Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: FETÖ den Açığa alınma  (Okunma sayısı 293 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 17, 2017, 10:27:04 ÖS
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 2494
  • Cinsiyet: Bay

Kadife Darbeden Askeri Darbeye - 13:

"AÇIĞA ALMA VE İHRAÇLARLA" İLGİLİ GEÇMİŞTE ÇIKARILAN TÜM KHK'LER YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİDİR

Prof. Dr. Burhanettin Can

Giriş

Bu yazıda, 686 sayılı KHK ile ilgili üniversite boyutunda başlatılan tartışmalar, değerlendirilecek, bazı tehlikelere dikkat çekilecek ve bazı tekliflerde bulunulacaktır.

Gülen Terör ve Şantaj Hareketi Havuzunu Büyütme - Yaygınlaştırma Tehlikesi

Olağanüstü hal(OHAL) kapsamında çıkarılan 686 sayılı KHK ile 330'u akademisyen olmak üzere toplam 4464 kamu görevlisi ihraç edilmiştir. 686 sayılı KHK ile üniversitelerden yapılan akademisyen ihraçlarına, bugüne kadar AK Parti politikalarını destekleyen bazı köşe yazarları, STK yöneticileri, akademisyenler ve bazı AK Partili milletvekillerinden çok sert tepkiler gelmiştir(1-10). Bu açıklamalarda, "Sinsi bir tezgah var.", "Referandum darbesi bu!", "Kriptolar Referandum darbesi yapıyor." "Bürokratik darbe bu", "Kim yapıyor bu temizliği?" "Erdoğan'ın altı oyuluyor.", "Bu işin içinde bir iş var.", "Büyük provokasyon...", "Devlete adalet yakışır.", "Kim yaptı bu listeyi?", "AK Partiye operasyon" (1 - 7) gibi ifadelerin kullanılmış olması, önemlidir. Bizim, 22.07.2016 - 7.10.2016 tarihleri arasında Milli Gazetede yazdığımız "Kadife Darbeden Askeri Darbeye" yazı dizisinde( 12 Makale), ısrarla dikkat çekmeye çalıştığımız tehlike, bu gün bu kardeşlerimizin isyan ederek söylemeye çalıştıkları tehlikeydi.

Bugün üzerinde durulması gereken en temel konu, bu listelerin hazırlanmasında, Mason - Sabatayist - Kripto Gülenciler - Kripto MOSSAD/CIA/MI6/BND ajanlarının ve ihale mafyasının etkili olup olmadığıdır.

Ülke sathında, OHAL sürecinde, "Açığa Alma, İhraç etme ve Tutuklamalarla" ilgili mevcut uygulamalar incelendiğinde, "Gülenciler"/"FETÖCUlar" olarak"Açığa Alınan, İhraç Edilen ve Tutuklananlar Listesi"nin aşağıdaki gruplardan oluştuğu görülmektedir:

. Emniyet İstihbarat/Askeri İstihbarat/MİT'in sağlam/güvenilir bilgi ve belge kapsamında gerçek Gülen Hareketi mensupları olanlar.

. Gülen'in Bank Asya'yı kurtarmak için "Bank Asya'ya Para yatırın." çağrısına uyarak para yatıran Gülenciler.

. Bylock Programını şuurlu bir şekilde indirip kullanan Gülen'in aza, taraftar ve sempatizanları. (Gülen hareketinin Lider Kadroları Bylock'u değil daha başka, "Silent Circle' gibi, programları kullanmaktadır(8)).

. AVEA Operatör hatası(Değişken IP, Sanal IP, Bölgesel/grupsal IP verilmesi) sonucu hattına Bylock Programı yüklenmiş gözüken; ancak Gülen Hareketi ile alakası olmayanlar(9-11)

. Aynı internet ağına bağlı olanlardan birinin Bylock kullanması/indirmesi ile aynı ağa bağlı olanların tümünün bylock kullanmış gözükmeleri ile oluşan listeler(9-10).

. Gülen Hareketi Kadroları/MOSSAD/CIA/MI6/BND tarafından siber saldırı ile hattına ve telefonuna Bylock yüklenenler ve ihbar edilenler.

. Kifayetsiz muhterislerin bir makamı ya da mevkii ele geçirmek için Gülen hareketi ile hiç alakası olmayan ve fakat kendilerine engel gördüklerini Gülenci olarak ihbar etmeleri ile oluşan listeler.

. Geçmişte aralarında husumet bulunanların birbirlerini Gülenci olarak ihbar etmeleri ile oluşan listeler. Özellikle idarecilerin kin güttüğü kişileri, ilgileri olmadığı halde Gülenci olarak listelemesi.

. Bizzat Gülen Hareketi mensubu olanların, kendilerinden olmayan bazı insanları Gülenci olarak ihbar etmeleri oluşan listeler

. Geçmişte Gülen hareketine dahil olmuş, yardım etmiş ve fakat 17-25 Aralık operasyonundan sonra ayrılmış ve bütün bağlarını koparmış olanların, hala daha Gülenci olarak kabul edilmeleri ve fişlenmeleri ile oluşan listeler.

. Geçmişte Gülen hareketine ait, dershane, okul ve yurtlarda kalan ve fakat Gülen hareketi ile hiç ilgisi olmayan gençlerin, çocukların ve onların ailelerinin Gülenci olarak kabul edilmeleri ve fişlenmeleri ile oluşan listeler.

. 17-25 Aralıktan sonra çocukları istemediği için çocuklarını Gülenin okullarından alamayan ailelerin fişlenmesi ile oluşan listeler.

. Dershaneden okula dönüştürülmüş ve devlet tarafından desteklenmiş fakat 15 Temmuz'dan sonra kapatılan bazı okullarda okuyan çocukların ve ailelerinin fişlenmesi ile oluşan listeler.

. 15 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Gülen Hareketinin okullarında okuyan tüm gençlerin ve ailelerinin Gülenci olarak kabul edilmeleri ve fişlenmeleri oluşan listeler.

. Ticari rakiplerin birbirlerini Gülenci olarak ihbar etmeleri ile oluşan listeler.

. Birbiri ile küskün komşuların birbirlerini Gülenci olarak ihbar etmeleri ile oluşan listeler.

. Psikopatların sevmediklerini, Sahte Twitter hesapları Gülenci olarak ihbar etmeleri ile oluşan listeler.

. Gülenci olan Maliye - Polis -Yargı mensuplarının geçmişte kurdukları "Baskı Ve Şantaj Kıskacı" ile Gülen Hareketine yardıma ve hizmete mecbur bırakılan iş adamı ve bürokratlar.

. Aralarında husumet olan karı kocanın/Dost hayatı yaşayan eşlerin/Boşanma noktasına gelen eşlerin, birbirlerini "paralelci"/"Fetöcu" olarak ihbar etmeleri ile oluşan listeler.

Medyaya yansıyan boyutu ile şu anki uygulamalarda, tüm bu insanlar, "Paralelci"/"Fetöcu"/"Gülenci" havuzuna atılmakta ve aynı muameleye tabi tutulmaktadır.

"686 Sayılı KHK'nin Yeniden Gözden Geçirilmesi"

686 KHK ile Üniversiteden 330 akademisyenin ihraç edilmesi ile toplumun farklı kesimlerinden gelen tepkiler üzerine Bakan Nurettin Canikli, "Listenin YÖK tarafından hazırlandığını, akademisyenlerle ilgili kararlar konusunda zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını ve bunları düzeltme yoluna gittiklerini, son kararname ile gündeme gelen eleştirilerin de değerlendirileceğini ve listenin YÖK tarafından yeniden değerlendirilmesinin isteneceğini" söylemiştir(3).

Canikli'nin bu açıklamasından, merkezi bir denetime tabi tutulmadan kurumlardan gelen listelerin olduğu gibi KHK'lerle uygulamaya sokulduğu anlaşılmaktadır. Merkezi bir kriz ve denetleme masası kurulmamış, merkezi ortak kriterler belirlenmemiş ya da belirlenmiş ise kurumların buna uyup uymadığına bakılmamış ve kurumlardan gelen listeler, doğrudan doğruya KHK'ye dönüştürülmüş ise, çok yanlış olmuştur. Sosyolojik savaş ajanlarına, istedikleri fırsat verilmiştir.

Bakan Canikli'nin yaptığı açıklamanın ardından YÖK adına YÖK Basın Müşaviri Şener Aslan'ın yaptığı açıklama, hem üzücü hem de düşündürücüdür. BBC Türkçenin kendisi ile yaptığı görüşme, aşağıda verilmiştir(12):ALINTI :  Memurlar Net
Prof. Dr. Burhanettin Can
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Masonlar.org - Harici Forumu

FETÖ den Açığa alınma
« : Şubat 17, 2017, 10:27:04 ÖS »

Şubat 17, 2017, 10:28:03 ÖS
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 2494
  • Cinsiyet: Bay

Dikkatimi çeken Masonlar neden zan altında bırakılıyor ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Masonlar.org - Harici Forumu

Ynt: FETÖ den Açığa alınma
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2017, 10:28:03 ÖS »