Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: localarda derecelendirme ne  (Okunma sayısı 6960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2008, 08:34:52 ös
  • Ziyaretçi

bildiğim kadarıyla localarda 1den 33e kadar derecelendirme var bunun anlamı ne üst derecelere nasıl çıkılır üst dereceler altlardan üstün mü açıklayabilir misiniz

Aralık 20, 2008, 08:57:11 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin saskin,

Konu hakkinda forumda daha once bircok bilgi verilmisti.

Masonlukta 3 derece vardir. Cirak, Kalfa, Ustad. Ustad`dan daha yuksek bir derece yoktur. Ustad olduktan sonra Ritlere girebilir, egitiminize daha derin sekilde devam edebilirsiniz. Girdiginiz rite bagli olarak derece sistemleri farklilik tasir. Ancak hicbir Mason, bir Ustad Masondan daha yuksek derecede degildir.

Derece atlamak icin bulundugunuz dereceye bagli olarak belli odevleri yapmaniz gerekir. Odevler tamamlapta, belli bir sure bulundugunuz derecede egitim gordukten sonra bir ust dereceye gecmek icin bilginizi ispat edersiniz. Onaylanmasi durumunda ise bir ust dereceye gecebilirsiniz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 26, 2009, 05:16:34 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Ne gibi ödevler yardım bagis gibi mi yoksa felsefik seylermi.

Ocak 26, 2009, 05:30:46 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sorunuza, biraz once acmis oldugunuz bu konuda cevap verdim. Umarim bilgiler yeterli olmustur.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6581.msg48414;topicseen#msg48414
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.