Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: MUTLU OLMAK İÇİN  (Okunma sayısı 17053 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 07, 2007, 01:29:01 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın SublimePrince,

Bir konuda katılmıyorum. Dini dogma ve kısıtlama demeyelim,  insanların kendi içlerine dönmedikleri icin yaşadıkları dengesizlik desek. Sonuçta kendi içinde barışık olan bu dogmaları doğru olarak yorumlayabilir diye düşünüyorum. Ancak içine dönmeyen, sadece körü körüne inanır, anlamaz.

Bunu şunun için söylüyorum. Ben de eşim ve kızımla çok mutluyum. Ancak akşam eşimi görmek için işten çıktığım zaman (Sadece işim bittiği için değil) evimde daha mutlu olabilirim. Bunu bir görev olarak görmüyorum, bunu gerçekten istiyorum. Çoğu kişi iyi bir aile ilişkisi olabilecekken, buna hazır olmadığı veya gerçekten istemediği için fakat görev olarak kabul ettiğinden evinde mutlu olamıyor. Bu kişinin evli kalması hem kendisi hem de eşi için gerçekten bir azap olur.

Genelde mutsuzluk insanın isteklerini doğru yorumlamaması üzerine çıkıyor. Hatta kanımca bir sonraki aşama sapkınlık ve obsesiflikte.

Mutlu insan isteklerini doğru olarak yorumlayan ve bunları doğru şekilde tatmin eden diye düşünüyorum.

Nisan 07, 2007, 05:57:54 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın SublimePrince,

Bir konuda katılmıyorum. Dini dogma ve kısıtlama demeyelim,  insanların kendi içlerine dönmedikleri icin yaşadıkları dengesizlik desek. Sonuçta kendi içinde barışık olan bu dogmaları doğru olarak yorumlayabilir diye düşünüyorum. Ancak içine dönmeyen, sadece körü körüne inanır, anlamaz.

Bunu şunun için söylüyorum. Ben de eşim ve kızımla çok mutluyum. Ancak akşam eşimi görmek için işten çıktığım zaman (Sadece işim bittiği için değil) evimde daha mutlu olabilirim. Bunu bir görev olarak görmüyorum, bunu gerçekten istiyorum. Çoğu kişi iyi bir aile ilişkisi olabilecekken, buna hazır olmadığı veya gerçekten istemediği için fakat görev olarak kabul ettiğinden evinde mutlu olamıyor. Bu kişinin evli kalması hem kendisi hem de eşi için gerçekten bir azap olur.

Genelde mutsuzluk insanın isteklerini doğru yorumlamaması üzerine çıkıyor. Hatta kanımca bir sonraki aşama sapkınlık ve obsesiflikte.

Mutlu insan isteklerini doğru olarak yorumlayan ve bunları doğru şekilde tatmin eden diye düşünüyorum.

Dogru soylemissiniz. Benim dinlerde kisitlama olarak bahsettigimzevk verici madde ve aktivitelerin hepsinin bir sekilde GUNAH veya HARAM olmasi kavramiydi :)

Sn. Atlas, evetsurat'i HIZ anlaminda kullandim. Malesef Trukce klavye kullanmiyorum.

Nisan 07, 2007, 06:29:32 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Alıntı
Çoðu kiþi iyi bir aile iliþkisi olabilecekken, buna hazýr olmadýðý veya gerçekten istemediði için fakat görev olarak kabul ettiðinden evinde mutlu olamýyor. Bu kiþinin evli kalmasý hem kendisi hem de eþi için gerçekten bir azap olur.
boyle olmamak icin yanlizim. yanlizliktan mutluyum. mutlu oldugum icin yanlizim :)

Alıntı
Mutlu insan isteklerini doðru olarak yorumlayan ve bunlarý doðru þekilde tatmin eden diye düþünüyorum.
kisaca Mutlu insan kendini taniyan ve nelerden mutlu oldugunu bilerek ona gore kendini mutlu edebilen insandir diyebiliriz. ama bunu kac kisi yapabiliyor?

Alıntı
Sn. Atlas, evetsurat'i HIZ anlaminda kullandim. Malesef Trukce klavye kullanmiyorum.
bende ilk once surat anladim :D

ama Atlas soyleyince anladim surat oldugunu... Bendede turkce klavye yok :D

Nisan 08, 2007, 01:35:28 öö
Yanıtla #13

Gün içinde güzel bir bayan hoş duruma göre biraz loş bir ortam rahat minderler biraz ''Yakamoz'' kan kırmızı :)
ah birde deniz manzarası varsa keyfime diyecek yok... Hafta sonu güzel bir film iki tatlı sohbet birkaçta çakıl taşı olsun yürürken hışır hışır yollar sesimi duysun...
Yatarken turuncu ay ışığı parçalı bulutlu gökyüzü...
Başımın yastığa temasıyla bir iç huzur...
Sabah aynaya baktığımda herhangi bir yüzüm...

Bunlar bana yeter mutlu olmak için... yaşamaya değer yıllandıkça tat almak için...

Sevgiler saygılar...

Nisan 08, 2007, 02:51:09 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

İyide ikinizde dikkat etmemişsiniz sürat sorusunu Sn. Atlas değil ben sordum ;D  SublimePrince ile bazı mutluluk sebeplerimizin ortak olduğunu söylemiştim...

Nisan 12, 2007, 07:57:49 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Yalnızken mutlu olabiliyorsan bu bence çok mükkemmel bir şey  çoğu kimse yalnız mutlu olamaz. Bence mutlu olmanın en pratik ve kolayyolu başka bir insanı mutlu etmek ondaki tebessümü görebilmek. Zaten onun o an ki tebessümünü her hatırladıkca mutlu olucaksın. En başta zorlanırsınız ama o kişi mutlu etmeye ilk adımı attığınız an mutlu olmaya başlarsınız. Önemli olan ilk adım.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 14, 2007, 02:39:05 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Peki yanlizliktan mutlu olmak zorunda oldugun icin mutlu oluyorsan?

Nisan 14, 2007, 03:22:13 öö
Yanıtla #17

Yalnız bırakılmamışsan sen yalnızlığı seçmişsen güzel birşey , herkes gider ... senle kalan yalnızlığındır.

Nisan 14, 2007, 03:24:34 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Yanlizligin harcindeki ihtimallere doyunca. Yanlizlikta cok mutlu oluyorsun. Bazen keske herkes benim kadar mutlu ve huzurlu olabilseydi diyorum.

Bazense, NEDEN BEN YANLIZIM YAAAA!!! diya bagiriyorum :)

Nisan 14, 2007, 03:40:47 öö
Yanıtla #19

Bazen toplumdan o derece uzaklaşıyoruzki karayı görmekte zorlanıyor insan nerden başlamak gerektiğini unutuyor...