Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason olmamak  (Okunma sayısı 10409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 15, 2016, 03:04:51 ös
Yanıtla #40
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bir zamanlar mason olup ta ben mason değilim diyenler var o zamanların büyük ustadını zor durumda bırakıldığını biliyoruz.

Aralık 15, 2016, 09:10:43 ös
Yanıtla #41
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Hayır. O olay öyle değildir. Türkiye'deki Masonluğun o bölümünü iyi okumak gerek.
Fakat bu başlık altındaki konumuz özel değil, geneldir.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 15, 2016, 11:19:41 ös
Yanıtla #42

Bir mason diğer bir mason'a "benim yaptıklarımı yapma ama yapmıyacaklarımı ve yapamıyacaklarımı da yapma" diyorsa; cümleyi söyleyen masondur.Dinleyen mason cümleyi yanlış anlar ise, asla mason olamıyacaktır.
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2016, 11:23:56 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Aralık 16, 2016, 05:41:40 öö
Yanıtla #43
  • Aktif Uye

"Ben Mason değilim. Olmaya çalışıyorum" biraz kendimizi tanımak icin de fırsattır. Sadece Loca içinde tekris edilmekle Mason olunmuyor. Kendi özünü bulmaya giden yoldur bu yol.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Aralık 28, 2016, 10:20:01 ös
Yanıtla #44
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Selamlar

Bakıyorum da Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar BL üyesi kimseler cevap vermemiş, belkide vermek istememiş. Bu enteresan..

Sevgili arkadaşlar,
Ben Mason'um.. Zahiri olarak, masonum ben. HKMBL üyesiyim, dernekler masasında ismim cismim kayıtlı. Bana verilmiş bu sıfat neticesinde toplantılara katılabiliyor, önemli ADAM ların konferanslarını dinliyor, felsefe ve ezoterik düşünceyi öğreniyorum.

Ben henüz mason olamadım. Batın-i olarak ben henüz çırak masonum. Cemiyete katıldığımdan beri okuyor, sorguluyor ve düşünüyorum ancak yeterli değil. Bir gün gidecegim bu diyardan uzak ufuklara, arkamdan kardeşlerim 2 kelam ederlerse bir eser bırakmış olurum. O zaman benim için İyi bir Mason'du derler sanırım.

Sevgiler saygılar,
V.İ.T.R.İ.O.L.

Şubat 20, 2017, 02:04:54 öö
Yanıtla #45
  • Yeni Katilimci
  • *

Selamlar

Bakıyorum da Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar BL üyesi kimseler cevap vermemiş, belkide vermek istememiş. Bu enteresan..

Sevgili arkadaşlar,
Ben Mason'um.. Zahiri olarak, masonum ben. HKMBL üyesiyim, dernekler masasında ismim cismim kayıtlı. Bana verilmiş bu sıfat neticesinde toplantılara katılabiliyor, önemli ADAM ların konferanslarını dinliyor, felsefe ve ezoterik düşünceyi öğreniyorum.

Ben henüz mason olamadım. Batın-i olarak ben henüz çırak masonum. Cemiyete katıldığımdan beri okuyor, sorguluyor ve düşünüyorum ancak yeterli değil. Bir gün gidecegim bu diyardan uzak ufuklara, arkamdan kardeşlerim 2 kelam ederlerse bir eser bırakmış olurum. O zaman benim için İyi bir Mason'du derler sanırım.

Sevgiler saygılar,

Bu ülkede ÖMBL, KMBL, HKMBL olarak global masonik kurumlarca tanınmış üç obediyans vardır. Aslında bu soruyu hepsine sormal lazım. Gerici ve dogma Masonluk savaşını veren HKMBL üyelerine Liberal Masonluk savaşı veren ÖMBL ve KMBL üyelerine. Bir obediyans daha kuruldu ancak bu üçüde ona pek sıcak bakmaz. Bir masona mason musunuz? sorusunu sorduğunuzda kardeşlerim beni öyle tanır, bilir der. Aslında Adam'ın sorduğ soru bir masonun kendi kendisine sorması gereken soru. Acaba ben mason muyum? Masonsam ne kadar masonum? Bunun cevabı da yine masonun kendi vicdanında saklıdır. Kimisi söyler kimisi söylemez veya söyleyemez. Ben masonum demek artık kusursuzum demekse, kusursuz olmak nedir kusursuz kime denir bir de bu açıdan bakmak lazım.

Şubat 21, 2017, 12:43:25 öö
Yanıtla #46

Mason olmak .....yada insan olmak gibi bir önerme yaparsak. Herkes insan..gercek anlamda İNSAN mı?

Adam ve Kadın beşeri bedenleri kadar varlardır.Yüksellenler ise; Adam'ın içindeki tin kadın'ı; kadın'ın içindeki tin adam'ı tek bir bedende bulduğunda,İNSAN olur. O İnsan yüceliyor ise, tek bir bedendeki 2 tinden cevheri öz'ü olgunlaştırır.
Sen Özelsin

Şubat 21, 2017, 01:20:34 öö
Yanıtla #47
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.tik-tak
Obedeni nasıl bulacak sizce?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 21, 2017, 01:46:17 öö
Yanıtla #48

Sn.tik-tak
Obedeni nasıl bulacak sizce?

3'ü de tek bir beden içindedir zaten.Dünyadaki Bilinen bütün kaosun nedeni,bu 3'lünün dışsal dolanıklığıdır.Bu 3'lüyü kendi cehennemine inmeye cesaret edebilenler bulur; ve dışsal arayanların kaosu içinde,içsel düzeni sağlarlar.
Sen Özelsin