örgut olarak siyasete dahil olduklarini pek sanmiyorum eger olsaydi "Dunyadaki tum siyasi olaylar onlarin basinin altindan cikti"  safsatalari etrafta dolasirdi.
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 13, 2017, 05:22:03 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence her nekadar siyasetten uzak durulsada normal hayatlarinda ozellikle masonlugun en temel ogretisi olan iyi insan olmak,vatanina yararli bir vatandas olmak maddelerinden yola cikarak kirip dokmeden siyasetin icinde oldugunu dusunuyorum
Ama bir örgut olarak siyasete dahil olduklarini pek sanmiyorum eger olsaydi "Dunyadaki tum siyasi olaylar onlarin basinin altindan cikti"  safsatalari etrafta dolasirdi.

Katkınız için teşekkürler ama bu konularda bilgili arkadaşlarımız var, onların ne diyeceğini görmek gerekir.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mart 13, 2017, 05:25:16 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tabiki Sayin kurt.Sadece bildigim kadariyla bir seyler paylasmak istedim

Sayglarimla
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 13, 2017, 05:48:15 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tabiki Sayin kurt.Sadece bildigim kadariyla bir seyler paylasmak istedim

Sayglarimla

Affınıza sığınarak bir şey söylemek istiyorum, ADAM nickli üyemiz gibi ben de sayın ifadesinin kullanılmasından hoşlanmıyorum. Burası bir forum, üyelerin zaten nickleri var. Nicklerin önüne de sayın eklemek bana garip geliyor. Tabi benimkisi sadece bir fikir, dileyen dilediği gibi hitap etmekte özgür.

Mart 13, 2017, 09:04:02 ös
Yanıtla #5
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sorunun yanıtı: Evet. Başta İngiltere Birleşik Büyük Locası gelir.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.