Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bilgi Sorusu - 42  (Okunma sayısı 9525 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 04, 2016, 12:59:15 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

BuZ adlı sayın katılımcının "Bilgi Sorusu - 41" başlıklı alanda konu dışı olarak yazdıklarındaki yanlışlar nelerdir?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 04, 2016, 02:02:34 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Masonluk ile ilgili Sorular ve Cevaplar" kategorisine benimle alakalı şahsi başlık açmandaki amaç nedir? :D :D

Ayrıca cevap vermekten kaçındığın sorumu aynen kopyalıyorum;

Peki senin HKEMBL'ndaki vasfın nedir de bir masona itibar etmememizi, onun at gözlüğü takan kendi kabuğuna sıkışıp kalmış bir mason olduğunu ima edip seninkine itibar etmememizi söylüyorsun?
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2016, 02:06:24 ös Gönderen: BuZ »
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Ocak 04, 2016, 02:30:23 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Doğrular nedir diye sorsaydınız daha kısa ve zahmetsiz bir cevap verebilirdik.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Ocak 04, 2016, 02:57:37 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:D :D ;D Madem vereceğin cevap kısa, zahmetsiz olacak ve o değerli parmakların yorulmayacak ben soruyorum neymiş hakkımdaki doğrular?

Hayır, Yüce ADAM açık açık forum kurallarını çiğniyor o kimsenin umrunda değil ama alakasız bir kategori altında açılmış şahsi başlıkta bana laf yetiştiriyorsunuz ;D

Evet Risus hakkımdaki doğrular nedir?
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Ocak 04, 2016, 03:30:38 ös
Yanıtla #4
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Buradaki  itişip-kakışma benim açtığım bir başlığın ilkesine aykırıdır ama dokunmuyorum.

Benim açtığım konuda bireysellik yoktur. Saldırılara yanıt vermek de gerekmemektedir. Sadece öteki başlık altında iki uzun yazı yazılmıştır ve yazıların kapsamında birtakım yanlışlar vardır. Bunlar SOMİUT yanlışlardır; bilgi yanlışları. (Tapaj yanlışları önemli değildir.)

Burası bir BİLGİ forumu olduğu için, yanlışların düzeltilmesi gereklidir.

Soru, bunların neler olduğundan ibarettir.

Eğer Sayın Risus'un belirttiği gibi çok yanlış varsa (ben o kadar çok göremedim; olsa olsa birkaç tane), uzun anlatımlara gerek kalmaksızın kısaca listelenebilir. Bunun yapılmasında kişiye herhangi bir küçültücü hitapta bulunmamak da gereklidir. Öyle yapılırsa silmek zorunda kalabilirim.

Ocak 04, 2016, 04:51:36 ös
Yanıtla #5
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Uyarıya karşın atışmayı sürdürenlerin iletileri silindi.

Soru geçerliğini koruyor.

Ocak 04, 2016, 06:24:32 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Söz konusu iletideki 'Özgür Masonların HKMBL üyeleri tarafından tanındığı' ile ilgili söyleme bakınca, Sayın ADAM'ın HKMBL'nin İngiltere olmadan Özgür Masonlar ile kendi başına Masonik bir tanıma içine giremeyeceğini zaten çok iyi bildiğini biliyoruz.
Bu eksik bilgi sebebi ile tam anlaşılamamış bir yazısından arta kalanlar olabilir.
Ama sanmıyorum ki kastedilen hata bu olsun.
Herhalde sayın üyenin Kadın Masonların Özgür Masonlar'a bağlı olduğu söylemi sıkıntıdır.

Ocak 04, 2016, 07:05:02 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

ADAM abi yazdigi ( bilgi sorusu=41 )iletide  "Mehmet Fuat Akev'in sözüne itibar etmeyin" demiyor , yanlızca kendisinin  bağlı olduğu kurumun sınırları içine sıkışıp kaldığını söylüyor. Bunlar bir birinden çok farklı iki çıkartmadır.

Ocak 04, 2016, 08:13:37 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Bence böyle bir soru şık olmamış. Her ne kadar Sn. BuZ'un hedef alınmadığı söylense de, sorunun soruluşu itibariyle kişiyi iğneleyici bir tarafı olduğu açık.

Bundan önceki 41 soruya yakışmamıştır. Belki bu soru biraz daha özen gösterilerek sorulabilirdi.

« Son Düzenleme: Ocak 05, 2016, 08:19:51 öö Gönderen: ADAM »

Ocak 05, 2016, 08:30:12 öö
Yanıtla #9
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Soru ile doğrudan bağlantılı olmayan ve istenirse bir başka başlık altında yazılabilecek yazılar yine silindi. Yazanlar kusura bakmasın, daha önce uyarı verilmişti. 

Sadece Sayın Waldow'un son yazısının yukarıda görülen bölümü bırakıldı.

Madem öyle, daha önce yazılmış metin buraya kopyalandı. Şöyle:

Sanırım ben yanlış anlaşıldım,
inanın yetkisi veya şahsiyeti umrumda değildir, masonların dediği gibi "Masonluk masonlardan öğrenilir."
Kendisine ne kadar sanal yetki verilirse verilsin hepsi benim için hava-civadır.

Bakın yaklaşık 3-3,5 sene önce söz konusu zat ile bir başlık altında tartışmıştık.
Tartıştığımız konu ise, kendisi HKEMBL'na bağlı masonların, Özgür masonları ve buna bağlı Kadın masonları tanıdığını iddia etmesiydi.
Bende bunun kocaman bir yalan olduğunu belirtmiş ve Üstadı Muhterem Remzi Sanver'in TekeTek programındaki canlı yayınında "Her 2 locayıda tanımıyoruz." demesine rağmen kendisinin, HKEMBL'nın bu 2 locayı tanıdığını nereden çıkardığını sormuştum ve kendisi sağlıklı bir cevap veremeden konudan çekip gitmişti. (Bana koyan bu yalan yanlış bilgiye benden başka kimsenin ses çıkarmamasıydı ki buna Hür ve Kabul Edilmiş Masonlarda dahil.)

Şimdi yanlış bilgilerine hiçbir ses çıkarılmayan aynı harici üye diyor ki "HKEMBL'na bağlı masona değil, bana itibar edin" ve yine benden başka kimsenin gıkı çıkmıyor.

Ya bir insan yaptığı her yorumda "seninki yanlış sadece benimki doğru" vurgusu yapıyor ve foruma sürekli negatif elektrik veriyor ise ortadaki sorun bilimseldir.
Soruyorum kendisine,
senin HKEMBL içerisindeki vasfın nedirki aynı locaya bağlı masonun ve masonların çoğunun açıklamalarını yetersiz görüp, "ona değil bana itibar edin" diyebiliyorsun.

Bu arada niyetim bağcı dövmek değil ama kendisinin artık çürük üzüm yedirmeye başladığını söylüyorum, miğdesi alan yesin ama benim niyetim yok!

Tutupta Waldow "O mason yetersiz, benim sözüme itibar edin" vurgusu yapan bir açıklama yapsaydı başta Yüce ADAM olmak üzere haklı olarak herkes üzerine çullanırdı.

Şimdi sorumuz tekrarlanıyor:

Bu yazıdaki özel hitaplar bir yana bırakılarak, Masonluk ile bağlantılı bilgi yanlışları nelerdir?

(Katılımcılardan konu kapsamında kalmaları bir kez daha rica olunur. Başka sözler bir başka başlık altında edilebilir.)